עדי מרום, חבר בדירקטריון קבוצת GVT ברזיל: "טיפשות ועקשנות ישראלית הובילה אותנו בתחילה שלא לקחת שותף מקומי"

בפאנל על פוטנציאל ההשקעות בברזיל במסגרת ועידת ישראל לעסקים 2008 נשא דברים עדי מרום, חבר בדירקטריון קבוצת GVT ברזיל. החברה הפועלת בברזיל מאז שנת 1999

בפאנל על פוטנציאל ההשקעות בברזיל במסגרת ועידת ישראל לעסקים 2008 נשא דברים עדי מרום, חבר בדירקטריון קבוצת GVT ברזיל. החברה הפועלת בברזיל מאז שנת 1999 מאז זכתה במכרז להקמת תשתית טלקום מתחרה לחברת הבזק המקומית, בספטמבר זכתה החברה במכרז והחלה לבנות רשת בתחילה בדרום ברזיל, ואח"כ בכל ברזיל כיום GVT היא אחת מ-100 החברות הגדולות בברזיל וצומחת בקצב של 40% בשנה, והשנה צפויה פעילות החברה בברזיל לעקוף את הפעילות של בזק אשר מובילה את הטלקום הישראלי במשך 60 שנה.

"טיפשות ועקשנות ישראלית הובילה אותנו בתחילה שלא לקחת שותף מקומי" אומר מרום ומציין את קשריה הנרחבים של החברה עם החברות המקומיות . מרום מדגיש כי ברזיל הרבה יותר מסודרת ומאורגנת ממה שאנו חושבים לגביה, הרגולטור בברזיל נתן את העזרה ושיתוף הפעולה שנדרש לצורך הקמת התשתיות של החברה ברחבי המדינה בהשקעה של כ-1 מיליארד דולר בתשתיות טלקומוניקציה.

גם כיום לאחר פרוץ המשבר עומדת הצמיחה על יותר מ-3% במדינת הענק בה יותר מ-180 מיליון תושבים וזאת לאחר הפריחה שעברה עלייה בשנים הקודמות.

ל-GVT היו עליות ומורדות מאז החדירה לברזיל בשנת 99, משבר המטבע בדרום אמריקה אשר בה לידי ביטוי במשבר החריף בארגנטינה היה אחד הרגעים הקשים בהשקעה שם.

לדעת מרום עושים עוול לברזיל כשמשייכים אותה למדינות ה-BRIC כי אז לא לוקחים בחשבון מספר דברים. המפגש עם מערכת השלטון והחוק היא שקופה לחלוטין ובסטנדרטים מערביים, כך גם ביחס למערכת הבנקאות . הסקטור הבנקאי בברזיל הוא חסין ואמין בצורה בלתי רגילה, כאשר הוא עצמאי לחלוטין מההחזקה הממשלתית.

השוק הברזילאי הינו שוק פתוח, נמרץ וחדשני ובהתאם גם הפעילות בשוק ההון בה מפותחת באופן ניכר ביחס למדינות השייכות לקבוצה, מרום מציין את מדד הוובספה שצבר תאוצה רבה במהלך השנים האחרונות ופעילות ההנפקה לבורסה בשנים 2005 עד 2007 ההיתה אחת הבורסות הפורות בעולם בתחום גיוסי ההון.

יותר ויותר חברות ישראליות מגיעות בברזיל, ומרום ממליץ לנצל את ההזדמנות הקיימת כיום לכניסה כמשקיע בברזיל וזאת כאשר הריאל פוחת באופן משמעותי לרמה של 2 ריאל לדולר וזאת לאחר שמשקיעים זרים בחרו למשוך את השקעותיהם בעיקר מהבורסה הברזילאית, למרות שגם בקרן המטבע מאמינים כי חוסנה של ברזיל יאפשר לה להתגבר על המשבר על רקע המוכנות הגבוהה ויתרות המט"ח איתם היא נכנסה למשבר.

צרו איתנו קשר *5988