Ggroup מקבוצת בלושינסקי אחזקות – מגזין הנדל"ן
לוגו ג'גרופ לוגו גלובס
לכתבה הקודמתגלוי ונסתר: חזות מסתורית מבחוץ ועיצוב פנימי משתנה לכתבה הבאהעיצוב מתוצרת סין: הטרנד החדש בבתי היוקרה

איך למקסם את הפוטנציאל האדריכלי בעיצוב דירה?

הפיכת דירה קטנה וצפופה לדירה גדולה ומרווחת, דורשת תכנון חכם ותפישה יצירתית מחוץ לקופסה ■ כיצד יוצרים תחושה של מרחב? ואיך משחק של צבעים קרים וחמים יוצרים סגנון אחיד והרמוני?
קורן דור - 15.11.2016, 15:21
מטבח
מטבח פונקציונאלי של מטבחי סמל בניקיון עיצובי/ צילום: עודד סמדר

בשיתוף מטבחי סמל

ראייה אדריכלית כוללת אלמנטים רבים שיוצרים הבדל גדול. אחד הדברים החשובים שעומדים לנגד עיניו של איש מקצוע בתכנון הפרויקט הוא מקסום הפוטנציאל בשטח. הארת הדירה, פתיחת המרחב לאוורורו המלא, הטמעה נכונה של פתרונות אחסון ובחירות עיצוביות שהופכות את הדירה לגדולה ומרווחת. דוגמה לכך הוא הפרויקט של אדריכלית הפנים צביה קזיוף, דירת גג המשתרעת על פני 120 מ"ר בתל אביב.

הדירה בה חיה משפחה יחידנית של אם וילד בבניין מגורים בן עשר שנים, לא היתה מנוצלת בצורה המיטבית שלה. לדברי קזיוף "כדי לממש את הפוטנציאל ולייצר דירה איכותית וגדולה, חוללנו מהפכה לא קטנה. במסגרתה הזזנו את המטבח ממקומו, שינינו את הסלון והשתמשנו בסגנון מודרני אקלקטי עם חומרים שמעניקים עומק לדירה דוגמת קיר בטון, מדפי ברזל שחורים, אי משולב בנירוסטה ורצפת פרקט כהה. כל אלה מתחברים יחדיו ומייצרים שפה עיצובית מגוונת במרחב".

כשפרקטיות ואסתטיקה נפגשים במטבח/ צילום: עודד סמדר
כשפרקטיות ואסתטיקה נפגשים במטבח/ צילום: עודד סמדר

קווים נקיים ומשטחים נשלפים

הניקיון העיצובי תורם מאוד ליצירת שטח פתוח וגדול. המטבח של הדירה הוא מטבח סמל, שמשלים את הקונספט העיצובי הנבחר כקו מוביל בבית - בעוד הפרקט דומיננטי ומחמם את הדירה, המטבח מבוסס על חומרים קרים המתמזגים בהרמוניה עם הפרקט (בגוון שוקולד עמוק), שמשדר חמימות. זהו מטבח לבן בקווים נקיים עם משטח נירוסטה גדול, הכולל ארונות גבוהים בילד-אין באורך 5 מ' ואי בגודל 5 מ'. כדי להעניק מרחב השתמשה קזיוף בעיצוב המטבח בארונות בילד-אין עם שתי דלתות (כל אחת ברוחב 90 ס"מ) המתכנסות פנימה לתוך הארון, ובשליפה הופכות למשטח עבודה נוסף, ממש כמו שיש קבוע. פתרון ייחודי זה למעשה מפצה על היעדר במשטחים ויחד עם זאת שומר על ניקיון עיצובי.

אווריריות היא שם המשחק

הסלון של הדירה אף הוא שומר על קו סגנוני נקי, ומאופיין בקיר בחיפוי בטון הכולל גם את דלת הכניסה, שכתוצאה מהטמעתה בחיפוי נראית כחלק אינטגרלי מהקיר עצמו. בצד נתלו מדפי ברזל שחורים דקים "מרחפים", שעל אף דקיקותם מצליחים לשאת משקל רב של יצירות אמנות ובשל חזותם המינימליסטית מעניקים את הפוקוס ליצירות האמנות עצמן. בחללים שובצו גופי תאורה אדריכליים כמו ספוטים ולדים שקועים, שיוצרים תאורה מחמיאה לבית ומשרתים את החוויה העיצובית ולא גונבים את ההצגה מהרהיטים הדומיננטיים.

מינימום פריטי עיצוב למקסימום מרחב או תאורה שמייצרת אווירה בסלון/ צילום: עודד סמדר
מינימום פריטי עיצוב למקסימום מרחב או תאורה שמייצרת אווירה בסלון/ צילום: עודד סמדר

לצורך הגדלת המרחב של הסלון נפתחה מרפסת קטנה, עם ויטרינות גדולות לאורכו של הסלון המעוטרות בווילונות כותנה אפורים בהירים, שמכניסים טקסטורות טבעיות אל פנים הבית. הניגודיות בין החומרים, כפי שניתן היה לראות במטבח בין הפרקט לחומרים הקרים, חוזרת גם בחדר האמבטיה המעוטר ברצפת פסיפס עשירה, שיוצרת מארג של שטיח וקירות מלוטשים בטיח חלק. החיבור בין הטורקיז השחור הדרמטי ברצפה עם הקירות הרגועים מייצר קונטרה מעניינת להפליא.

חדר האמבטיה- מארג פסיפסים לניגודיות בין הריצוף לקירות/ צילום: עודד סמדר
חדר האמבטיה- מארג פסיפסים לניגודיות בין הריצוף לקירות/ צילום: עודד סמדר

לאתר מטבחי סמל הקליקו כאן

בגובה העיניים לטורי דעה נוספים

המובחרים

NEXT-URBAN -לוגו / צילום: יח"צ
מול ים - לוגו / צילום: יח"צ