המחאה עבדה: אשל לא ינהל המשא-ומתן הקואליציוני

בעקבות האפשרות שראש לשכת נתניהו לשעבר ימונה לתפקיד, התעוררה ביקורת ציבורית קשה שכללה גם דף ברשת החברתית פייסבוק המאשים את ראש הממשלה ב"הכשרת אלימות נגד נשים"

הלחצים והעצומות עשו את שלהם: נתן אשל לא יהיה חבר בצוות המשא-ומתן הקואליציוני של הליכוד-ביתנו. האפשרות שראש הסגל לשעבר בלשכת נתניהו, שסיים את תפקידו בשנה שעברה במסגרת הסדר טיעון עם נציב שירות המדינה לאחר שהטריד עובדת בלשכה, יהיה מעורב במגעים להרכבת הממשלה, גררו ביקורת ציבורית חריפה - ואף פנייה ליועץ המשפטי לממשלה.

דף שהופץ בפייסבוק ובו דרישה שלא לנהל מגעים עם אשל זכה למעל 3,500 מצטרפים וחברת הכנסת ממרצ תמר זנדברג אף פנתה בנושא ליועץ המשפטי לממשלה, עורך הדין יהודה וינשטיין.

הערב הביעו גם בכירים במפלגת יש עתיד התנגדות לשיתופו של אשל במגעים ולבסוף הוחלט כי אשל לא יהיה שותף לשיחות על הרכבת הממשלה.

יועז הנדל, ראש מערך ההסברה הלאומי לשעבר ואחד המתלוננים נגד נתן אשל שהביאו לחקירת פרשת ההטרדה בלשכת ראש הממשלה, התייחס הערב בעמוד הפייסבוק שלו לנושא.

"הקפדתי עד היום לא לעסוק בפרשת נתן אשל, אבל הדברים צריכים להיאמר- ולא בגלל המחיר האישי - אי-אפשר להשלים עם ויתור על נורמות ערכיות ומוסריות ממי שנמצא במקום שבו מתקבלות ההחלטות".

הנדל הוסיף כי "אנחנו ראויים לדוגמה אישית ולא למריחה של גבולות בין טוב לרע. לא צריך מכתב של חברת כנסת מיועדת או עצומת מחאה של נשים כדי להבין זאת, רק שכל ישר. עזבו פוליטיקה חדשה, מספיק פוליטיקה נקייה".

צרו איתנו קשר *5988