Ggroup מקבוצת בלושינסקי אחזקות – מגזין הנדל"ן
לוגו ג'גרופ לוגו גלובס
לכתבה הקודמתלא חייבים לעבור: רעיונות לשיפוץ דירה ישנה לכתבה הבאהמהו עיצוב לפי חזון הלקוח ואיך הוא משדרג את הבית?

המטבח כמרכז הבית: 4 סגנונות מובילים לעיצוב

המטבח הפתוח מהווה כיום חלק ממרכז הבית וככזה הוא דורש חשיבה עיצובית * האם תעדיפו מטבח לבן ונקי, או שאולי תבחרו בחלל באווירה כפרית ספונת עץ ואולי הקרירות ההיי-טקית של המטבח המודרני תתאים לכם

 

 

קורן דור - 29.09.2016, 15:04
סדרת
סדרת ה-S- מטבחי סמל/ צילום : יח"צ

בשיתוף סמל מטבחים

מזה מספר השנים חל שינוי מהותי בתפיסת החשיבות של המטבח בחלל המגורים. בעבר המטבחים תוכננו בחללים סגורים והשטח שהוקצה להם היה מועט ביחס לגודלו של הבית. בשנים האחרונות רווחת התפיסה שהמטבח הוא חלק ממרכז הבית.

כיום, השטח המוקצה למטבח בתכנון הבית גדול יותר מבעבר, ואפשר להבחין במגמה של מטבחים פתוחים המתחברים באופן אינטגרלי לשאר חלקי הבית. ניתן לומר כי אם בעבר המטבח תוכנן כעוד אזור בבית, כעת הוא החלל הראשון אותו נתכנן. מכיוון שרוב המטבחים כיום פתוחים, עיצוב המטבח משליך על סגנון הבית כולו. כל שעליכם לעשות הוא לבחור את הסגנון המועדף עליכם מבין האופציות הנרחבות שעולם המטבחים מציע.

ב"סמל מטבחים" תמצאו מטבחים גדולים בעלי סגנון עיצובי מוקפד, מטבחים פונקציונלים ונוחים להתנהלות בני הבית והאורחים בחלל זה, וכאלו בעלי רמה טכנולוגית גבוהה המביאה את התוצר האיכותי והמתקדם ביותר. לפניכם מספר סגנונות מובילים כיום בעיצוב מטבחים:

ניקיון מעוצב - נפלאות המטבח הלבן

המטבח הלבן הוא אינו עוד טרנד חולף. הצבע הלבן מעניק רוגע נפשי ומשרה בבית אווירה שלווה ותחושה של טוהר וקדושה. כשעוטפים מטבח בצבע לבן עם גימור נכון התוצאה ניכרת. כשהלבנים שולטים, אנו מקבלים מטבח יוקרתי, נקי, מואר ואופנתי, מבלי לגרוע מהאופי השקט והעדין האופיינים לצבע הלבן.

מטבח לבן- מטבחי סמל/ צילום: יח"צ
מטבח לבן- מטבחי סמל/ צילום: יח"צ

להביא את הטבע הביתה - המטבח הכפרי

טוסקנה ופרובאנס זה כאן. בניגוד למטבח המודרני הקליל, המטבח הכפרי כולו נוכחות דומיננטית. זהו מטבח מאסיבי יחסית בעל צבעי אדמה וגימור מחוספס, שבנוי מעצים עתיקים שעברו טיפול מיוחד לשימור האותנטיות. המטבח כולו זוכה בהשראה אירופאית שמייצרת אווירה חמה ועוטפת. מגמה נוספת שמאפיינת את המטבחים הכפריים היא הירידה לפרטים קטנים והקפדנות בבחירת קישוטים וגימורים בעבודת יד איכותית. יחידת הבישול במטבחים מסוג זה באה לידי ביטוי בויטרינות גדולות מעץ, דלפק ישיבה בעל חריטות מעוגלות, ריבוי פרטים וכאמור, קישוטים - כגון ידיות גדולות ומזנון בעל דלתות זכוכית דרכו רואים את כלי האוכל וכדומה.

הסדרה הקלאסית- מטבחי סמל/ צילום: יח"צ
הסדרה הקלאסית- מטבחי סמל/ צילום: יח"צ

העץ הנדיב - מטבח מעץ

העץ הוא חומר הגלם דומיננטי במטבחים רבים כיום. הוא מחבר בין החוץ לפנים, בעל חוסן ועמידות רבת שנים, מראה קלאסי ועל זמניות. העץ משתבח עם השנים ומופיע בשלל גוונים, עיבודים וחזיתות ותורם לעוצמה ולהרמוניה במטבח.

סדרת העץ- מטבחי סמל/ צילום: יח"צ
סדרת העץ- מטבחי סמל/ צילום: יח"צ

נקי ומונוכרומטי - המטבח המודרני

היות ובתים רבים בימינו מאופיינים בחזות מודרנית, עולה גם הפופולריות של המטבחים במראה זה. אלו הם מטבחים המצטיינים בניקיון עיצובי, קווים ישרים, גימורים מבריקים, חזות מלוטשת, מינימליזם שבא לידי ביטוי בדלתות עם פתיחה סמויה ומיקום הארונות והמגירות בקו רצוף. לרוב הארונות יהיו נטולי מסגרת, ללא קישוטים, גופי התאורה יהיו מוטמעים כך שרק אפקט ההארה יישאר ללא נוכחות הגוף עצמו. כמו כן, נעשה שימוש במשטחי עבודה מהונדסים בצבעי שמנת ולבן, נגיעות של בטון זוהר, ברזל ונירוסטה, עץ וקרמיקה המשולבים יחדיו. הצבע המונוכרומטי מוביל את המטבח באחידות טוטאלית והחלל מאופיין באזורים ברורים מהאי ועד אזור האחסון, כשהחזות המתקבלת היא של מטבח אוורירי, מסודר ועדין.

לאתר מטבחי סמל הקליקו כאן

בגובה העיניים לטורי דעה נוספים

המובחרים

NEXT-URBAN -לוגו / צילום: יח"צ
מול ים - לוגו / צילום: יח"צ