Ggroup מקבוצת בלושינסקי אחזקות – מגזין הנדל"ן
לוגו ג'גרופ לוגו גלובס
לכתבה הקודמתאיך למקסם את הפוטנציאל האדריכלי בעיצוב דירה? לכתבה הבאהמתיחת פנים: כיצד עיצוב בהתאמה אישית משנה את הבית?

עיצוב מתוצרת סין: הטרנד החדש בבתי היוקרה

בשנים האחרונות היבוא מסין קיבל תפנית חדשה בעולם העיצוב, כאשר אדריכלים החלו לייבא עבור לקוחותיהם רהיטים ופריטי דקורציה מסין. התוצאה - יופי ואסתטיקה בסטנדרטים גבוהים ובמחירים אטרקטיביים
קורן דור - 08.11.2016, 16:20
עיצוב
עיצוב תוצרת סין- רמה גבוהה בעלות נמוכה/ צילום: ליאור טייטלר

בשיתוף האדריכלית איילת שבו

מיליארד סינים לא טועים, וגם בזירת העיצוב כמו בזירות רבות סין על המפה. בשנים האחרונות היבוא הסיני קיבל תפנית חדשה בעולם העיצוב, כשאדריכלים החלו לייבא באופן אישי עבור לקוחותיהם חומרי גלם, רהיטים ופריטי דקורציה מסין. התוצאה - אסתטיקה מיוחדת בסטנדרטים הגבוהים ביותר בעלויות אטרקטיביות להפליא.

איילת שבו, אדריכלית ומעצבת פנים בעלת משרד המתמחה בתכנון בתי יוקרה ויבוא מסין, מספרת שכיום ניתן לייבא מסין את כל מוצרי הגמר, האלומיניום, הריהוט, התאורה ואף למצוא מותגי על בעיקר בתחום חומרי הגמר והריהוט. "מותגים רבים מכל העולם ובעיקר מאירופה נעזרים בכוח העבודה הסיני העצום ומעבירים את הייצור לסין. בשווקים ניתן למצוא חומרים ברמת איכות גבוהה מאוד, אשר נותנים מענה ראוי לדירות יוקרה". לדברי שבו, "ייבוא מסין מתחיל ברמת השיש, דרך המטבח, האריחים, הפרקט, הדקורציה, ריהוט הבית וריהוט הגן ואף מגיע לכלי ההגשה, הסכו"ם וכוסות השתייה. באשר לחדרי הרחצה, הוא כולל אמבטיות, כיורים, ארונות וכלים, והחיסכון מגיע ליותר מ-40% לעומת המחירים בישראל".

עיצוב תוצרת סין- רמה גבוהה בעלות נמוכה/ צילום: ליאור טייטלר
עיצוב תוצרת סין- רמה גבוהה בעלות נמוכה/ צילום: ליאור טייטלר

מלבד החיסכון הכספי המשמעותי, ההיצע מסחרר. "המבחר בסין גדול הרבה יותר מזה שמציעים הספקים בישראל, כמו גם מבחינת האיכות עצמה. מכיוון שאי אפשר לייבא את כל הדגמים העשירים שקיימים בשוק הסיני, הספקים מסתפקים במוצרים סחירים יותר ובעלות נמוכה יחסית, כדי שיוכלו להגדיל את אחוזי הרווחים שלהם. מוצרים איכותיים שקיימים בשוק הסיני נשארים מאחור ולא זוכים להכרה בארץ. הם אינם מוצגים בישראל משום שמרבית הספקים נוטים להציג בארץ את המוצרים הסחירים, שנחשבים בעלי איכות ירודה וגם מציגים אותם כך. בנוסף, ספקים שכן מייבאים לישראל מוצרים איכותיים, נוהגים לרוב לגבות מחיר גבוה בהרבה מהמחיר המקורי ששילמו". 

