Ggroup מקבוצת בלושינסקי אחזקות – מגזין הנדל"ן
לוגו ג'גרופ לוגו גלובס
לכתבה הקודמת300 מ' מהים: מיני פנטהאוז עם בריכה במחיר דירת 4 חדרים בת"א לכתבה הבאה"פריסייל נכון חוסך אלפי שקלים ללקוח ומבטיח ליזם הצלחה"

עם הפנים לים: מה קורה בשוק הנדל"ן במערב חדרה?

טיילת מפותחת, בניינים רבי קומות על קו החוף, פיתוח סביבתי ונדידת תושבים מקיסריה והרצליה פיתוח, הם רק חלק מפרויקט היוקרה מול ים במערב חדרה ■ ראש העיר, צביקה גנדלמן: "מדובר באחד הפרויקטים היפים במדינת ישראל"
בן קרני - 08.02.2017, 10:35

נושאים הקשורים לכתבה

עסקת השבוע
פרויקט
פרויקט מהיפים בארץ, מול ים במערב חדרה / קרדיט: יח"צ

הכתבה בשיתוף מול ים

25 דירות תוך 4 שעות, זו כמות הדירות שמכרה חברת שי חי וגני חדרה במסגרת אירוע השקה שערכה לפני שבועות ספורים לפרויקט "מול הים" במערב חדרה, כך על פי ליאור חיוט, סמנכ"ל השיווק של חברת שי חי המשווקת את הפרויקט. הנתון המפתיע הוציא אותנו לשטח לבדוק מה קורה בשוק הנדל"ן במערב חדרה. לדברי חיוט, "הצלחת אירוע ההשקה מסמלת את המתרחש כיום במערב העיר, פיתוח הטיילת, בתי הקומות הנושקים לחוף הים והתנאים המפנקים, כל אלו תורמים לביקוש המואץ וכפועל יוצא להשבחת המחירים באזור".

 

ליאור חיוט, סמנכ"ל השיווק של קבוצת שי חי. יח"צ
ליאור חיוט, סמנכ"ל השיווק של קבוצת שי חי. יח"צ

לפי חיוט, מחירי דירות 3 חדרים מתחיל ב-2.1 מיליון שקלים. יש בפרויקט דירות 4 חדרים החל מ 2.570 מיליון שקלים, דירות 5 חדרים החל מ 2.7 מיליון שקלים ומיני פנטהאוז עם בריכה פרטית בקומה 21 שעלותו 6.7 מיליון שקלים. הפנטהאוז, השוכן על קומה שלמה בשטח של כ-280 מ"ר פלוס 200 מ"ר מרפסות עם בריכה פרטית, בעלות של 13.5 מיליון שקלים, מהווה אמנם סכום חריג בשוק הנדל"ן החדרתי, ויש אשר יגדירו אותו כסכום דמיוני, אך חיוט מסביר כי "אין לשייך את הנעשה בנדל"ן במערב העיר לנעשה בחדרה עצמה. מדובר באופרה אחרת לחלוטין ומלבד השיוך המוניציפאלי, מדובר למעשה בעולם אחר לגמרי". לצורך המחשת דבריו מספר חיוט כי שני המיני פנטהאוזים בפרויקט, הכוללים את כל הפינוקים האפשריים, נמכרו במחיר של 6.7 מיליון שקלים כל אחד, כחלק מכלל מכירות של כ-40 יחידות דיור בפרויקט אשקר נפתח לשיווק רק לפני כשלושה שבועות.

מיני פנטהאוז עם בריכה פרטית בקומה ה-21 / צילום: מול ים
מיני פנטהאוז עם בריכה פרטית בקומה ה-21 / צילום: מול ים

 איך ניתן להצדיק מחירים אלו?

"ישנו מכלול סיבות שמביא לעליית ערך נכסי הנדל"ן במערב חדרה, הנפרשת ממערבה של שכונת גבעת אולגה ועד צפונית לשכונת עין הים. שנים דיברו על הפוטנציאל הגלום באזור מעצם העובדה שצפויה להיבנות הטיילת, אותה מתכננים מזה שנים רבות, אך בפועל שום דבר לא קרה והיום סופסוף זה קורה. הבנייה צפויה להתחיל כבר החודש (ינואר 2017 - ב.ק.) ותכלול פיתוח מקיף הכולל בתי קפה, מסעדות, מרכז מסחרי בן 3 קומות, חוף גלישת לילה יחיד מסוגו בארץ, והכל בסמוך לחוף הים של העיר, המורכב ממספר חופים מוסדרים.

"העובדה שהמגדלים שיוקמו נמצאים במרחק של 300 מ"ר בלבד מהים, המהווה את המרחק המינימלי על פי חוקי המדינה, להימצאותם של נכסי מגורים (טאבו פרטי ולא דירות נופש) מקו החוף, מדגישה את אטרקטיביות התוכנית כולה. זאת מכיוון שבנייה חדשה למגורים הסמוכה כל כך לקו החוף ניתן למצוא רק במקומות בודדים בארץ. לזה נוסף סטנדרט הבנייה הגבוה והמפרט המפנק, שכולל שמירה לאורך כל שעות היממה לצד מכון כושר, בריכת שחייה חצי אולימפית, לובי מפואר ועוד מתקנים לרווחת הדיירים, כפי שהתרגלנו לראות בפרויקטי יוקרה בתל אביב והרצליה".

