Ggroup מקבוצת בלושינסקי אחזקות – מגזין הנדל"ן
לוגו ג'גרופ לוגו גלובס
לכתבה הקודמתלא רק מנהטן: האם שווה להשקיע במדינות מרכז ארה"ב? לכתבה הבאההאם על זוגות צעירים להעדיף דירה גדולה בכל מחיר?

"שוק הנדל"ן של אטלנטה מוכיח את עצמו וצפוי ליהנות מעליית ערך"

שוק בצמיחה, הגירה חיובית, מס חברות מופחת וחוקי שכירות מוטים לטובת המשכיר ■ כל מה שצריך לדעת על השקעה בנדל"ן מחוץ לגבולות ישראל
בן קרני - 28.08.2016, 12:56
השקעות
השקעות נדל"ן / צילום: Shutterstock / א.ס.א.פ קרייטיב

הכתבה בשיתוף PACIFIC HOLDINGS

המשקיע הישראלי אוהב להשקיע בנדל"ן, מתוך הבנה כי דרך השקעה זו יכולה לייצר לו תשואה עודפת בעולם של ריביות אפסיות ובמקביל לגוון את תיק השקעותיו הכולל. השקעה בנכסים מחוץ לגבולות ישראל מגוונת אף יותר את תיק ההשקעות הכולל, אך מאחר ואינה נמצאת ב"מגרשו הביתי" של המשקיע, היא מצריכה בדיקה קפדנית ומדוקדקת של מאפייני ההשקעה.

ארז גלעד, סמנכ"ל השיווק של חברת פסיפיק הולדינגס, המתמחה בהשקעות נדל"ן בשוק האמריקאי, שופך אור על השקעה בנדל"ן מחוץ לגבולות ישראל והתשואה בגינה. "ההבדלים הבולטים בין סוגי ההשקעה השונים נובעים בעיקר משלושה משתנים: האזור בו היא נמצאת, האם השקעה נעשית כיחיד או כחלק מקבוצה, והתשואה בגינה", אומר גלעד. "אנחנו, בפסיפיק הולדינגס, אוהבים את השוק האמריקני מאחר ומדובר על שוק מוסדר ומשוכלל, התשואות בו גבוהות באופן מהותי על פני התשואות בשווקים מפותחים אחרים כדוגמת אירופה, והמטבע המקומי, הדולר, שומר על ערכו אל מול השקל המקומי". לדבריו, "פיחותו של האירו בשנים האחרונות הוביל לכך שמשקיעים שעל פניו נהנו מעליית שווי הנכס שרכשו באירופה, הפסידו בפועל כספים בשל התחזקותו של השקל אל מול המטבע האירופי".

ארז גלעד - סמנכ``ל שיווק פסיפיק הולדינגס / צילום: יח״צ פסיפיק הולדניגס
ארז גלעד - סמנכ``ל שיווק פסיפיק הולדינגס / צילום: יח״צ פסיפיק הולדניגס

בניגוד לצורות השקעה אחרות בחו"ל, בפסיפיק הולדינגס כל משקיע רוכש נכס בודד הנרשם על שמו בטאבו, ואינו חלק מקבוצה. לשאלתנו, מדוע לדעתו קיים יתרון מובנה בהשקעה פרטית? הוא משיב: "כאשר הרכישה נעשית על ידי קבוצה, הרי שהמאפיינים האישיים של כל רוכש מקשים על התנהלות הגוף, שהינו מסורבל ולעיתים נגוע בניגודי אינטרסים. לכל משקיע מאפייני מימון ונזילות שונים, ובדרך גם נכנסים לעיתים לסיטואציות משפטיות מורכבות, שלרוב לא קורות כאשר על שמו של כל רוכש נרשם נכס ספציפי בטאבו".

