האם "התנועה" של לבני חייבת 180 א' ש' למפיקת התשדירים שלה?

לטענת חברת ברודקאסט שהפיקה את תשדירי התעמולה של "התנועה", המפלגה לא העבירה לה כ-180 אלף שקל, והעובדים יושבים ומחכים למשכורתם

עשרות עובדים שלקחו חלק בהפקת תשדירי הבחירות של מפלגת התנועה עדיין מחכים לשכרם. במפלגה בראשות ציפי לבני מחזיקים בכ-180 אלף שקל שלא שולמו לחברת ההפקה ברודקאסט, על אף המסוכם בחוזה.

"רק כשבאתי ביום חמישי וצעקתי עליהם, נתנו לי 50 אלף שקל", סיפר המנכ"ל והבעלים השותף של ברודקאסט, יואב צ'ופה ברקאי. "ההתנהלות הזו חריגה מאוד. אנחנו עובדים עם מפלגות כבר מאז בחירות 99', וגם במערכת הבחירות האחרונה עבדנו עם הליכוד וש"ס. אף פעם לא היה לנו דבר כזה".

לטענת ברקאי, נציג "התנועה" שנמצא בקשר מול חברת ההפקות הוא חשב המפלגה. "מסכן החשב, אין בלבי עליו, הוא עובד במפלגה בהתנדבות", הודה ברקאי והסתייג: "אבל גם כשהצעתי לו לפרוס את התשלום, הוא טען שהוא לא יכול ואמר שיהיו תשובות באפריל".

ברקאי מתאר כיצד ביקש לדבר אישית עם יו"ר המפלגה, ציפי לבני, ונענה בשלילה. "לבני היא כמו הסגנית של אלוהים: היא יכולה להיות בחוב כספי, ועדיין לא להסכים לדבר איתך", אמר.

"עוברים תופת עם העובדים"

מההסכם שנחתם בין הצדדים ב-30 בדצמבר בשנה שעברה עולה כי מפלגת התנועה התחייבה לשלם לחברת ברודקאסט סכום של 400 אלף שקל תמורת השירות. מחצית מהסכום - 200 אלף שקל - היה צריך להיות משולם עד 15 בפברואר, יום שישי האחרון.

כמקובל, סעיפים הדנים במועדים וכספים הם סעיפים מהותיים בהסכם, "והפרתם תיחשב הפרה מהותית ויסודית של הסכם זה".

אחד הטיעונים של חשב המפלגה - כך על-פי ברקאי - הוא כי המפלגה לא יכולה לשלם את כל הסכום שסוכם, משום שמספר המנדטים של המפלגה היה נמוך מהצפוי. גם על כך יש לברקאי מה להגיד: "הטיעון של מפלגת התנועה הוא מופרך. הרי גם הליכוד-ביתנו קיבלו פחות מנדטים מהמצופה, ובכל זאת הם שילמו לנו עד הגרוש האחרון".

מאחורי תשדירי התעמולה עומדים אנשים רבים - כולם עובדי תעשיית הטלוויזיה והקולנוע - שעדיין לא קיבלו משכורת מחברת ברודקאסט על עבודתם. "עכשיו אנחנו עוברים תופת עם האנשים האלה שדורשים את כספם, ובצדק. אבל אין לנו איך לשלם להם. אנחנו רק הצינור להעברת הכסף. זה מתסכל מאוד".

בחברת ברודקאסט מזהירים כי אם הנושא לא יקודם במהרה, הם יפנו לבית המשפט.

בעקבות פניית חדשות 2 באינטרנט, התקשר הערב (א') חשב מפלגת התנועה לחברת ברודקאסט והבטיח כי בימים הקרובים יעביר את התשלום עבור החוב הקיים.

ממפלגת התנועה נמסר בתגובה כי "הכספים ישולמו במלואם".

צרו איתנו קשר *5988