תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

האם הגיע הקץ לאפליה בין אקדמאים לבוגרי הכשרה מקצועית?

יש מחסור גדול בחשמלאים, שרטטים, נגרים ועוד, אך נדמה כי המדינה נמנעת מלעודד אנשים ללמוד את מקצועות התעשייה וממשיכה להעדיף בוגרי אקדמיה

ליאת גור/יח"צ
ליאת גור/יח"צ

*** הכתבה בשיתוף פוקסי מדיה

המדינה אינה מעודדת הכשרת כח אדם מקצועי לתעשייה
התחרות הגלובלית והיבוא לארץ בהיקפי ענק, מעמידים את התעשייה הישראלית בפני אתגרים לא פשוטים. בעוד אקדמאים רבים לא מוצאים מקצוע שהולם את הכשרתם ונאלצים לעבוד בשכר נמוך, התעשייה הישראלית משוועת לידיים מקצועיות. יש מחסור גדול בחשמלאים, שרטטים, נגרים ועוד, אך נדמה כי המדינה נמנעת מלעודד אנשים ללמוד את מקצועות התעשייה וממשיכה לתעדף תארים אקדמאים ולהעניק לבוגריהם זיכוי מס, גם בתחומי לימוד בהם ההיצע עולה בהרבה על הביקוש.

 

עידוד השתלבות בתעשייה אשר משוועת לידיים מקצועיות
בתחילת השנה עברה בקריאה טרומית הצעת חוק שיזמה התאחדות המלאכה והתעשייה המבטלת את האפליה בין אקדמאים לבוגרי הכשרה מקצועית בקבלת נקודות זיכוי במס. מדובר בהצעת חוק חשובה לא רק בהיבט הכספי, אלא גם בהיבט ההצהרתי בו מדינת ישראל מכירה בחשיבות ההכשרה המקצועית ומעודדת את צעיריה להשתלם ולהשתלב במקצועות התעשייה. אנו, בהתאחדות המלאכה והתעשייה מאמינים כי חשוב לפתח ולהכשיר עתודות כוח אדם טכנולוגי ולחזק את התעשיות הישראליות בכלל ואת המפעלים הקטנים והבינוניים בפרט.

תעשייה מקומית ומקיימת מאפשרת צמיחה כלכלית
כאשר נתוני האבטלה מעידים על קשיים בחברה ובכלכלה, השתלבות בתעשייה, בה ממוצע השכר הוא למעלה משלושה עשר אלף שקל בחודש, היא רווח הדדי למדינה ולאזרחיה. המחסור בכוח אדם מקצועי, מוביל לשחיקה מוקדמת ולירידה בפריון, שפוגעים במשק כולו. עידוד ההכשרה למקצועות הנדרשים בתעשייה, יאפשר צמיחה במשק, דרך כלכלה מקומית ומקיימת שאינה נשענת ברובה על יבוא. הגיע הזמן לשים סוף לאפליית המדינה את בוגרי ההכשרה הטכנולוגית לעומת אקדמאים, למען שגשוג ושוויון חברתי.

לאתר התאחדות המלאכה והתעשיה לחצו כאן >>

צרו איתנו קשר *5988