בתוך ארה"ב מתרכזת כיום פסיפיק הולדינגס באטלנטה: "מדובר על שוק בצמיחה, הגירה חיובית מס חברות מופחת וחוקי השכירות מוטים לטובת המשכיר, זאת בניגוד למדינות אחרות בארה"ב ולבטח אל מול אירופה, שם חוקי השכירות מגנים על השוכר שהופך למעשה לסוג של דייר מוגן". לדבריו בעיר עצמה מתרכזת החברה בפרברים: "לא ניתן להגיע לתשואות גבוהות מהשקעה מניבה במרכזי הערים ולכן אנו בוחנים לרוב עסקאות באזורים מחוץ למרכז, שם ניתן לייצר למשקיע אפשרות לתשואה אטרקטיבית תוך שהוא אינו נאלץ לרתק הון עצמי רב ואינו זקוק למינוף".

קומפלקס מגורים באטלנטה/ צילום: יח"צ פסיפיק הולדינגס
קומפלקס מגורים באטלנטה/ צילום: יח"צ פסיפיק הולדינגס

בפסיפיק הולדינגס רוכשים לרוב מתחמי דיור שלמים ולאחר מכן מוכרים אותם כיחידות קצה למשקיע לאחר שיפוץ ורישום בטאבו , או לחלופין בוחרים בדרך של רכישת נכס פרטני, שיפוצו ומכירתו למשקיע, תוך שהאחרון נהנה מתשואה קבועה של 9% לשנה למשך ארבע השנים שלאחר הרכישה. "אנו רוצים להסיר את הדאגה מהמשקיע ולכן מאפשרים לפעול בדרך בה למעשה הוא אדיש לתנאי השוק ולשוכרים עצמם, שכן אנו מתחייבים מראש לשלם לו ישירות תשואה קבועה על השקעתו, וכל כאב הראש של מציאת שוכר וטיפול בענייני התחזוקה נופל על כתפיי החברה", מסביר גלעד על מסלול ההשקעה הייחודי מסלול בשיטת ה-CMA .

אחת הטענות כנגד מסלול הבטחת התשואה היא ששווי הרכישה גבוה ממחיר השוק ומאפשר למוכר להבטיח תשואה גבוהה למשקיע?

"הכל שקוף. אנו מפרסמים את מחיר הנכס באתר, כך שבבדיקה מאוד פשוטה המשקיע המתעניין יכול לוודא שאכן מדובר במחירי שוק ואף לשאול מתווך או שמאי לגבי המחיר עצמו. הרווח שלנו נובע מכך שיש לנו יכולות לרכוש מכלול של דירות וליהנות ממחיר מופחת ברכישה מרוכזת ואף לנצל את המומחיות שלנו בניהול הנכסים להפחתת עלויות, ולכן מתאפשר לנו להציע לרוכש נכס במחיר אטרקטיבי.

קומפלקס מגורים באטלנטה/ צילום: יח"צ פסיפיק הולדינגס
קומפלקס מגורים באטלנטה/ צילום: יח"צ פסיפיק הולדינגס

בכל מקרה, ההתחייבות היא שלנו כלפי המשקיע ולא של המשקיע כלפינו, בכל שלב אנו מאפשרים לפרק את החתונה, לקרוא לשמאי אובייקטיבי שמעריך מחדש את הנכס ולאחר חלוקת הרווח מעליית הערך אנו יוצאים מהתמונה. כל זאת בניגוד לשיטות השקעה אחרות בחו"ל, שם הנכס אינו מניב מהרגע הראשון וקשה יותר לנתק את ההתקשרות מול הגוף המשווק".

אנחנו מאמינים מאוד בשוק של אטלנטה והוא מוכיח את עצמו כל יום מחדש וצפוי ליהנות מעליית ערך גם בהמשך הדרך. ועדיין, לדעתי אין להיכנס להשקעה בנכס מתוך מחשבה על רווח הון עתידי ממכירתו, אלא מהתזרים שהוא מספק לאורך חיי ההשקעה והתשואה בגינו", מסכם גלעד, שלדבריו "השקעה נכונה מסתמכת על נתונים שבהווה ולא על תחזיות כאלו ואחרות לגבי העתיד".

לפרטים נוספים PACIFIC HOLDINGS

בגובה העיניים לטורי דעה נוספים

המובחרים

NEXT-URBAN -לוגו / צילום: יח"צ
מול ים - לוגו / צילום: יח"צ