זירת הסייבר החדשה - האינטרנט של הדברים ה(לא) מוגנים

אירוע IOT על הבר של "גלובס" בשיתוף פלאפון יעסוק בסוגיית ההגנה על המידע בעידן ה-IOT והדרכים לעשות זאת ■ במפגש ייקחו חלק רן גוראון, מנכ"ל פלאפון, אלוף במיל' פרופ' יצחק בן ישראל, ראש המרכז למחקר לסייבר בינתחומי באוניברסיטת ת"א ואילן סיגל, סמנכ"ל השיווק בפלאפון

פרופ' יצחק בן ישראל, רן גוראון/ צילום: מרכז הסייבר, אונ' ת"א, יונתן בלום
פרופ' יצחק בן ישראל, רן גוראון/ צילום: מרכז הסייבר, אונ' ת"א, יונתן בלום

העידן הנוכחי הוא תוצר של האצה טכנולוגית אדירה, אשר שינתה וממשיכה לשנות בצורה רדיקאלית את דפוסי ההתנהגות שלנו ואת הדרכים שבהן אנו מתקשרים, צורכים ומנהלים את חיינו. טכנולוגיות ה-IOT - האינטרנט של הדברים - ממשיכה להתעדכן בקצב מהיר ומאפשרת לחבר בין חיים וחפצים בעולם הפיזי לבין האינטרנט, על מנת שאפשר יהיה לתפעל אותם מרחוק ולאסוף מהם מידע ולנתח אותו בזמן אמת.

אולם לצד היתרונות הרבים של ההתפתחות הטכנולוגית המסחררת של עולם ה- IOT, מתקפות הסייבר הולכות ומתגברות ופוגעות בכל מקום - במדינות, בארגונים, במגזר העסקי, ואף באנשים הפרטיים. המפגש הקרוב של "IOT על הבר" של "גלובס" בשיתוף פלאפון יעסוק בנושא זה. באירוע ידונו המשמעויות החשובות של מגוון איומי הסייבר הן על ארגונים והן על פרטים - כיצד ארגונים יכולים להתאים עצמם לעידן הדיגיטלי בצל איומי הסייבר, האם ניתן להגן על המידע הזורם ברשתות ומהן הפתרונות הקיימים המאפשרים הגנת סייבר.

במפגש תתקיים שיחה עם ה אלוף במיל' פרופ' יצחק בן ישראל, ראש המרכז למחקר לסייבר בינתחומי ע"ש בלווטניק באוניברסיטת ת"א, בהנחיית חגי גולן, עורך ראשי גלובס. בן ישראל, לשעבר ראש מפא"ת (מחקר ופיתוח אמצעי לוחמה ותשתית טכנולוגית) במשרד הביטחון, שימש כראש הצוות לקביעת מדיניות הסייבר הלאומית של מדינת ישראל והיה המוביל להקמת מטה הסייבר הלאומי במשרד ראש הממשלה.

כן ייקח חלק באירוע רן גוראון, מנכ"ל פלאפון, אשר ידבר על הצורך ההכרחי ביישומי IOT לשוק הפרטי, לשוק הציבורי ולתעשייה, אשר נותנים מענה למגוון איומי הסייבר ההולכים ומתרבים. בהמשך הערב יערך פאנל בנושא טכנולוגיות סייבר בהשתתפות נציגי חברות סטארט-אפ מקומיות הפועלת בתחום, בהנחיית אילן סיגל, סמנכ"ל השיווק של פלאפון.

אירוע "IOT על הבר" מתקיים היום, ב"Speakeasy", רוטשילד 24 תל-אביב.

צרו איתנו קשר *5988