"שם המשחק כיום הוא חיסכון בעלויות וסביבת עבודה תומכת"

יזם הנדל"ן משה פלדמן השיק לאחרונה את offix, מתחם חללי עבודה חדש בתקציב שווה לכל כיס

Offix / צילום: אבשלום לוי
Offix / צילום: אבשלום לוי

*** הכתבה מטעם offix

עולם העבודה עובר בשנים אחרונות סוג של טרנספורמציה, שמקורה בהתפתחויות הטכנולוגיות אשר ייתרו למעשה את נחיצותו הקריטית של המשרד כמקום ממנו ניתן לייצר עבודה. הטכנולוגיה מאפשרת לבצע את חלקה הארי של הפעילות לא ממקום העבודה עצמו, אך עדיין אנו רחוקים מהתקופה בה כל אחד מאיתנו יוכל לעבוד כחלק מארגון מסוים מביתו שלו. ובכל זאת, מספר רב של עצמאים, בעיקר בסדר גודל בינוני וקטן, מחפש לעצמו תחליפים למשרד הסטנדרטי, ובוחן פתרונות יצירתיים לחיסכון בהוצאות וייעול העבודה.

אחת מן המהפכות של השנים האחרונות היא מסגרת העבודה הקהילתית. ההיגיון מאחוריה: לרכז תחת קורת גג אחת, מספר רב של בעלי מקצוע, אשר על פניו אין כל קשר עסקי ביניהם ולספק להם בחלל זה את כל האמצעים לתפעול עסק, בין אם מדובר על משרד מבודל בתוך המתחם, או לחילופין באופן ספייס, ואופציות גישה בזמנים מוגדרים לחדר ישיבות ועוד עזרים כאלו ואחרים. הקונוטציה הראשונה לשמע תיאור כללי זה הינה ל-wework, אימפריה אותה הקים הישראלי אדם נוימן, השווה כיום מיליארדי דולרים, אשר עשתה מהפכה בתחום הרגלי העבודה בעיקר לעצמאים ולעוסקים בתחום ההיי-טק, ונהנית מקצב גידול פנומנלי.

מגוון של בעל מקצועות

"שם המשחק כיום בעולם העסקים הוא חיסכון בעלויות ויצירת סביבת עבודה מדרבנת ותומכת", מספר משה פלדמן, יזם נדל"ן ותיק אשר בין היתר הינו מייסד אתר כאן בונים וממארגני קבוצות הרכישה הראשונות בארץ, אשר השיק ממש לאחרונה את offix, מתחם עבודה מתקדם לבעלי מקצועות חופשיים באזור התעשייה הישן של ראשון לציון. מדובר על מתחם בין 600 מ"ר, כחלק מבניין של כ-25 אלף מ"ר, אותו שכר פלדמן במחיר "עממי", לדבריו. הוא עיצב ושיפץ אותו יסודית וכעת כולל השטח חדרי עבודה, עמדות מחשב וטרקלין עסקים "המאפשר" לדברי פלדמן, "להתאים לכל בעל מקצוע את ה'חליפה' המתאימה לו מבחינת הספייס והצרכים, בעלויות הנמוכות בעשרות אחוזים מהאלטרנטיבה".

"אמנם לא המצאתי את הגלגל, הקונספט של שיתופיות קהילתית בעסקים הומצא עוד לפני, אך אני בידלתי אותו. המתחם של offix, שונה מעט ממתחמי we work ,regus ודומיהם, אשר נשענים בעיקר על חברות ואנשים מתחום ההזנק וההיי-טק. אצלנו המגוון גדול יותר ובין היתר הלקוחות שלי מגיעים מתחומי הביטוח, כוח אדם, עו"ד, רו"ח, קלינאים, מעצבי אתרים ועוד מגוון רב של בעלי מקצועות חופשיים".

עוד מוסיף פלדמן כי ב-offix שילוב בין המילים office ו-fix (ללא כל קשר לרשת coffix לדבריו), "ישנה יותר פרטיות, שטח האופן ספייס יחסית מצומצם, ולעומתו שטחם של המתחמים הסגורים, המונים 18 חדרים בני 3-6 עמדות עבודה בכל חדר, גדול יותר. כמו כן ישנן מספר עמדות עבודה/ מחשב אישיות על בסיס מקום פנוי, וטרקלין עסקים/לאונג' לנוחיות המשתמשים. הכל על בסיס חבילות הכל כלול מוזלות, החל מ-444 שקל לחודש ועד ל-5.328 שקל בחלל הפרטי הגדול ביותר, לתקופות שכירות גמישות לחלוטין".

