Ggroup מקבוצת בלושינסקי אחזקות – מגזין הנדל"ן
לוגו ג'גרופ לוגו גלובס
לכתבה הקודמתמתי דרוש מעצב פנים לפרויקט ומה הערך המוסף שהוא מביא? לכתבה הבאהרוכשים מזגן? מה חשוב לזכור לפני בחירה במוצר ותכנון המערכת?

שמירה נכונה: מה חשוב לדעת לפני התקנת מערכות צילום אבטחה?

האם להחביא את המצלמה או להשתמש בה כגורם מרתיע? היכן יהיה הכי נכון למקם אותה? וכיצד ניתן לכסות כל פינה בחדר בו זמנית? מה כדאי לקחת בחשבון בבחירת מיקום והפעלת מצלמות אבטחה
קורן דור - 04.09.2016, 13:21
מצלמות
מצלמות אבטחה / צילום:Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

בשיתוף צוות דקר

זו יכולה להיות אחת מהסיטואציות הבאות: יש לכם בן משפחה סיעודי המטופל בבית, חזרתם לעבודה אחרי חופשת לידה בעוד המטפלת עם התינוק, אתם יוצאים לחופשה ומעוניינים לפקח על העובדים במשרד, גל פריצות תקף את השכונה ואתם לא רוצים לקחת סיכון. יש הרבה מאוד סיבות שמובילות אנשים להתקין בבית מערכות אבטחה הכוללות מצלמות מסוגים שונים כדי לבצע מעקב קבוע אחר ההתרחשות בבית או בעסק. בשנים האחרונות התחום השתכלל להפליא ומציע חידושים שונים המאפשרים שליטה דרך הסמארטפון וכדומה.

לדברי יגאל דקר דוקרקר, מנכ"ל ובעלי חברת "צוות דקר" המובילה בייעוץ, תכנון והתקנת מערכות, מצלמות ואמצעי אבטחה, רוב האנשים נזכרים להתקין מצלמות רק לאחר שחוו איום מסוג כלשהו, כלומר, לאחר פריצה או חלילה בעקבות תקרית כלשהי, אולם המטרה היא לייצר אמצעי הרתעה ומניעה ולא לפעול רק לאחר מעשה "אלא להקדים תרופה למכה וליהנות משקט נפשי לאורך זמן". הוא מוסיף כי כיום יש הרבה מאוד מערכות אבטחה וסוגים שונים של מצלמות, כך שניתן להתאים את המצלמה לפי רצונות הדיירים, מבנה הבית וכמובן התקציב.

יגאל דקר, מנכ"ל ובעלי חברת "צוות דקר" / צילום: יח"צ
יגאל דקר, מנכ"ל ובעלי חברת "צוות דקר" / צילום: יח"צ

לפניכם מספר דברים חשובים שיש לקחת בחשבון בבחירת מיקום והפעלת מצלמות אבטחה מהדור החדש.

איתור נקודות התורפה של הבית או העסק

בשלב הייעוץ הראשוני יש להחליט היכן למקם את המצלמות וכיצד. ניתן להסתיר את הכבלים באמצעות תעלות שחורצים בקירות או מאחורי רהיטים שונים. כשמתקיים תהליך הייעוץ, מאבחנים ראשית את נקודות התורפה של הבית או העסק למקרה של פריצה פוטנציאלית דרך הגינה, כניסה אחורית, או שער כניסה, ומחליטים בהתאם למקום נמוך או גבוה, היכן מוטמנים החפצים היקרים בבית וכדומה.

מצלמה - סמויה או גלויה?

אחת הדילמות הבולטות היא האם למקם את המצלמה במיקום סמוי או גלוי לעין המתבוננת. לדברי דוקרקר, בשנים האחרונות הנטייה היא דווקא להבליט את נוכחותה של המצלמה במיקום מרכזי כדי לייצר מראש אפקט הרתעה, כך שמי שנכנס לבית יידע שמצלמים אותו ועוקבים אחרי פעולותיו. בכל מקרה, מדובר במצלמות המותקנות בחללים האקטיביים ביותר בבית במיוחד אם מועסקים בו מטפלים/ות בין אם בתינוקות או בקשישים, למשל, סלון, חדר הקשיש או חדר התינוקות, מטבח, דלת הכניסה לבית.

אפקט "האח הגדול"

המצלמות העכשוויות מנציחות את הפעילות 24 שעות ביממה, אך מקליטות רק שהן מזהות תנועה ושומרות את ההתרחשות הפעילה בזיכרון למשך זמן ארוך, התלוי בכרטיס הזיכרון, שנע לרוב בין 3 שבועות ל-5 חודשים. לאחר מכן, הן מנקות את הזיכרון ומאתחלות עצמן כמובן שניתן לעקוב בקלות אחר התיעוד באמצעות חיבור המצלמה למסך כלשהו והקלדת תאריך ושעות וכך לרוץ קדימה או אחורה במהירות המבוקשת, להקטין ולהגדיל את התמונה ולאתר פעילות חשודה במידה והיתה כזו. אפשר גם לשלוט במצלמות באמצעות אפליקציה מיוחדת בסמארטפון - לצפות בהתרחשות בשידור חי או על פי תאריכים ושעות וכך להיות בשליטה מלאה גם בהיעדרותכם. קיימות גם מצלמות שמצלמות ב-360 מעלות, כך שבזמן אמת ניתן לכוון אותן באמצעות הסמארטפון לכל פינה בחדר ולקבל פרספקטיבה רחבה. בנוסף, ניתן להתקין מצלמה עם מיקרופון או תוספת של מיקרופון כדי להקליט גם סאונד ולאחר הצפייה בהקלטה ניתן בקלות לשמור אותה במכשיר USB.

מערכת אבטחה / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב
מערכת אבטחה / צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

בחירת מצלמה - האיכות קריטית

חשוב מאוד לבחור מצלמות איכותיות כמו למשל של חברת פרוויז'ן (Provision ISR) כדי למנוע תקלות עתידיות. כמובן שכדאי לגשת לייעוץ מקצועי של מומחים במצלמות אבטחה להשגת התקנה בטוחה ונכונה וליהנות מאחריות ושקט נפשי לאורך זמן.

סדרת מצלמות ה-IP החדשות של Provision ISR  / Provision ISR יח``צ
סדרת מצלמות ה-IP החדשות של Provision ISR / Provision ISR יח``צ

לסיכום, חשוב מאוד להגן על היקרים לנו מפני תרחישים אפשריים, למנוע אותם מבעוד מועד וליהנות מסביבת חיים נעימה ובטוחה. המומחים של צוות דקר ממליצים על מצלמות אבטחה גלויות לעין, כפי שאומר יגאל דוקרקר: "כאשר אנו חווים פגיעה של אדם יקר כבר לא ניתן להחזיר את הגלגל לאחור, המצלמות הגלויות מהוות גורם הרתעה משמעותי ויעיל ומספק שקט נפשי".

לאתר "צוות דקר"

האם מס על דירה שלישית:
סה"כ השתתפו בסקר: 951
11% 5%
19% 5%
68% 5%
2% 5%

בגובה העיניים לטורי דעה נוספים

המובחרים

NEXT-URBAN -לוגו / צילום: יח"צ
מול ים - לוגו / צילום: יח"צ