Ggroup מקבוצת בלושינסקי אחזקות – מגזין הנדל"ן
לוגו ג'גרופ לוגו גלובס
לכתבה הקודמתעיצוב מתוצרת סין: הטרנד החדש בבתי היוקרה לכתבה הבאהלא חייבים לעבור: רעיונות לשיפוץ דירה ישנה

מתיחת פנים: כיצד עיצוב בהתאמה אישית משנה את הבית?

דירת 5 חדרים בבניין קיים בגבעתיים, שינתה את פניה ועוצבה בהתאמה אישית (custom made) לרצונות והצרכים האישיים של הלקוח ■ התוצאה: תחושת מרחב גדלה, שימוש חומרים טבעיים וטקסטורות היוצרות שקט עיצובי
דנה סיגאווי - 19.10.2016, 10:32

נושאים הקשורים לכתבה

עסקת השבוע
דירה
דירה בגבעתיים בעיצוב אושרי אבירם ודנה קושמירסקי/ צילום: עודד סמדר

הכתבה בשיתוף אושרי אבירם ודנה קושמירסקי

בזירת העיצוב של היום הייחוד משחק תפקיד חשוב. דיירים רבים מעוניינים לייצר מרחב העונה במדויק על הצרכים והסגנון שלהם. כאן נכנסת לתמונה עבודתם של מעצבי הפנים, שבאמצעות עיצוב ה- custom made (לפי מידה) הופכים את הרצונות והצרכים של הלקוחות לסביבת מגורים בהתאמה אישית. דוגמה לפרויקט שמשקף גישה זאת בשילוב תכנון ועיצוב מלא (total design) - מרמת המפרט הטכני ועד הלבשת הבית כולל בחירת פריטי אמנות - היא דירה בגבעתיים בעיצוב משרד התכנון ועיצוב פנים של אושרי אבירם ודנה קושמירסקי.

האלמנט מרכזי

הספרייה בחלל המרכזי, תוכננה כאלמנט מרכזי ישר וארוך המתפרס ומסתובב הלאה למטבח ומצד שני גם חוזר על עצמו בחלק מהחזית המקבילה. הספרייה, שחלקים ממנה סגורים ומשמשים לאחסון וחלקים ממנה פתוחים, תוכננה במטרה לייצר קומפוזיציה של גלוי מול נסתר. זאת בנוסף לעניין שבמשחק ובמפגש שבין חומרים שונים, בעלי עובי שונה - עץ וברזל.

הספרייה כאלמנט המרכזי המסתובב למטבח של מטבחי סמל/ צילום: עודד סמדר
הספרייה כאלמנט המרכזי המסתובב למטבח של מטבחי סמל/ צילום: עודד סמדר

יחידת הארונות האינטגרליים (שבתוכם גם המקרר האינטגרלי) כאילו בוקעים ממישור הספרייה במעטפת ברזל ונטמעים כחלק ממנה.

הקונספט התכנוני של האלמנט המרכזי הוא לחזק את אלמנט ה"אורך" של החלל הציבורי במטרה לייצר תחושת מרחב, הגדולה מממדיה הפיזיים האמיתיים של הדירה. המטבח בדירה הוא של מטבחי סמלחזית ארונות המטבח נמצאת מתחת למשטח העבודה והאי המתכתי, משתלב עם הקונספט העיצובי.

מטבח הכולל מדפים פתוחים לאחסון גלוי ונסתר- מטבחי סמל / צילום: עודד סמדר
מטבח הכולל מדפים פתוחים לאחסון גלוי ונסתר- מטבחי סמל / צילום: עודד סמדר

מגוון טקסטורות

לצד השימוש במתכות שולבו טקסטורות שונות כמוטיב עיצובי בחלל. המאחד בין הטקסטורות היא צורניות גרפית, המשתלבת בהרמוניה, כך שהאיזון בין הגיוון הוויזואלי בחלל, לצד ניקיון ואחידות יוצרים שקט עיצובי. כך למשל, ניתן לראות ריצוף פרקט במרקם מיוחד, חזית הספריה עשויה מברזל שחור, המנורה הדקורטיבית עשויה מפליז ובחלל פרטי נגרות שעוצבו במראה טקסטורה של קווים אנכיים.

בדירה נעשה שימוש חוזר בזכוכיות, כחומר טבעי נוסף בוורסיות שונות ומגוונות: חלונות הבית, העשויים פרופיל בלגי שחור, מתכתבים עם מחיצות הפנים העשויות באופן זהה ומאפשרות החדרת אור מקסימלית לאזורים חשוכים בדירה; זכוכית הפסים משמשת גם כמחיצה של מקלחון מאסטר הורים; חזיתות של ארונות בחיפוי מראה להגדלת חלל; גופי תאורה העשויים מזכוכית, לדוגמה המנורה מעל שולחן האוכל העשויה מעדשות זכוכית ויוצרות אפקט משתקף מעניין וייחודי.

שימוש בחומרים טבעיים בלבד

תפיסת העיצוב של אבירם וקושמירסקי דוגלת בשימוש בחומרים טבעיים: עיצוב אורגני המחובר לטבע. לצד השימוש במתכות שולבו חומרים טבעיים נוספים: עץ בוורסיות שונות, חיפויים ומשטחי אבן טבעית, משטחי קררה ובזלטינה ואריחי בטון במרפסת, זכוכיות בוורסיות שונות, בדים טבעיים - פשתן, כותנה, קטיפה ועור.

המרחב הציבורי והאירוח תוכנן כחלל פתוח וכולל בתוכו את חלל המגורים, המטבח ופינת האוכל יחד עם המרפסת. מהמרחב הציבורי עוברים למרחב הפרטי - חדרי השינה זכו לפרטיות מרבית, כך שלא ניתן לראות מהחלל הציבורי את מה הקיים בתוכם גם כשדלתות החדרים פתוחות. החומריות שבחלל הציבורי ממשיכה וחוזרת על עצמה גם בחלל הפרטי.

חדר השינה / צילום: עודד סמדר
חדר השינה / צילום: עודד סמדר

ריהוט

צמד המעצבים מסביר כי על מנת למקסם את תחושת המרחב בחלל, היה חשוב לבחור ריהוט "מרחף וקליל" ולשלוט בגודל הרהיטים, שמידותיהם הוגדרו ותוכננו או נבחרו על ידם ב-CUSTOM MADE. בדירה שולבו רהיטים המשתלבים עם הקונספט העיצובי ובחומריות התומכת בקונספט: כמו, למשל, כאלו בעלי מתכות. לדוגמה, רגלי ברזל מושחר בשולחן הכתיבה בחדר של אחד הילדים, שולחן מברזל בגמר טבעי בסלון, שידות חדר שינה משולבות פליז, ארון שעוצב קסטום מייד מברזל טבעי עבור מקרר היין ועוד.

לאתר מטבחי סמל הקליקו כאן

לאתר של אושרי אבירם ודנה קושמירסקי הקליקו כאן

בגובה העיניים לטורי דעה נוספים

המובחרים

NEXT-URBAN -לוגו / צילום: יח"צ
מול ים - לוגו / צילום: יח"צ