חדר עבודה offix / צילום: אבשלום לוי
 חדר עבודה offix / צילום: אבשלום לוי

"זאת ועוד, המתחם נמצא בלב איזור המסחר הבידור והאוכל, 'הרובע'. מתחתיו ממוקמים מכון כושר ענק, סופר מרקט ושירותים אחרים. מגרש חניה ענק עומד לרשות המשתמשים ואורחי המקום ובחינם.

"כפי שקיוותי offix מחזיר בעלי עסקים קטנים שנאלצו לעבוד מהבית מפאת הוצאות משרד יקרות חזרה לעבודה בחוץ, תוך שהם מתאימים לעצמם את התקציב בחלל ושעות עבודה אופטימליות, הרי מי לא אוהב 'לצאת לעבודה', לעבוד ממשרד מפואר, לקבל קהל באופן מכובד, להשתמש בחדר ישיבות ובטרקלין שלא מבייש מלונות יוקרה והכל 'בכסף קטן'".

"כמו מלונות הכל כלול"

"מתוך פעילותי רבת השנים כיזם נדל"ן אני מאתר מקומות בהם אני מזהה פוטנציאל השבחה ובהם מלכתחילה עלויות שכ"ד הניהול והאחזקה מאוד אטרקטיביות בנוסף לחניה חופשית ובחינם. זאת כחלק מהשירות הכולל שאני יכול להעניק ללא עלות נוספת, וכך אני מגלגל את החיסכון גם לדייר", מסביר פלדמן כיצד המודל שלו מצליח לדבריו להרוויח. למרות שלטענתו חלק ממכריו מכנים אותו 'פראייר' על רקע המחירים אותם הוא גובה. "בשל כך אני נמנע, מן הסתם, מאזור תל אביב, שם קשה מאוד למצוא מוצר בסיסי שכזה ושם מלכתחילה אין לי כל יתרון יחסי. אני מוצא מקומות אטרקטיביים הופך אותם לארמונות 5 כוכבים מבפנים ומצליח ליצר פרנסה סבירה", הוא מסביר.

"המתחם בנוי על אופטימיזציה וניצול מרבי של השטחים עבורי ובאופן ישיר גם ללקוחות שלי. היום כל שקל הוא אקוטי, חברות מתייעלות ומנסות לחסוך, ובעבור חיסכון של 10 שקל למ"ר הן מעתיקות את העסק מהמרכז לפריפריה. כמו כן, הן מבינות שבמשרדים הקיימים שלהן הן משלמות לפעמים על שטח כפול ממה שהן זקוקות לו בפועל, שכן קשה מאוד להשכיר היום מתחמים קטנים, ובשילוב עלויות האחזקה והארנונה, שלעיתים שוות לעלויות השכירות עצמן, העסק נהפך לכבד עבורם. היום לרופא אין כל בעיה לקבל קהל גם במרפאה שאיננה במיקום פריים ולכן מודל שכזה תופס תאוצה. זה בדיוק כמו הנהירה אחר מלונות יוקרה עם הכל כלול. שאתה נכנס למלון אתה מלך, ולזה אני מכוון את offix".

חדר ישיבות / צילום: אבשלום לוי
 חדר ישיבות / צילום: אבשלום לוי

ומה צופן העתיד למיזם? "אנו נמצאים כרגע באיתור ובבחינת מקומות נוספים להקמת סניפים בפריפריה בעיקר, כולל עוטף תל אביב, בצפון ובדרום הארץ", מספר פלדמן, ובאופן כלל ממליץ לשים כעת דגש על השקעה במשרדים ונכסים מסחריים. "למרות הדיבורים על עודף היצע באזורים מסוימים בתחום המשרדים, כבר כיום מורגשת עליית מחירים בתת הענף וזה רק ילך ויתעצם. משקיעים זונחים את ההשקעה בדירות, מדובר על ציבור מתוחכם שלא ילך בכוח נגד הזרם. אם היום המיסוי על רכישת משרדים נמוך מרכישת דירות והתשואה גבוהה ביותר מפי 2 אז המתמטיקה מאוד פשוטה", מסכם פלדמן.

עצמאי צא מהבית! משרד בהתאמה תקציבית מחכה לך במתחם offix >>

צרו איתנו קשר *5988