תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

העיר שמציעה אלטרנטיבה למגדלי היוקרה של ת"א

שיפור בתשתיות, תוכניות פיתוח ובעיקר התחדשות עירונית מאסיבית, משנים את פניה של יפו ■ פרויקטי היוקרה המוקמים בה קורצים לקהל מבוגר שמבקש לעצמו איכות חיים ברמה גבוהה, ובסגנון אחר ממגדלי המגורים בת"א

וילה רוז / קרדיט הדמיה: evolvemedia
וילה רוז / קרדיט הדמיה: evolvemedia

*** הכתבה בשיתוף וילה רוז

מעטות הערים בהן ניתנת לנו ההזדמנות ליטול חלק בפסיפס אנושי מיוחד, המשקף את רוח התקופה. יפו, זו שנתפשה שנים ארוכות כחצר האחורית של האחות הגדולה והמשגשגת - תל-אביב, משנה בהדרגה את פניה וזוכה לעדנה מחודשת הנובעת מתשומת לב ברמה הלאומית והמוניציפלית. האתגרים שמציבה העיר הרב-תרבותית המיוחדת הזו לקברניטיה זוכים ליחס לראשונה מזה שנים והפריחה אינה מאחרת מלהגיע. התמורות אותן חווה יפו כוללת הן שיפור דרמטי בתשתיות הציבוריות בעיר והן תנופת בנייה פרטית ההופכת אותה להרבה יותר מהאחות החורגת של תל-אביב.

משהו טוב קורה ביפו בעשור האחרון. עיריית תל-אביב פועלת בנחישות מאז תחילת שנות ה-2000 לחיבור החלק הדרומי של העיר - קרי יפו, לחלקה הצפוני. היא עשתה ועושה זאת באמצעות מספר פרויקטים מרשימים: פיתוח מתחם התחנה שהיווה את הגבול בין יפו ותל-אביב, פיתוח רצועת החוף מפינוי הדולפינריום ועד לשיקום המלא של חוף העלייה ופארק מדרון יפו, וכמובן היהלום שבכתר: ההתחדשות העירונית המאסיבית של אזור שוק הפשפשים, כיכר השעון ומתחם נגה.

הצעד הבא בחיבורה של יפו ללב תל-אביב מתבצע כבר בימים אלה באמצעות הקמת הקו האדום של הרכבת הקלה שיעבור בשדרות ירושלים ויהפוך את יפו למוקד פנאי ובילוי בעיר שיהיה נגיש לכולם - לבאים ברכב, באופניים, ברגל וכמובן - ברכבת הקלה.

עוד עדות לאטרקטיביות של יפו היא כניסתם המאסיבית של יזמים בתחומי המלונאות והמסחר לעיר, במיוחד לאזור שוק הפשפשים ולמתחם נגה. אותם יזמים זיהו זה מכבר את הייחודיות של האזור ואת האווירה הקוסמופוליטית השורה בה וכעת הם מאמינים כי הגיעה העת לפיתוח עסקי מאסיבי.

בנוסף, עיריית תל-אביב מתעתדת להרחיב את פיתוח יפו באמצעות החברה העירונית אתרים ובאמצעות החברה לפיתוח יפו העתיקה. שתי חברות אלה תרחבנה את עבודות התשתית ביפו ותפתחנה מוקדי תיירות ובילוי נוספים בעיר, על מנת לענות על הצורך ההולך וגובר באטרקציות באזור.

שכונת עג'מי בדרך לסגור פערי מחירים מול תל-אביב

כל אלה הביאו לנסיקה במחירי הנדל"ן ביפו, וככל שמתקרבים לחוף הים המחירים מאמירים. סקירה של העסקאות שדווחו לרשות המיסים בשש השנים האחרונות מראה כי הדירות ביפו הכפילו את ערכן בתקופה זו. ההערכות בשוק קובעות כי המחיר הממוצע למ"ר בפרויקט חדש בעיר עומד על 30-50 אלף שקל, לעומת 45-60 אלף שקל בתל-אביב.

שכונת עג'מי, למשל, זוכה לתחייה מחדש בשנים האחרונות בשל היתרונות הייחודיים שלה - היא שוכנת על חוף ימה של יפו, נהנית מניחוח ומסגנון יפואי אותנטי ומעניקה לתושביה את השילוב המיוחל בין שכונה שקטה ופסטורלית לבין קרבה ונגישות מקסימלית למרכזי הבילוי והפנאי ביפו וכמובן בתל-אביב.

נחמה בוגין - שמאית מקרקעין ומשפטנית מסבירה כי "קווי הדמיון בין עג'מי ובין נווה צדק מצביעים על הפוטנציאל הנדל"ני בשכונה היפואית. מדובר בשתי שכונות וותיקות ובעלות אופי ייחודי, המעניקות לדיירים שילוב של חוף ים, פסטורליה, ונגישות שיא".

לדבריה מדובר בטרנד עולמי, "בו אותן שכונות וותיקות מתנערות מהאבק ששקע עליהן במשך עשרות שנים והופכות להיות אבן שואבת לאוכלוסיות חזקות ומבוססות, לאחר שהאמנים והיוצרים הפכו אותן לשכונות בעלות סטייל ייחודי והעיריות השקיעו בתשתיות הדרושות כדי להפוך אותן לראויות ונגישות.

