צפו בנפתלי בנט משבח את Waze: "גאווה ישראלית גדולה"

יו"ר הבית היהודי, בעל עבר עשיר בענף ההיי-טק, משבח בסרטון ביו-טיוב את היזמים, העובדים ואת אפליקציית הניווט הישראלית ■ ולא, הוא לא בוחן השקעה בחברה: "לבנט תוכניות אחרות לשנים הקרובות"

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט לקח "פסק זמן קצר מהמו"מ הקואליציוני", והתפנה לדבר בסרטון שעלה ביו-טיוב על אפליקציית הניווט הישראלית Waze. בנט שיתף את הסרטון בכיכובו בדף הפייסבוק שלו, וכתב כי "כדאי לכולנו ללמוד שיעור מהחברה הישראלית הצנועה ברעננה, והאנשים הנפלאים שמביאים לכולנו גאווה גדולה".

לבנט, כידוע, עבר בתחום ההיי-טק. ב-1999 הקים את חברת סאיוטה (cyota), סטארט-אפ מתחום אבטחת המידע, וב-2005 הוא מכר את החברה באקזיט של 145 מיליון דולר. בהמשך הוא שימש גם כמנכ"ל סולוטו (Soluto) הישראלית המפתחת תוכנה שעוזרת למשתמשים במחשבים אישיים לצלוח תקלות במערכת ההפעלה, וייעץ למספר חברות היי-טק אחרות.

בנט כתב בפייסבוק שלו היום, כי "יצא לי להכיר לעומק את שלושת היזמים של וייז, אמיר שנער, אהוד שבתאי ואורי לוין, לפני ארבע שנים. יש הרבה מה ללמוד מהם"...

בסרטון באורך 2 הדקות ביו-טיוב, בנט אומר כי "כולנו מכירים את התוכנה המדהימה שמלווה אותנו לעבודה בכל בוקר ומונעת מאיתנו פקקים...". בנט דיבר בשבחם של היזמים והעובדים של ווייז, ובשבחה של תוכנת הניווט עצמה. בנט ביקש לציין לטובה את העובדה שהמייסדים לא מיהרו למכור את החברה עד כה, ושהיא "הופכת לגאווה ישראלית גדולה שמייצרת הרבה מקומות עבודה".

"התמקדות, תעוזה, ענווה, הקשבה למה שהציבור צריך, ואבולוציה של המוצר, אלה הלקחים העיקריים שניתן ללמוד מוויז", לדברי בנט.

בסוף הסרטון, בנט מציין כי אם מישהו מהצופים רוצה הרחבה לגבי לקחים וטעויות (להבדיל) מתקופת הסטארט-אפ שלו, הוא מזמין אותם להוריד בחינם את הספר שלו "אקזיט, תובנות, טעויות ולקחים של מנכ"ל סטארט-אפ ישראלי".

מדובר ביוזמה לא חדשה של בנט ובה הוא מעלה מדי כמה זמן סרטוני יו-טיוב ובהם הוא משתף מניסיונו בתחום ומעניק בין השאר טיפים ליזמי היי-טק.

אם תהיתם בדבר התעניינות של בנט בהשקעה בוויז, אז הדובר שלו מסר ל"גלובס", כי "אין שום סיכוי. לבנט יש תוכניות אחרות לשנים הקרובות".

צרו איתנו קשר *5988