ליברמן הגיש התפטרותו: "אני נפרד זמנית, אין לי שום דאגה"

ליברמן התפטר אך ורק מתפקידו כשר, אך נותר חבר כנסת ■ "זה ישאיר לי יותר זמן לפעילות לקראת הבחירות" ■ ההתפטרות תיכנס לתוקף בעוד 48 שעות

שר החוץ אביגדור ליברמן הגיש הבוקר (א') רשמית לממשלה את התפטרותו. "זו הייתה תקופה מרתקת ביותר, אני נפרד באופן זמני להפסקה קצרה ביותר. כמו שאתם יודעים, אני לא מוטרד באופן אישי, אין לי שום דאגה", אמר ליברמן, שהתפטרותו תיכנס לתוקף בעוד 48 שעות.

את המכתב הגיש ליברמן לראש הממשלה לפני ישיבת הממשלה השבועית. "בסך-הכול היו 4 שנים מרתקות בממשלה ובמשרד החוץ. נהניתי לעבוד עם ראש הממשלה ועם הממשלה. כמובן, כמו תמיד היו עליות והיו מורדות, אבל בגדול זו באמת הייתה תקופה מרתקת ביותר", אמר עם הגשת המכתב.

שר החוץ המתפטר הוסיף כי בכוונתו לשוב לכהן כשר סביב שולחן הממשלה. יש לציין כי ליברמן התפטר אך ורק מתפקידו כשר אולם הוא נותר חבר כנסת.

לדבריו, "אני נפרד באופן זמני. כמו ששמתם לב, מ-1996 אני נמצא במשרד הזה, בקומה הזאת, עם הנוף הזה. אני מניח שהפעם ההפסקה תהיה קצרה ביותר".

עוד הדגיש: "אני לא מוטרד באופן אישי, אין לי שום דאגה. הדאגה שלי נתונה אך ורק לציבור הבוחרים. בפעם אחרונה הצביעו עבור ישראל ביתנו 400 אלף איש שעשו איתנו דרך ארוכה ולא פשוטה. מה שאני עושה הוא מתוך דאגה קודם כל לאותו ציבור הבוחרים".

ליברמן הוסיף כי ימשיך לעבוד בשטח לקראת הבחירות. "זה ישאיר לי יותר זמן לפעילות לקראת הבחירות, לפגישות עם פעילים, לכנסים".

ליברמן התייחס להליך המשפטי הצפוי נגדו ואמר כי "הכוונה היא לא לעסקת טיעון, אלא להגיע לבית משפט. זו הדרך הראויה והנכונה. אני לא יודע מאיפה נפוצות כל השמועות, אבל אני יכול להגיד ב-200% שלא החלפתי מילה עם ביבי על כל ההליך המשפטי".

וגם לתמונה שפורסמה בעיתונים ובה נראה ליברמן אוחז בבקבוק כשהוא יוצא מביתו אמש, התייחס שר החוץ: "אתמול היה לי ביד בקבוק שמן נוטף. ראיתי הרבה גרסאות לגבי מה שזה היה, אבל זה שמן זית שנטף. העיתונים של אתמול כבר עטפו - אם לא דגים אז בקבוקים".

צרו איתנו קשר *5988