מדובר באחד הפרויקטים היפים במדינת ישראל" - צביקה גנדלמן, ראש עיריית חדרה. יח"צ
מדובר באחד הפרויקטים היפים במדינת ישראל" - צביקה גנדלמן, ראש עיריית חדרה. יח"צ

מגנט לתיירות חוץ ופנים

תוכנית "רובע הים" חדרה שאושרה בוועדה המקומית לתכנון ובנייה חדרה, הזניקה את הפרויקט שמשנה את פני העיר כולה. בדקנו עם ראש עיריית חדרה, צביקה גנדלמן, מה הצפי. "בימים הקרובים אנחנו מתחילים את עבודות הקמת הטיילת החדשה במערב חדרה", מספר גנדלמן. "מדובר באחד הפרויקטים היותר יפים במדינת ישראל, בעלות של כ-60 מיליון שקלים. הטיילת תכלול בתי קפה, מסעדות, מרכז מסחרי נמוך, מדשאות ומזרקות. הכל על רצועת החוף ממש כמו הטיילת בתל אביב ואף יותר מכך. מערב העיר חדרה הוא האזור הכי מתפתח במדינה וצפויים להיבנות בו אלפי יחידות דיור ובתי מלון".

פרויקט יוקרה 300 מטר בלבד מהים / צילום: מול ים
פרויקט יוקרה 300 מטר בלבד מהים / צילום: מול ים

דוגמה מצוינת להתעוררות הנראית הלכה למעשה בשטח, מספר חיוט, ניתן למצוא במבנה הבטון הנמצא בסמוך לאזור כפר הים הידוע, שנחשב לאורך שנים רבות ל"פיל לבן". המקום נרכש על ידי רשת המלונות הבינלאומית רמדה ואמור לפתוח את שעריו בחודש מרץ-אפריל. "ברשת גילו את הפוטנציאל התיירותי הגדול, וצופים כי שדרוג הטיילת ותוכנית הבנייה הגרנדיוזית תהפוך למגנט תיירות חוץ ופנים לאזור. בנוסף לפוטנציאל התיירותי, צפויים להיבנות מחלפים וגשרים חדשים בסמוך, שיאפשרו גישה נוחה ומהירה ליציאה לעיר וחיבור ישיר לכביש החוף. במקביל, מוקם גם מתחם עסקים ופארק תעשייה רחב מימדים בצומת חדרה (אגרובנק - ב.ק.), שיוסיף לאטרקטיביות של האזור כולו".

מהם מחירי המכירה המקובלים היום באזור מערב חדרה?

"בשכונת עין הים למשל, דירת 4 חדרים סטנדרטית תעלה כ 1.6 מיליון שקל, כאשר דירה מקבילה של 5 חדרים תנוע בסכומים של כ 1.8 מיליון שקל. ככל שמתקרבים לאזור החוף וככל שהפרויקט מפואר ויוקרתי יותר, כך עולים המחירים ובפרויקטים אלו דירת 3 חדרים מפנקת תימכר סביב ה-2 מיליון שקל, ודירות 4 ו-5 חדרים בעלות מפרטים וסטנדרטים גבוהים במיוחד ימכרו בכ-2.5 ו 2.7 מיליון שקל בהתאמה".

מה מאפיין את קהל הרוכשים?

"חלק ניכר מהרוכשים הינם אנשים שרוצים לחיות את החיים הטובים מול הים, אשר מחפשים פתרונות דיור מפנקים לשלב הבא בחייהם. מבין הרוכשים יש גם כאלו שגרו עד לא מזמן בבתים פרטיים רחבי היקף, ולאחר שהקן התרוקן אין להם צורך במרחבים והם העדיפו לחפש פתרון דיור אטרקטיבי, הן מבחינת פוטנציאל ההשקעה והן מבחינת הרצון לחיות במגדל עם כל הפסיליטיס. אם לשכונות המזרחיות של העיר, כדוגמת שכונת הפארק ושכונת ניסן, זורמים משפרי דיור מהעיר וכן מאזור השרון ומאור עקיבא, הרי שלמערב העיר עוברות האוכלוסיות האמידות של ותיקי העיר, תושבי קיסריה, ואף כאלו המגיעים מהרצלייה פיתוח, תל אביב חיפה ועוד".

הריביירה של מערב חדרה / צילום: מול ים
הריביירה של מערב חדרה / צילום: מול ים

האם לדעתך אנו קרובים למיצוי המחירים באזור?

"אנו בתחילת הדרך. יש כאלו המכנים את מערב חדרה כ'מונקו' של ישראל. גם אם ההקבלה מעט מוגזמת, עדיין צפויה להיבנות באזור ריביירה יפהפייה ומכאן שהמחירים רק יעלו, ככל שבניית המתחם תתקדם. גם אם נשווה את מערב חדרה לאזור המקביל של השכנה מדרום, שכונת עיר ימים שבנתניה, הרי שיש הרבה לאן לעלות. בשכונת עיר ימים בנתניה, הנחשבת לאחת משכונות היוקרה בשרון, המחירים של נכסים דומים עולים בכ-30-40% יותר מאשר במערב חדרה, ולמעשה אינני רואה לכך כל הצדקה. הצפיפות בנתניה גבוהה ביותר ואין באזור טיילת מודרנית כפי שתיבנה בחדרה. בנוסף, בשל הנגשת דרכי התחבורה לאזור המרכז ותל אביב בפרט, אין כמעט הבדל בזמני ההגעה למרכז, כך שלדעתי הפער צפוי להיסגר ומכאן פוטנציאל ההשקעה הרב במערב חדרה".

לפרטים נוספים על פרויקט מול ים הקליקו כאן >>>

בגובה העיניים לטורי דעה נוספים

המובחרים

NEXT-URBAN -לוגו / צילום: יח"צ
מול ים - לוגו / צילום: יח"צ