המכירה נפתחה, לפרטים נוספים >>

וילה רוז / קרדיט הדמיה: evolvemedia
 וילה רוז / קרדיט הדמיה: evolvemedia

אני מעריכה כי שכונת עג'מי, כמו נווה צדק וכרם התימנים לפניה, תשלים בעשור הקרוב הכפלה נוספת במחירים. זאת לאור העובדה כי לצד היתרונות הייחודיים של השכונה, חשוב לזכור שעתודות הקרקע והנכסים בה מוגבלים מאוד, כך שבעוד שהביקוש גדל, הרי שההיצע נשאר מוגבל ביותר. סביר להניח כי בעשר השנים הקרובות יפו ובמיוחד מתחם עג'מי יסגרו את הפערים עם שאר שכונות היוקרה בתל-אביב", היא מסכמת.

משקיעי הנדל"ן המנוסים מזהים את הפוטנציאל בהשקעה באזור. מבחינתם המחירים ביפו מגלמים עדיין דיסקאונט משמעותי מול תל-אביב, במיוחד בשכונות הצמודות לחוף. אותו פער עשויי, כאמור, להצטמצם במלואו בעשור הקרוב, עם השלמת הפיתוח העירוני ביפו, סיום בנייתם של מלונות הבוטיק בעיר וכמובן, חיבורה של יפו לרכבת הקלה.

מנגד, חשוב לציין, במאמר מוסגר, כי מתחת לפני השטח יש מקום רב לשיפור. תושביה של העיר מציינים כי היו שמחים לראות עדות לקידום החיים המשותפים של יהודים וערבים, תוך שימת דגש על מערך חינוך משותף ומסגרות חברתיות ותרבותיות שיביאו לקירוב לבבות. אחת הבעיות הבולטות בעיר היא חוסר אמון במערכת הפוליטית המוניציפלית הקיימת וקיום קושי רציני בהקמת התארגנות פוליטית ראויה שתייצג נאמנה את רצונם של התושבים ותקדם את ענייניהם.

קוסמופולטיות ונגישות לעיר הגדולה

סיבוב קצר במשרדי המכירות של הפרויקטים היוקרתיים בעג'מי מראה כי התמהיל האנושי בה עובר שינוי. נמרוד פרי מנדל"ן יפו, המשווקת את פרויקט היוקרה "וילה רוז" בשכונה, אומר כי מרבית הרוכשים המגיעים אלינו למשרד המכירות הם זוגות מבוססים שילדיהם הגיעו לעצמאות ועזבו את הבית ולכן הם מבקשים לצאת מהבתים הפרטיים בפרברים ולחזור לעיר על מנת ליהנות מן הקרבה למרכזי הבילוי, התרבות והפנאי. אותם זוגות מחפשים את התמהיל של איכות חיים ומגורי יוקרה, עם הניחוח הקוסמופוליטי של יפו לצד הנגישות המיידית לתל-אביב".

פרי, יפואי ותיק המתגורר בשכונה עצמה, מעיד כי האינטימיות והייחודיות של הפרויקט מציבים סטנדרט יוצא דופן המעניק לדייריו חווית מגורים אולטימטיבית. "וילה רוז מציע לכל אלה שמזהים את הפוטנציאל העצום הטמון בשכונת עג'מי את השילוב המושלם בין מיקום ליוקרה. על התכנון והעיצוב הופקד האדריכל אילן פיבקו, שבעבודותיו ניתן למצוא מגוון רחב של סגנונות לצד רוח יצירתית המהווים מזה שנים ערובה למצוינות ומקצוענות יוצאי דופן.

בפרויקט 16 דירות מרווחות על פני 3 קומות בלבד, כולל שתי מעליות נוסעים. בכל דירה מרפסת שמש רחבה ומרווחת הפונה לים ומייצרת חלל מואר ונעים ברוב שעות היום. מספר הדירות המצומצם מאפשר מפרט טכני עשיר ועיצוב אדריכלי ייחודי, החל בחיפוי הבניין המשלב אלמנטים של טיח, עץ ומתכת, ודרך לובי כניסה מפואר, צמד חניות ומחסנים אישיים לכל דייר בקומה נפרדת.

הפרויקט נמצא במרחק הליכה קצר מפארק מדרון יפו הירוק, נמל יפו ושוק הפשפשים, הקרבה לנתיבי איילון משדרגת את המיקום ומאפשרת גישה נוחה ומהירה למתחם בכל שעות היום".

"זאת ועוד", מוסיף פרי, "האווירה הייחודית של יפו, הפלורליזם שנוצר בין הקהילות השונות בעיר - בין אם מדובר בדתות השונות ובין אם מדובר בצעירים הרבים, או האמנים שמתגוררים בנכסים הישנים בנמל והזרים החיים בעיר - הפכו אותה למסקרנת ואטרקטיבית בקרב קהלי יעד רחבים, חלקם אמידים, המחפשים, כאמור, לשבור את התבנית של מגורי יוקרה במגדלים".

יפו נמצאת בהליך מאסיבי של התפתחות המעורר תקווה של ממש בקרב תושבי העיר ופרנסיה. המרקם האנושי המעניין המרכיב את העיר מהווה נדבך חשוב בהווייתה. כעת, עם העדנה המחודשת לה היא זוכה, הגיע זמנו של שינוי ביחס לבעיות הליבה הכרוכות בעירוב האוכלוסיה המקומית.

המכירה נפתחה, לפרטים נוספים >>

צרו איתנו קשר *5988