לכתבה הקודמתשאלת מיליון הדולר - כמה מיליארדרים חיים היום בעולם? לכתבה הבאהתכירו את "האל", הרובוט שיכול לשנות את עולם הרפואה

לחיות באמצע היער וליהנות מיתרונותיה של העיר

פרויקט Bosco Verticale ("היער האנכי") נועד לשלב בין יתרונות האורבניות לבין הקסם הטבעי של הכפר ■ הייתם גרים שם?

28/02/2013, 16:10
שירות גלובס
Stefano boeri architetti / צילום מסך
Stefano boeri architetti / צילום מסך

נראה כי לא צריך להיות פעיל סביבתי לוחמני בכדי להבין עד כמה מקסים הפרויקט הזה. תארו לעצמכם מגורים באחד מצמד מגדלים מיוחדים במילאנו שבאיטליה. הבניין הראשון מתנשא לגובה של 110 מטר ובו 27 קומות, השני בן 76 מטר, כאשר מלבד דיירים "שוכנים" בשני הבניינים יחד לא פחות מאשר 900 עצים.

פרויקט Bosco Verticale ("היער האנכי") נועד לשלב בין יתרונות האורבניות לבין הקסם הטבעי של הכפר. תכנן אותו האדריכל סטפנו בוארי, כאשר עבודות הבנייה החלו בשנת 2007, בתקציב של 65 מיליון אירו.

כמובן שמעבר ליופי ולתחושת הייעור שחווה כל אחד מהדיירים, עונה הבניין על מספר צרכים סביבתיים. כך למשל, תורמים העצים לחסכון אנרגטי ובכך מגשימים את עקרונות הקיימות. הצמחים והעצים מגנים על המבנה מפני זיהומים וקרינה, מבודדים אותו מהשפעות מזג האוויר ומצמצים את הצורך בהסקה וקירור. בנוסף, הם סופגים את חלקיקי האבק שבאוויר ואת הפחמן הדו חמצני.

במקור, הוקם הפרויקט כחלק מעבודות השיקום והפיתוח המקומיות במילאנו, שביקשו להמשיך את מגמת העיור תוך פגיעה מינימלית בסביבה, מסתמן שמטרה זו הושגה. מדובר לא רק במבנה מיוחד ממנו נהנים הדיירים והעוברים ושבים, אלא גם ביער האנכי היחיד בעולם.

גלובס לחודש היכרות – כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
 
גלריה