"הנתונים המפתיעים תומכים בנכסים מסוכנים בארה"ב"

כך מעריך היום רון אייכל, הכלכלן הראשי של בית ההשקעות מיטב ■ "יחד עם זאת, חשוב להכיר בעובדה כי הבעיות בארה"ב ובראשן הגירעון הממשלתי הגבוה, ממש עוד לא באות לידי פיתרון"

"במנוגד לתקופה האחרונה בה סיפקו בנקים וגופים שונים בעולם פסימיות ביחס לצמיחה העולמית כאשר הם דיווחו על עדכון כלפי מטה של תחזיותיהם, דווקא בשבועות האחרונים הכלכלה האמריקאית פרסמה נתונים הן טובים באופן יחסי והן מפתיעים, לעומת הערכות השוק - התומכים בנכסים מסוכנים" - כך מעריך היום (א') רון אייכל, הכלכלן הראשי של בית ההשקעות מיטב.

בין היתר, מציין אייכל את מדד האינדיקטורים המובילים, שטיפס ביולי בכ-0.4%, מדד אמון הצרכנים של מישיגן שעלה באוגוסט ל-73.6 נקודות, המכירות הקמעוניות ביולי שהתרחבו בכ-0.8%, והייצור התעשייתי ביולי שצמח בכ-0.6%.

"חשוב לציין, כי לא כל האינדיקטורים היו טובים אך, הייתה עדיפות ברורה לטובת האינדיקטורים המפתיעים, לעומת החלשים", מבהיר אייכל. "יתר על כן, מידת החשיבות של האינדיקטורים שהפתיעו לטובה הייתה גבוהה מאוד, לעומת אלו שהפתיעו לשלילה".

"יחד עם זאת, חשוב להכיר בעובדה כי הבעיות המבניות בארה"ב ובראשן הגירעון הממשלתי הגבוה, ממש עוד לא באות לידי פיתרון וגם אין די באינדיקטורים הללו בכדי לפתור את הצרה הפיסקלית. כפי הנראה, עד הבחירות לא יהיה שינוי משמעותי במתווה הגירעון הממשלתי. הצמצום הפיסקלי ייחל רק לאחריו. לכך, כמובן תהיה השפעה שלילית, גם אם מתונה, על מחזור העסקים", סיכם.

צרו איתנו קשר *5988