שחר ליפשיץ

עורך דין ופרופסור, אחד המומחים המובילים בארץ בדיני משפחה וחוזים, ליברל דתי שיזם את הצעת החוק בנושא ברית הזוגיות, הנחשבת לגולת-הכותרת של פעילותו הציבורית. פרופ' למשפטים בבר-אילן, מנהל המכון למשפט מסחרי ומייסד ויו"ר הפורום לשת"פ בין ביהמ"ש העליון לאקדמיה. מרצה מבוקש, ומחקריו וספריו מצוטטים בהרחבה בפסיקה.

כתבות אחרונות

 
גירושין / צלם: יחצ

סיכול הצעת החוק לביטול חזקת הגיל הרך: מהי טובת הילד?

חה"כ גלאון ומיכאלי ניסו לצייר את דחיית הצעת החוק לביטול חזקת הגיל הרך כניצחון לזכויות הנשים; אך האם הפלת ההצעה אכן משרתת אידיאלים פמיניסטיים? ■ פרופ' שחר ליפשיץ, מומחה לדיני משפחה, מציע פתרון אחר

גור מגידו 05.11.2015
פרופסור שחר ליפשיץ / צילום:אוריה תדמור

השתקה בבר-אילן

על התגובה הצוננת של הדיקן ליפשיץ למייל ששלח פרופ' שינמן לסטודנטים

ד"ר דוד תדמור 03.08.2014
פרופסור שחר ליפשיץ / צילום:אוריה תדמור

דיקן בבר-אילן תקף מרצה שהזדהה עם הפלסטינים - וחזר בו מהניסוח

דיקן הפקולטה למשפטים באונ' בר-אילן, פרופ' שחר ליפשיץ, חולל סערה כשתקף את פרופ' חנוך שינמן, שבמייל לסטודנטים הביע הזדהות עם סבל הפלסטינים בעזה ■ ליפשיץ: "חופש הביטוי הוא בנשמתי; הייתי צריך להתנסח אחרת"

חן מענית 31.07.2014

פרופ' שחר ליפשיץ: בטווח הקצר צריך לוותר על גיוס חרדים

ליפשיץ, דיקן הפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר-אילן, בראיון לתוכנית "יום הדין" בגלובס TV: "אני חושב שבטווח קצר נכון לוותר לחרדים על גיוס לצה"ל - אבל לכרוך את זה בחיוב לימודי ליבה והשתלבות בשוק העבודה"

חן מענית ויובל יועז 05.02.2013

"ברית הזוגיות היא פיתרון שדתיים וחילוניים יוכלו לחיות איתו"

עו"ד פרופ' שחר ליפשיץ גדל סמוך לרמת-עמידר, וכבר בילדותו שימש כ"בורר" בין כנופיות האזור ■ כנראה שזה מה שהוביל אותו להמציא, יחד עם יוסי ביילין, את ברית הזוגיות - גולת הכותרת של פעילותו הציבורית

אלה לוי-וינריב 18.12.2009
צרו איתנו קשר *5988