Ggroup מקבוצת בלושינסקי אחזקות – מגזין הנדל"ן
לוגו ג'גרופ לוגו גלובס
לכתבה הקודמתאמנות המתכת: איך משתלבים ברזל ופליז בעיצוב המודרני? לכתבה הבאהמכניסים את הטבע פנימה: גגות גלויים מעץ בתוך הבית

הום סטיילינג: מדירת קבלן סטנדרטית לדירה מהחלומות

גם דירת קבלן סטנדרטית יכולה להפוך לדירה מעוצבת, מפנקת ומזמינה אם יוצרים קונספט עיצובי חדש ובהתאמה אישית, שמשתלב עם אופיים של הדיירים וצרכיהם ▪ לחשוב מחוץ לקופסה
קורן דור - 16.02.2017, 16:13
סלון
סלון מפנק באווירה חמה. צילום: שי אפשטיין

הכתבה בשיתוף מטבחי סמל

דירות קבלן רבות מגיעות במפרט סטנדרטי, עומדות כחלל ריק אליו ניתן ליצוק את החלומות של הדיירים. אולם לפעמים כדי להגיע לתוצאה המבוקשת, יש לתכנן מחדש את פנים המרחב שנקבע מראש כולל שבירת קירות, שימוש במחיצות, התאמת מטבח ועוד שינויים שעושים הבדל גדול. זה בדיוק מה שקרה באחד הפרויקטים של מירב שלום, מעצבת פנים, שותפה במשרד תכנון ועיצוב פנים עם אייל שלום.

משפחה אשר רכשה מקבלן דירת דופלקס בכפר גנים בפתח תקווה, ביקשה לחלק את הדירה כך שתתאים לנפשות הפועלות תוך יצירת אווירה חמימה ומזמינה. "ההורים רצו סוויטה נפרדת בקומה העליונה ולילדים חדרים גדולים יותר, במיוחד לבן החייל שבסוף קיבל סוויטת מתבגר רחבת ידיים. למעשה, היינו צריכים לתכנן את כל פנים הדירה מחדש ולבצע שיפוץ מאסיבי שנמשך מספר חודשים", מספרת מירב.

קומת הכניסה לדירה כוללת סלון, שמהווה נקודת פתיחה לקו הסגנוני המוביל בבית: קמין, אבנים, בריקים וספה מפנקת היוצרים תחושה שעוטפת בחמימות רכה מכל הכיוונים.
מאחורי קיר הסלון עוצב חדר משפחה לאירוח, שמשמש הן למטרות אירוח והן כחדר ילדים שנסגר באמצעות חלון בלגי שקוף, כדי שלא ייראה חריג או קובייתי במרחב הכולל. החייל של הבית קיבל יחידת מתבגר גדולה ומפנקת.

האי במטבח סמל מקושר לפינת האוכל. צילום: שי אפשטיין
האי במטבח סמל מקושר לפינת האוכל. צילום: שי אפשטיין

דירה אחת, שני מטבחים

המטבח המרכזי הוא מטבח של מטבחי סמל, שנבחר בגוון קפה מבריק עם משטח קוריאן לבן מאט היוצר מעין קונטרסט מעניין על רקע ריצוף הפרקט הכפרי של הבית. במטבח אי דומיננטי אותו ממשיכה פינת אוכל, כיוון שהיה חשוב לבני הבית לבלות הרבה במטבח. לכן נוצר מטבח בו הכל קורה, גם תהליך הבישול וגם הסעודות המשותפות. במטבח מודגשים גם הבדלי הגבהים בין החלקים הגבוהים ובין פינת קפה ומים נמוכה, שמהווה פינת אירוח ואחסון בקונסטרוקציה אחת.

מבט אל מטבח סמל מצד הישיבה על האי / צילום: שי אפשטיין
מבט אל מטבח סמל מצד הישיבה על האי / צילום: שי אפשטיין


האתגר בעיצוב המחודש של דירת הקבלן היה בהתאמה לפורמט המשפחתי וצרכי הדיירים. היות וחווית הבישול והאירוח היתה חשובה לבני הבית, תוכנן מטבח נוסף במרפסת העצומה של הבית הכולל מקרר, ברביקיו ומשטח עבודה פרקטי - הכל באזור רחב של דק עם פינת אוכל גדולה ויציאות מהמטבח ומהסלון. בנוסף, רצו ההורים בסוויטה הפרטית שלהם בקומה העליונה, פינת קפה משודרגת שירגישו שיש להם ממש דירה משלהם בתוך הקומפלקס, ולא יצטרכו להשתמש רק במטבח המרכזי שבקומה הראשונה.

מטבח סמל במרפסת לאירוח וחוויית בישול במרפסת. צילום: שי אפשטיין
מטבח סמל במרפסת לאירוח וחוויית בישול במרפסת. צילום: שי אפשטיין

סוויטת הורים מפוארת

הקומה השנייה, שכאמור הוקצתה להורים בלבד וחולקה במקור למספר חדרים, הפכה לאופן ספייס אחד גדול. מחיצת זכוכית אלגנטית חוצצת בין חדר שינה לחלל עבודה, כך שמצד אחד נשמרת תחושת הפתיחות והשקיפות במרחב ומצד שני, בהינף של וילון ניתן לשמר את האינטימיות של החדר. הדופלקס כולו עוצב בסגנון כפרי רגוע ועדין, עם נגיעות מודרניות ומוטיבים של פרחים ססגוניים, שבאים לידי ביטוי בחיפויי טפט ובבחירת הריהוט.

חדר השינה הופרד במחיצת זכוכית מפינת העבודה. צילום: שי אפשטיין
חדר השינה הופרד במחיצת זכוכית מפינת העבודה. צילום: שי אפשטיין

מירב שלום תכנון ועיצוב פנים >>

לאתר מטבחי סמל הקליקו כאן >>

בגובה העיניים לטורי דעה נוספים

המובחרים

NEXT-URBAN -לוגו / צילום: יח"צ
מול ים - לוגו / צילום: יח"צ