מנכ"ל רשת בודי שופ: "החלטתי שאני רוצה להותיר חותמת"

דני בר-און, מנכ"ל בודי שופ: "אצלנו המוצרים ירוקים באמת, לא 'גרין ווש' אופנתי; הצרכנים יעדיפו תמיד מוצר ירוק וידידותי לסביבה, בתנאי כמובן שהוא לא יקר"

"בגיל 50, אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה", מכריז דני בר-און, מנכ"ל בודי שופ, בראיון ל"גלובס". אם אצל גברים אחרים יום ההולדת העגול הזה מסמל משבר, הרי שאצלו הוא דווקא מסמל פריחה: עסקית, אישית, פיזית ונפשית.

"אני יותר לארג' עם עצמי ולארג' עם היקום", אומר בר-און ומוסיף: "כבר למדנו באוניברסיטאות, כבר למדנו למקסם רווחים, אבל בסוף היום החלטתי שאני רוצה להותיר איזה 'סיי', איזו חותמת, ובשבילי זה הנושא הירוק, הקיימות".

- תראה לי אחד שהוא לא ירוק היום.

"ברור, אבל אצלנו זה ירוק אמיתי, לא 'גרין ווש' אופנתי: אנחנו משתמשים אך ורק בחומרים טבעיים ולא מנסים את המוצרים שלנו על בעלי חיים. וכמנהל שמחויב גם להרוויח, אני יכול לומר שהנתינה הזאת חוזרת אליך בסוף היום, כי הצרכנים, כאשר הם מגיעים למדף, יעדיפו תמיד מוצר ירוק וידידותי לסביבה, בתנאי כמובן שהוא לא יקר משמעותית מהמתחרים".

לא רק הקיימות מעסיקה את בר-און, אלא גם פעילות התנדבותית למען הקהילה: "אני מתנדב בעמותה למען ילדים בסיכון, לקחתי את זה מאוד אישי. ליום ההולדת שלי, למשל, ביקשתי מהחברים לא להביא לי מתנות: מה כבר אעשה עם עוד חולצה, נעליים, בושם או דיסק? במקום זה ביקשתי שיתרמו למען ילדים בסיכון.

"התלבטתי אם לפרסם את זה, אבל לאור המצב במשק יש ירידה חדה בתרומות, ואם על-ידי הפרסום אגרום לעוד אנשים לעשות כמוני, מי שירוויח מכך הם רק הילדים. בגיל 50 אני כבר לא וורקוהוליק כמו שהייתי, אלא עושה גם דברים אחרים, לא רק למען הסביבה והקהילה, אלא גם למען עצמי, כמו ספורט למשל".

- תן דוגמה מתחום הספורט.

"אני אוהב מאוד לרכוב על סוסים כאן ברמת-השרון. 3 פעמים בשבוע אני רץ ופעמיים בשבוע שוחה. דרך הספורט חוללתי שינוי אישי גדול בחיים שלי. רזיתי ומצאתי נושא לשיחה עם הילדים, כי סחפתי אחריי את כל המשפחה לפעילות: היום אנחנו משווים תוצאות של ריצות".

- זה נשמע כמו פול טיים ג'וב: סוסים, ריצה שחייה. זמן לעבוד נשאר לך?

"תחום הריטייל הוא אולי אחד השוחקים ביותר שיש, וכל העיסוקים של אחרי העבודה מעשירים ומרגיעים אותי. אם אפשר לשלב עבודה עם הנאות החיים, למה לא? בינינו, זה עושה גם רק טוב לעסק. אתה מוכרח לחדש את עצמך, להמציא את עצמך. לפעמים זה בא מבפנים, ולפעמים זה קורה דרך פגישות עם אנשים חדשים או נסיעות למקומות חדשים".

- ואחרי הכול, נשאר לך זמן גם לבילויים אחרים? טלוויזיה למשל?

"אני מאוד אוהב את 'פצועים בראש', פשוט סדרה מעולה. את תוכניות הפריים-טיים הפופולריות אני לא ממש רואה, אבל מכיר. למשל, במהלך העונה של 'האח הגדול' הייתה משתתפת בשם אור שפתאום דיברה על שמפו שלנו בשם 'וייט מאסק'. לא הכרתי אותה, וכששמעתי - רציתי להיפגש איתה, אבל לא ממש הכרתי את החוקים, והסבירו לי שהם סגורים בווילה, ואי-אפשר להיפגש איתם".

- ומה עם תחביבים אחרים מתחום התרבות?

"תיאטרון אני מאוד אוהב למשל, אבל אני לא מנוי באף תיאטרון אלא הולך באופן מזדמן בכל פעם שאני שומע על הצגה טובה. מתחום הספרות אני יכול לציין את הספר האחרון שקראתי, 'ארוכת הצוואר' - סיפור אישי מרגש של בת העדה האתיופית".

- וקולנוע?

"אני אוהב מאוד קולנוע ושמח שיוצא לי לראות סרטים. למשל את 'לצוד פילים' ראיתי ומאוד אהבתי, למרות שהביקורות היו מעורבות".

- איזו מוזיקה אתה שומע?

"אני אוהב שירים עם משמעות, כאלה שאפשר גם להקשיב למילים שלהם ולא רק ליהנות מהקצב. רמי פורטיס, למשל, הוא אמן עם אופי. לאחרונה התחלתי ללכת גם להופעות".

אלא שעם כל הכבוד לתרבות, אחד הדברים שהכי מרגיעים את בר-און הוא צלילה: "היחסים שלי עם הים מורכבים. מצד אחד אני סקיפר, מצד שני אני סובל ממחלת ים. אני אוהב לצלול - תוך שנייה אתה מוקף בדגים ונמצא בעולם אחר. בארץ אני צולל באילת, אבל כבר יצאתי לטיולי צלילה בעולם. במלדיבים ראיתי 'מאנטה ריי', ובראס מוחמד, בגלל מחלת הים שלי, הקאתי בתוך המים. הייתי האטרקציה של הטיול".

דני בר-און

מנכ"ל בודי שופ

גיל: 50

מצב משפחתי: נשוי+4

מגורים: רמת-השרון

עוד משהו: אשתו, סיגל, היא יו"רית משותפת של דירקטוריון החברה

צרו איתנו קשר *5988