תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

כיצד בעלי עסקים צריכים להיערך לרפורמה בשוק הפנסיוני?

זכות העובד לבחור משווק פנסיוני היא רק חלק מהרפורמות שחלו בשוק הפנסיוני ■ הפרת תקנה זו עלולה לעלות לעסק שלכם ביוקר

שלמה אייזק/פוקסי מדיה
שלמה אייזק/פוקסי מדיה

***הכתבה בשיתוף פוקסי מדיה

מעסיקים המפרים את זכות העובד לבחור סוכן ביטוח צפויים לעונשים כבדים
מעסיקים רבים בישראל נאלצים להתמודד עם מציאות חדשה בדמות הרפורמות בשוק הפנסיוני. אחת מההחלטות המשמעותיות ביותר שהתקבלו במסגרת חוק ההסדרים היא: שכל עובד רשאי לבחור לעצמו באופן בלעדי את המשווק הפנסיוני ללא התערבותו של המעסיק. בנוסף, בעל העסק, המעסיק, אינו רשאי לבחור את אותו סוכן ביטוח לשם תפעול המערך הפנסיוני או מתן ייעוץ. שימו לב! משרד האוצר מפעיל מערכת לקבלת תלונות אנונימיות על מעסיקים המפרים הוראות אלו, והקנס יכול להגיע עד 1.8 מיליון ₪ או שנת מאסר בפועל.

 

התאמה של מערכות השכר והתפעול הפנסיוני ע"פ ההסדרים החדשים
לנוכח ההשלכות והסנקציות הצפויות על הפרה של התקנות החדשות, בעלי עסקים צריכים להיערך לשינוי באופן מידי. לשם כך, חשוב להתאים את מערכות התפעול הפנסיוני, השכר וההפרשות לקופות הגמל בהתאם להסדרים החדשים. הפרדת שירותי התפעול מהשירות לעובד, עדכון תקציב ההפקדות החודשיות, בחינה מחודשת של ההסדרים הפנסיונים הקיימים בארגון הן רק חלק מהפעולות הנדרשות מכל בעל עסק אחראי היום.

היערכות נכונה לרפורמה תמנע קנסות ותאפשר הסתגלות מהירה
הרפורמה בשוק הפנסיוני משנה הרגלים ושיטות עבודה של עשרות שנים, לטוב ולרע. כפי שאתם בוודאי יודעים, כל שינוי מצריך הסתגלות מהירה ואפקטיבית. במיוחד כאשר מדובר בעולם העסקים. למרות הקושי הצפוי, בחינה מחודשת של המערך הפנסיוני ע"י גוף מקצועי ומיומן יכולה להיות הזדמנות מצוינת לעשות סדר ולייעל את תהליכי העבודה בארגון והחשוב מכול, זכרו שהעובד הוא המחליט הבלעדי לגבי סוכן הביטוח אשר יטפל בו.

להתייעצות עם מומחה לחץ כאן >>

 

צרו איתנו קשר *5988