Ggroup מקבוצת בלושינסקי אחזקות – מגזין הנדל"ן
לוגו ג'גרופ לוגו גלובס
לכתבה הקודמתעיצוב מתוצרת סין: הטרנד החדש בבתי היוקרה לכתבה הבאהיש חדש באוויר: המערכות המתקדמות שמשנות את עולם המיזוג

הדור הבא: המערכות שישדרגו לכם את חווית המגורים

סביבת מגורים חכמה הופכת את החיים לנוחים ויעילים יותר. אם בעבר מוצרים כמו מערכת שאיבה מרכזית, חימום תת רצפתי ותאורה טבעית נחשבו למותרות, כיום הם מהווים חלק אינטגרלי מהבית המודרני
קורן דור - 14.02.2017, 16:26
סביבת
סביבת מגורים חכמה השומרת על ערכים ירוקים והתייעלות אנרגטית / יח"צ

הכתבה בשיתוף ביתק טכנולוגיות

הקידמה הטכנולוגית חוללה שינויים דרמטיים באורח חיינו והשפיעה רבות גם על תכנון ועיצוב סביבת המגורים. לצד פיתוחים מגוונים תחת פתרונות "הבית החכם", באמצעותם ניתן לשלוט כמעט בכל פיצ'ר בחלל, אנו עדים לאמצעים נוספים שמשדרגים את פעולות הניקיון, חימום הבית והארת המרחב, תוך שמירה על ערכים ירוקים והקפדה על התייעלות אנרגטית לאורך זמן. בין המוצרים שבעבר נחשבו למוצרי מותרות וכיום משנים סטטוס והופכים לחלק אינטגרלי מהבית המודרני, בולטים מערכת שאיבה מרכזית, חימום תת רצפתי ומערכות של תאורה טבעית.

לדברי עידן הדר, סמנכ"ל שיווק ומכירות של קבוצת ביתק טכנולוגיות, המשווקת את החברות שאברב, תרמוטק וסולהטיוב והיבואנית הרשמית של המותגים Beam Electrolux, DEVI DANFOSS ו-solatube, חשוב לקחת בחשבון בתהליך בניית הבית (או השיפוץ) את קיומן של מערכות מתקדמות לשיפור איכות החיים, כמו חימום תת רצפתי ושאיבה מרכזית, כיוון שאלה מוטמעים מתחת לאריחי הריצוף. לדברי עידן, מלבד תאורה טבעית שמותקנת רק בדירות גג או בבתים פרטיים, חימום תת רצפתי ומערכת שאיבה מרכזית יתאימו גם לדירות בבנייה רוויה ולמשרדים. שילוב מערכות שאברב, תרמוטק וסולהטיוב כדאיות לקבלנים, כיוון שהן מזכות את הפרויקט בניקוד על פי תקן Leed, התקן האמריקני לבנייה ירוקה.

 

השואב שמחולל הבדל גדול

חלק בלתי נפרד מתכנון של בית בריא הוא שילוב של שואב אבק מרכזי, שהפך בשנים האחרונות לסטנדרט בניקוי בשל היתרונות הרבים שהוא מציע. מדובר בחברת שאברב המשווקת את מוצרי Beam Electrolux, AEG, Zanussi, מערכות שאיבה מהטובות בעולם. מדובר במערכות הממוקמות מתחת לריצוף הבית, כאשר המנוע מוצב בחדר ייעודי בבתים פרטיים או במחסנים וחדרי כביסה בבנייה רוויה, ועוצמתו נבחרת לפי גודל הבית. (מנוע דו-מנועי מגיע לעוצמה של מעל 1200 אירוואט). השימוש פשוט, הצינור מתחבר לשקעים השונים ברחבי הבית ופעולת הניקוי מתאימה לכל סוגי המשטחים, גם לרהיטים, והיא שקטה ואיכותית מאד.

שאברב מוציא 100% אבק - פיתרון בריא לכל הבית / יח``צ
שאברב מוציא 100% אבק - פיתרון בריא לכל הבית / יח``צ


השואב המרכזי מוציא 100% מהלכלוך אל יחידת השאיבה, ולכן מפחית בעשרות אחוזים תופעות אלרגניות כגון אסטמה ודלקות עיניים, שלרוב נגרמות כתוצאה מקרדית אבק. יתרון נוסף הוא מינימום תחזוקה. כיוון שאין צורך לנקות פילטרים, המערכת כוללת פטנט של פילטר המנקה את עצמו וכל שנותר הוא לרוקן את מיכל האיסוף אחת לשנה. ההפעלה עצמה נעשית באמצעות צינור קל, גמיש וארוך (ניתן לבחור בין צינור נשלף לצינור קיר), כשהצינור הנשלף מגיע לאורך של 15 מטרים. תענוג לנקות.

