לבני: "נתניהו קונה אלכוהול בשווי שכר חודשי"

יו"ר התנועה תקפה בחריפות את נתניהו עקב "פרשת הבקבוקים", הרצוג אמר כי נתניהו "מתחבא מאחורי בקבוקים ריקים" ויו"ר מרצ קראה לפתוח בחקירה פלילית ■ אקוניס בתגובה: "מסע הסתה"

ציפי לבני ויצחק בוז'י הרצוג / צילום: תמר מצפי
ציפי לבני ויצחק בוז'י הרצוג / צילום: תמר מצפי

פרשת הבקבוקים שרכש מעון ראש הממשלה בסכומי עתק ממשיכה להסעיר את המערכת הפוליטית: יושבת ראש התנועה, ציפי לבני, תקפה היום (שבת) בחריפות את נתניהו, ואמרה כי "מחיר האלכוהול שנתניהו קונה בחודש הוא כמו שכר חודשי של כמעט מיליון עובדים בישראל".]

סגן השר אופיר אקוניס הגיב בשמו של ראש הממשלה למתקפות, וטען כי מדובר ב"מסע הסתה".]

"אנחנו בוחרים את האדם שיושב על הכיסא לא רק לפי החלטות שקיבל או לא קיבל, אלא גם על פי התנהלות אישית", אמרה לבני באירוע "שבתרבות". "נתניהו עסוק בהוצאות ובנוחיות שלו עצמו, ובמשך שש שנים נאנקים מיליוני אזרחים תחת יוקר המחיה".

גם יושב ראש "המחנה הציוני" יצחק (בוז'י) הרצוג, עקץ את נתניהו, ואמר כי לאור ניסיונו במיחזור, הוא יכול להיות שר לאיכות הסביבה. "ביבי עסוק בהאשמות", אמר הרצוג. "הוא זורק אחריות על ראשי ממשלה קודמים ומתחבא מאחורי הפחדות בלתי פוסקות וסיפורים על בקבוקים ריקים".

עם זאת הבהיר הרצוג כי אם ינצח בבחירות, הוא עשוי להזמין את נתניהו לכהן בממשלה משותפת. "בהחלט אפשרי שאזמין את נתניהו לממשלתי", אמר הרצוג באירוע שבתרבות בחולון. "במרחב ממרץ ועד ליברמן כל אחד יכול להיות בממשלה בראשותי, על פי קווי יסוד מוסכמים".

יושבת ראש מרצ זהבה גלאון אמרה כי הפרטים שפורסמו במסגרת פרשת הבקבוקים מהווים לכאורה עבירה פלילית, וכי אם הטענות נכונות, על נתניהו להסיר את מועמדותו לראשות הממשלה. "נתניהו מסתתר מאחורי שרה במקום לקחת אחריות ציבורית על המעשים שלו", אמרה. "נמאס מההתחמקויות המבישות ועוד יותר נמאס שראש הממשלה מפקיר את אשתו ומרסק את המוניטין שלה עדי להתחמק מההשלכות הפליליות והפוליטיות של מעשיו".

"מסע של הסתה אישית"

סגן השר אופיר אקוניס תקף בחריפות את לבני והרצוג בעקבות דבריהם. "בוז'י וציפי מקיימים מסע של הסתה אישית, גם במחיר פגיעה באינטרסים הלאומיים של ישראל", אמר. "בוז'י שעדיין שומר על זכות השתיקה בפרשת העמותות, ולבני - שמעברה בין 4 מפלגות ב-9 שנים הוא הביטוי המובהק ביותר לשחיתות פוליטית וחוסר מוסריות - לא עונים על השאלות הקיומיות ביותר".

אתמול דחה נתניהו על הסף את הטענות שלפיהן רעייתו נטלה לכיסה כספים שלא כדין מדמי הפיקדון של בקבוקי משקה שהצטברו במעונו ונרכשו בסכומי עתק. "מדובר בסיפור ממוחזר, ישן ומנופח", טען ראש הממשלה, שרמז לקשר בין הבחירות הקרבות למועד הפרסום.

צרו איתנו קשר *5988