אינסוליין תשתף פעולה עם אקסולין האמריקאית בפיתוח תרופה לסכרת

אינסולייןאקסולין תממן את בחינת שילובה של טכנולוגיה שפיתחה אינסוליין בניסויים שהיא עורכת בקנדה בתרופה לטיפול בחולי סכרת מסוג 1

12.04.2016, 10:06

חברת אינסוליין הודיעה כי חתמה על מזכר הבנות מחייב לשיתוף פעולה עם חברת אקסולין (Exsulin) האמריקאית, לצורך בחינת יעילות השימוש בטכנולוגית ה-ISTS (טכנולוגיית טיפול לאזור הזרקה) שפיתחה בשילוב תרופה שמפתחת אקסולין.

תרופת האקסולין נמצאת כיום בניסוי קליני שלב 2 בבני אדם בקנדה. המוצר מבוסס על חלבון הבונה מחדש את פעילות תאי הבתא בלבלב במטרה לחדש ייצור עצמי של אינסולין בקרב חולי סכרת מסוג 1.

על פי מזכר ההבנות, הצדדים ישתפו פעולה בהכנת פרוטוקול שמטרתו להעריך את תועלת השימוש בטכנולוגיית החברה יחד עם הזרקה תת עורית של התרופה. לצורך כך, אקסולין תבצע ניסוי היתכנות שבו תשלב את טכנולוגית ה-ISTS. עמידה ביעדי הניסוי תוביל למשא ומתן שמטרתו המשך פיתוח משותף והסכם מסחרי בין החברות.

גבי ביטון, סמנכ"ל פיתוח אינסוליין, אמר כי "לאחר שתוצאות מחקרים קליניים לרבות מעקב בחיי יום יום העידו כי הטכנולוגיה שלנו תורמת לשיפור משמעותי בייצוב וספיגת האינסולין בדם בקרב מאות רבות של חולי סכרת, אנו בוחנים כעת אפשרויות לשימוש בטכנולוגיה בשילוב עם תרופות אחרות".

אייל לוין, מנכ"ל אינסוליין מסר: "שיתוף הפעולה החדש שלנו עם אקסולין מהווה הצלחה ראשונה של מימוש האסטרטגיה העסקית של אינסוליין, הכוללת קידום הסכמים מסחריים ושיתופי פעולה עם חברות תרופות בתחום מתן תת עורי של תרופות, ואף הכרה מצד גורם המעורה היטב בתעשייה בפוטנציאל הגלום בטכנולוגיה שלנו".

יו"ר אקסולין הוא אלכסנדר פלמינג, בעל ניסיון של 12 שנה במנהל התרופות האמריקאי (FDA), כמנהל החטיבה המטבולית, ומייצג את מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) בפורומים בינלאומיים. 

ליסה ג'נסה מנכ"לית החברה, היא בעלת ניסיון של 13 שנה בחברת בקסטר וכן 3 שנים בספקטרל דיאגנוסטיקס כסגנית נשיא לשיווק ו-3 שנים בבוסטון מדיקל כסגנית נשיא למכירות.

צרו איתנו קשר *5988