שאברב מערכת שאיבה מרכזית לניקוי אפקטיבי / צילום:  יח``צ
שאברב מערכת שאיבה מרכזית לניקוי אפקטיבי / צילום: יח``צ

החימום מתחיל מהרצפה

אבל לא רק הניקוי הוא זה שאחראי לאווירה הנעימה בבית, כך גם החימום בחודשי החורף. על פי חוקי הפיזיקה ידוע שחום עולה מלמטה למעלה, ולכן כאשר הרצפה חמה גם הרגליים חמות, ואם הרגליים חמות אז חם בכל הגוף. בנוסף, החימום אינו מייבש את האוויר ולא מייצר משב רוח שמפזר חלקיקי אבק (שעשויים לעורר תופעות אלרגניות), והוא נחשב לחסכוני הודות לקיומם של בקרי טמפרטורה המותקנים בכל חדר. כמו כן, הוא בעל איכות אסתטית כיוון שאינו תופס מקום בחלל, והוא נטול שקעים או גופי חימום שעלולים לגרום לכוויות, שריפות ונזקים אחרים.

מערכת חימום תת רצפתי של תרמוטק מוצעת בשני סוגים: חימום תת רצפתי חשמלי וחימום תת רצפתי על בסיס מים. לדברי עידן,"מערכת חשמלית היא תוצר של פריסת כבלים דו גדיים על שטיח מיוחד הממוקם מתחת לריצוף הבית. חימום תת רצפתי בטכנולוגיית מים פועל על בסיס הזרמת מים מתחת לרצפה. שתי המערכות מתאימות לכל סוגי הרצפות ומגיעות עם מדי וויסות חום, כך שניתן לקבוע גם אילו אזורים יחוממו ועד איזו רמה. האידיאל הוא לקבוע טמפרטורה שונה לכל חדר המותאמת לנוחות התרמית של כל דיירי הבית".

חימום תת רצפתי של תרמוטק - מחמם את כל הגוף ומייצר אווירה נעימה בבית / צילום: יח"צ
חימום תת רצפתי של תרמוטק - מחמם את כל הגוף ומייצר אווירה נעימה בבית / צילום: יח"צ

החימום הוא אחיד ומדובר במערכת חסכונית המאופיינת בצריכת חשמל נמוכה, ואף במערכת אקולוגית שעושה שימוש באנרגיה ירוקה מתחדשת וידידותית לסביבה. כל זאת באמצעות משאבת חום (בטכנולוגיית מים בלבד), המבוססת על ניצול האנרגיה הסביבתית והסבתה לאנרגית חימום, ללא חומרי בעירה פולטי גזים רעילים לזיהום האוויר. "כשזה נוגע לחימום על בסיס מים", מדגיש עידן, "עלות ההתקנה ירוקה יותר, אך החיסכון בחשמל לטווח הארוך גדול יותר מחימום תת רצפתי חשמלי".

אור שמש ללא קרניים מזיקות

אחת המערכות שתופסות תאוצה בבתים פרטיים רבים ובדירות גג, היא מערכת תאורה טבעית להפקת אור טבעי בבית. לדברי עידן, סולהטיוב היא מערכת אור טבעית חכמה בטכנולוגיה מתקדמת, שמנצלת את התאורה הטבעית באמצעות כיפה שקופה העשויה מחומר פולימרי הלוכד את קרני השמש, ובמקביל מסנן את קרני ה-UV המזיקות. "כך מתאפשרת למעשה ראיית ספקטרום מלא של הצבעים בחדר. הסולהטיוב כוללת גם טכנולוגיות אופטיות ייחודיות, שמצליחות להעביר עוצמות אור טבעי משמעותי לתוך החלל. בישראל, בגלל שפע יוצא דופן של אור טבעי במשך רוב ימות השנה, ההשקעה הראשונית בסולהטיוב מוחזרת תוך מספר שנים, הן מהחיסכון בהוצאות תאורה והן מהחיסכון במיזוג אוויר, כיוון שמערכות סולהטיוב מבודדות לחלוטין מהשפעות מזג אוויר".

תאורה טבעית של סולהטיוב להארת חללים בדרך דקורטיבית / יח"צ
תאורה טבעית של סולהטיוב להארת חללים בדרך דקורטיבית / יח"צ

מעבר לכך, החיבור לטבע מוסיף נופך מיוחד לבית. ניתן למצוא את הכיפות של התאורה הטבעית במגוון גדלים ועיצובים מרהיבים, כולל אופציה לשילוב צמחים ופרחים הזקוקים לאור טבעי כדי לפרוח. לאחרונה פותחה מערכת סולהטיוב חכמה ב"טכנולוגיית בינת השמש", המאפשרת שימוש רציף במערכת ביום ובלילה וגם בזמנים בהם השמש זמינה פחות. המערכת משלבת נורת לד עם חיישנים המווסתים את האור בהתאם לעוצמת השמש ורצון הדייר, והיא מופעלת רק בנוכחות אנשים בחלל החדר. זהו פיתרון איכותי גם למשרדים ומפעלים בהם אור השמש חיוני לריכוז מוגבר.

נראה שהבית המודרני עם הפנים קדימה לעתיד חסכוני, ירוק ויעיל יותר, החל מאפקטים של חימום דרך ניקוי יסודי ועד תאורה טבעית. כל זאת תוך הקפדה על אסתטיקה עיצובית ופונקציונליות גבוהה.

ביתק טכנולוגיות - שאברב | תרמוטק | סולהטיוב

ליצירת קשר ופרטים 6433*

בגובה העיניים לטורי דעה נוספים

המובחרים

NEXT-URBAN -לוגו / צילום: יח"צ
מול ים - לוגו / צילום: יח"צ