תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

מדוע עסקים קטנים בישראל חייבים להתאגד?

העסקים הקטנים בישראל סובלים מאפליה והזנחה ■ יש חשיבות חברתית וכלכלית בביסוס מעמדם

שם יוסי אלקובי/יח"צ
שם יוסי אלקובי/יח"צ

***הכתבה בשיתוף פוקסי מדיה

התעשייה הישראלית סובלת מאפליה והזנחה
דמיינו אסיפה שחבריה עומדים להצביע בנושא חלוקת משאבים. ל-90% מהם יש אינטרס משותף אך הניצחון הוא של-10% הנותרים. למה? כי הרוב בכלל לא ידע שהוא כזה, ולא מימש את זכותו להצביע. זה המצב בתעשייה המקומית. כיום המפעלים הקטנים, אלה המעסיקים עד 50 עובדים ומהווים כ-90% מהתעשייה הישראלית עדיין סובלים מאפליה והזנחה מצד ממשלת ישראל? הריכוזיות במשק, היבוא זול, הרגולציה ואפליית האשראי הובילו לכך שבשנים האחרונות כמעט 900 מפעלים קטנים נסגרו, ולא קמו חדשים תחתיהם.

 

התאגדות העסקים הקטנים-הפיכת כוח פוטנציאלי לכוח ממשי
במשטר דמוקרטי, הדרך להפוך כוח פוטנציאלי לממשי הוא באמצעות התאגדות ופעולה משותפת של קבוצות אינטרס. לא לכל העסקים הקטנים יש את המשאבים והידע להתמודד מול רשויות ממשלתיות, מוניציפליות ומוסדות ציבוריים וכלכליים. לכן התאגדות תחת ארגון חזק, הפועל ללא מטרות רווח, תסייע בייצוג מקצועי ומשפטי, קידום חקיקתי ומינוף עסקי, ותבטיח את האינטרסים של העסקים הקטנים בישראל.

חיזוק העסקים הקטנים הוא רווח לכלכלה והחברה הישראלית
להתאגדות העסקים הקטנים בישראל יש משמעות אישית, כלכלית וחברתית. יש ביכולתה לייעל ולקצר הליכים ולייצר פתרונות המקלים על העסק. לביסוס מעמדם של העסקים הקטנים יש משמעות כלכלית וחברתית עמוקה ביחס לכל האספקטים במדינת ישראל. לכן, התאחדות המייצרת כוח חברתי ופוליטי תבהיר למקבלי ההחלטות כי חיזוק התעשייה ובעלי המקצוע הוא נכס אסטרטגי בעל חשיבות עליונה.

לאתר התאחדות המלאכה והתעשיה לחצו כאן >>

צרו איתנו קשר *5988