 מרכז ריהוט בסין/ צילום: אילת שבו
מרכז ריהוט בסין/ צילום: אילת שבו

עיצוב ברמה הגבוהה ביותר בעלות נמוכה

שבו עוסקת ביבוא תכולה לבתי מגורים מסין קרוב לארבע שנים. היא הגיעה לתחום הייבוא בעקבות היכרות עם איש העסקים שרון שמש, שעוסק בתחום הייבוא שנים ארוכות. "בפגישה שקיימנו בתל אביב שמש סיפר לי על העיר גוואנגזו, שמי שמגיע אליה יכול לקבל הוזלה משמעותית במחירי הריהוט, הקרמיקה, התאורה, השיש, הסניטרי, המטבחים וריהוט הגן. הצורך שלי כאדריכלית ומעצבת פנים לייבא תכולה שלמה לבית מסין הגיע מהמחירים הגבוהים בישראל. רציתי להציג ללקוחות עיצוב ברמה גבוהה יותר, עם מרכיבים מעניינים יותר, בעלות נמוכה בהרבה שיכול לענות על כל הצרכים של הלקוח. זו חממה מצוינת מבחינתי ואפשר למצוא כאן את כל מה שהלקוח מבקש. וגם אם רמת המחיר גבוהה יחסית, הלקוח בהחלט מקבל תמורה ראויה לכספו. למעשה, ככל שרמת המוצר עולה, כך גם רמת החיסכון גדלה".

בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא מדובר בהליך בירוקרטי מורכב, אבל חשוב מאוד שהוא ינוהל וילווה על ידי גורמים מקצועיים המכירים את השוק ואת הנפשות הפועלות. "תחילתו של התהליך, שבסופו יתבצע היבוא מסין ישירות מהספק ללקוח, הוא בפגישת היכרות בישראל שבה שותפים בדרך כלל האדריכלית והלקוח. במהלך פגישת ההיכרות מוצגים ללקוח פרויקטים דומים שבוצעו בעבר וניתנת הערכת תקציב למוצרים בסיסיים שהלקוח מעוניין לרכוש, כגון מוצרי אבן וריצוף למיניהם, נגרות, אלומיניום ועוד. לאחר פגישת ההיכרות מוזרם חומר לחברה המלווה דרך האדריכלית, ואז מתבצע הליך בניית התקציב ואיתור הספקים הרלוונטיים לפרויקט".

עיצוב תוצרת סין- רמה גבוהה בעלות נמוכה/ צילום: ליאור טייטלר
עיצוב תוצרת סין- רמה גבוהה בעלות נמוכה/ צילום: ליאור טייטלר

בשלב זה, מספרת שבו, "נשלחת ללקוח כל האינפורמציה באשר לתקציב ולמוצרים, נקבעים תאריכי הביקור וההגעה לסין. בעת ההגעה לסין דואגת החברה המלווה לליווי מלא למסע הרכש יחד עם האדריכלית, במהלכו מבקרים אצל הספקים שנבחרו. הלקוח מאתר את המוצרים המתאימים לו, מתמקח על המחיר ישירות עם הספק (זהו תהליך בו חוסך הלקוח את פערי התיווך), ולאחר סגירת המחיר מתבצעת ההזמנה. לאחר מכן החברה המלווה דואגת לבקרת איכות בזמן הייצור במפעלים ולאיסופו למחסן והכנתו להעמסה. כאשר נאספים רוב המוצרים מתבצע הליך ובו נאספים המוצרים למכולה שנשלחת לישראל מסין. בעת הגעת המכולה נעזר הלקוח בשירותי האדריכלית והחברה המלווה לשחרורה, ובעת הצורך קבלת ייעוץ ושירות מבעלי מקצוע, כגון נגרים, רצפים ואנשי אלומיניום".

האדריכלית איילת שבו מייבאת תכולה לבתי מגורים מסין/ צילום: ליאור טייטל
האדריכלית איילת שבו מייבאת תכולה לבתי מגורים מסין/ צילום: ליאור טייטל

לדברי שבו, "ללקוח יש אפשרות לקבל ייעוץ מאחד מאנשי המקצוע שעובדים עם האדריכלית ועם החברה המלווה, והלקוח מעורב בהכל ומעודכן כמעט מדי יום בכל הליך שמתבצע בנוגע להזמנתו. מכאן הדרך לבית מעוצב בעלות משתלמת קצרה להפליא, ולכן לא פלא שרבים בוחרים מראש לשלב בתהליך תכנון ועיצוב הבית ייבוא אישי מסין".

איילת שבו אדריכלות

בגובה העיניים לטורי דעה נוספים

המובחרים

NEXT-URBAN -לוגו / צילום: יח"צ
מול ים - לוגו / צילום: יח"צ