תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

מקדימים תרופה: היוזמות שישפרו את מערכת הבריאות ב-2017

פורום Reboot בשיתוף גלובס השיקו את תחרות יוזמת הבריאות המובילה לשנת 2017, המאפשרת לפתח רעיונות ותוכניות לשיפור מערכת הבריאות ■ היוזמות הנבחרות יקודמו במודל ייחודי של "חממת בריאות"

לוגו פורום REBOOT
לוגו פורום REBOOT

*** הכתבה בשיתוף פורום Reboot 

רוצים להביא לשינוי משמעותי במערכת הבריאות בישראל? חושבים שיש לכם רעיון יזמי טוב שישפר את המערכת ויסייע לחולים? פורום Reboot בשיתוף גלובס, הכריזו השבוע בוועידת ישראל לעסקים של העיתון על תחרות "יוזמת הבריאות המובילה לשנת 2017", שמטרתה להתניע יוזמות אשר יכולות לתרום למערכת הבריאות בישראל. התחרות מאפשרת לממש רעיונות שיסייעו לחולים, או ישפרו את מערכת הבריאות שלנו - בהגשמת תוכניות או פיתוח פרויקטים קיימים ויישומם במקומות נוספים במערכת.

פורום Reboot נוסד בשנת 2014 והוא מונה קהילה של כ-200 איש הפועלת במטרה לקדם את נושא הבריאות אל ראש סדר העדיפויות הלאומי. הוא משמש כפלטפורמה למפגש חוצה-ארגונים ותעשיות ולשיתופי פעולה בתחום, וכן מפעיל חממת בריאות להתנעה של רעיונות, תוכניות ופרויקטים, היכולים לתרום למערכת הבריאות.

היוזמות שיוגשו לתחרות יתקבלו תחת שלוש קטגוריות:

* טיפול ושירות לחולים - יוזמות סביב העלאת מודעות והגברת ידע, אבחון מוקדם, התמדה והיענות לטיפול, מניעת מחלות, שירות לחולה ויוזמות דומות, אשר יכולות לשפר את שביעות הרצון ממערכת הבריאות ו/או את התוצאות הטיפוליות.
* שיפור מערכת הבריאות - יוזמות לשינוי לטובה של מערכת הבריאות ותמיכה בצוותים הרפואיים, ייעול תהליכים להשגת תוצאות משופרות והקטנת הוצאות, הגברת הידע, המקצועיות או רמת השירות של העוסקים בתחום.
* חדשנות רפואית - יוזמות פורצת דרך, פיתוח מוצרים, שירותים וטכנולוגיות חדשות.

לדברי יו"ר וועדת הבחירה ונציג פורום Reboot, ד"ר יצחק ברלוביץ', מנהל המרכז הרפואי וולפסון בחולון: "היוזמות צריכות לתמוך במערכת הבריאות, אך לא חייבות להיות טכנולוגיות או רחבות היקף. הרעיון הוא לתת הזדמנות מימוש גם למיזמים קטנים יותר. לדוגמה: פרויקט של עמותה לסיוע לחולים ובני-משפחותיהם, תוכנית של מרכז רפואי, מחלקה, או צוות רפואי המעוניין לייעל את השירות, לקצר זמני המתנה או לשפר את האינטראקציה עם המטופלים וכיוצא בזה".

דוקטור יצחק ברלוביץ / צילום: אוריה תדמור
 דוקטור יצחק ברלוביץ / צילום: אוריה תדמור

קריטריונים חשובים לבחירת הזוכים הם סיכויי ההצלחה של הפרויקטים וכן מחויבות האנשים המובילים אותם. עשרת הפיינליסטים, שיזכו לציון הגבוה ביותר בהליך השיפוט, יוזמנו להציג את היוזמה שלהם בפני וועדת הבחירה ב- 21 מרץ 2017.

ד"ר ברלוביץ' מסביר כי "בניגוד לחממה בתחומי הסטרט-אפ, מודל התחרות אינו מוכוון לתוצאות עסקיות או כספיות עבור המשקיעים בו, אלא לתוצאות שיימדדו בשיפור תחום בריאות הציבור, תהליכים בו, שירות, חווית המטופל ועוד".

כאמור, היוזמות השונות יעברו הליך שיפוט מקצועי על ידי מומחים, וייבחרו באמצעות ועדת בחירה מקצועית בשיתוף מדעי של החברה הישראלית לאיכות ברפואה ונציגים בכירים ממערכת הבריאות ואף מטופלים, האקדמיה, התעשייה ועיתון גלובס. היוזמות הנבחרות יוצגו בכנס "קיימות בבריאות 2017 שיתקיים ב- 13 ביוני 2017. בנוסף ליוזמה הזוכה יוצגו בכנס עד 3 יוזמות בולטות וכן יוזמת חביב הקהל.

התנעת היוזמות הזוכות וקידומן תתבצע במודל ייחודי של "חממת בריאות" הכולל: היכרות אישית, פתיחת דלתות מקצועית, וייעוץ ממומחים בכירים בתחומי הבריאות, האקדמיה והתעשייה; תקציב ראשוני לקידום היוזמה (תמיכה כספית של עד רבע מיליון שקל); ליווי ראשוני, תמיכה ומנטורינג של אנשי מקצוע מהמובילים בתחומם; חשיפה מקצועית וחשיפה תקשורתית וציבורית.

"מערכת הבריאות בסכנה"

"האתגרים איתם מתמודדות מערכות הבריאות ברחבי העולם משתנים בקצב חסר תקדים", אומר ד"ר ברלוביץ', "קצב השינוי המהיר נכון במיוחד לישראל, אשר עוברת תהליך מואץ של התקדמות טכנולוגית מחד ותהליך של הזדקנות האוכלוסיה מאידך. תוך דור אחד - שיעור הקשישים במדינת ישראל יגדל ומספרם המוחלט יוכפל. איתו יגדלו גם היקפן וחומרתן של המחלות הכרוניות".

הוא מסביר כי "מגבלות התקציב של מערכת הבריאות אינן מדביקות את קצב השינוי. הפער בין העלייה בתוחלת החיים ובתחלואה הנלווית אליה, לבין הוצאות הבריאות ההולכות וגדלות ומקורות המימון המוגבלים מסכנים את קיימותה של מערכת הבריאות בישראל לשנים הבאות. במציאות זו, קידום מערכת בריאות איכותית ויעילה, קשובה ורגישה לאזרח ובו בעת גם בת קיימא לשנים הבאות, הוא אתגר גדול מאי פעם, שמצוי לפתחה של הממשלה ומערכת הבריאות. אולם התמודדות יעילה עימו תעשה אך ורק בשיתוף פעולה מצד האקדמיה, התעשייה, הצוותים הרפואיים וקהילת היזמים הגדולה בישראל".

מלבד הפעילות ההתנדבותית של קהילת הבכירים והמומחים ממערכת הבריאות, האקדמיה והתעשייה, שותפים למיזם גם גופים וארגונים כגון החברה הישראלית לאיכות ברפואה, מכון גרטנר, האגודה לזכויות החולה, עיתון גלובס, פורטל הבריאות infomed ואחרים. הפורום זוכה לתמיכה רחבה וסיוע גם של התעשייה והסקטור העסקי. בין התומכים: חברת הביופארמה העולמית AbbVie, קבוצת Bwell, חברת הביטוח מגדל, בארי כץ וחברת ProoV.

את היוזמות ניתן להגיש עד ה-28.02.17, בקישור הבא: www.infomed.co.il/reboot

צרו איתנו קשר *5988