Ggroup מקבוצת בלושינסקי אחזקות – מגזין הנדל"ן
לוגו ג'גרופ לוגו גלובס
לכתבה הבאהכמו בניו יורק: טאון-האוס תל אביבי במקום דירה במגדלים

האירוח עובר למטבח: איך הפך המטבח העכשווי לסלון הבית?

ממרתף אפלולי ומבודד לחלל אירוח מעוצב ומרווח, שסביבו מעצבים את סביבת המגורים כולה ▪ המטבח המודרני כבר לא משמש לבישול בלבד, אלא מעניק חווית אירוח מרעננת ומתפקד כמקום התכנסות לבני המשפחה ואורחיהם
קורן דור - 09.05.2017, 15:46
דגם
דגם לבן עם אי. אדריכלית: דורית וינברן. צילום: אלעד גונן.

הכתבה בשיתוף מטבחי סמל

ניחוחות נהדרים מתפשטים בחלל, חמימות עוטפת שמקורה בתנור הדולק, כלי הגשה מסוגננים, יין שזורם בקצב מסחרר וסועדים שמחים. חוויית האירוח פועלת על כל החושים, ובשנים האחרונות היא עומדת במרכז תהליך עיצוב הבית ותכנון המטבח בפרט. המטבח הוא הלב הפועם של סביבת המגורים והעצמת נוכחותו במרחב שזורה בשינויים דרמטיים בסגנון החיים. כיום יותר ויותר אנשים מעדיפים לבשל בבית ולהכניס את האורחים ישירות לחיק המטבח. כתוצאה מכך אזור המטבח זוכה להתייחסות עיצובית מעניינת, השומרת על פרקטיקה גבוהה המקלה על מלאכת האירוח. המגמה הכללית כיום מעצימה את מקום המטבח בבית והוא שקובע את העיצוב הכולל של הבית, כיוון שהוא חלל פתוח בדרך כלל, תופס שטח משמעותי ועומד במרכז הבית. לכן, פעמים רבות מתכננים ומעצבים את המטבח לפני הכול, ועל פיו את יתר חלקי הבית מבחינת חומרים, גוונים וסגנונות.


ממרתף מבודד ללב הבית

המטבח ביסס את מעמדו לאחר שעבר גלגולים אבולוציוניים לאורך ההיסטוריה. הוא החל את דרכו כמרתף אפלולי ומבודד, שהיה נחלתם הבלעדית של המשרתים. הוא שימש כמקום עבודתם אך גם כמרחב חברתי עבורם (ראו אחוזת דאונטון). בהמשך, עם השינויים ההיררכיים וטשטוש המעמדות, טיפס המטבח לקומת המגורים אך עדיין היה סמוי מהעין, בחדר נפרד עם דלת סגורה בפני האורחים. לאט לאט נשברו המחיצות. בהתחלה גישר בין המטבח לחלל האירוח דלפק עץ ששימש כאלטרנטיבת ישיבה וכאלמנט הפרדה, ורק בעשור האחרון המטבח נפתח לעבר הבית ועד מהרה הפך לחלל שסביבו מעצבים את הבית כולו.

דגם לאק. אדריכלית: שלומית זלדמן. צילום: עמית גושר.
דגם לאק. אדריכלית: שלומית זלדמן. צילום: עמית גושר.

לבשל בנוחות, לארח בסטייל

מטבחי סמל היו הראשונים לעצב את המטבח כזירת אירוח והובילו את מגמת המטבחים הגדולים, המסיביים והמרשימים ביותר. מטבחים אלו מתפארים באי גדול מאוד היכול להגיע עד כ-6 מטרים וסביבו ישובים מספר רב של סועדים. המטבח יכול להחיל שניים ואפילו שלושה איים במטבח אחד, סביבם ישובים האורחים בכיסאות בר המתכווננים לגובה המבוקש. בד בבד עם הפיתוחים הטכנולוגיים של חומרים הניחנים בעמידות הגבוהה ביותר, צביעה משוכללת ורמת גימור מושלמת, המגוון התרחב למטבחים בהתאמה אישית ובמבחר סגנונות לבחירה, אשר נעים בין פרובאנס ועד מודרני מתוחכם, מטבחי עץ, מטבחים לבנים, מטבחים אנגליים ועוד.

החשיבה המעמיקה אודות פתרונות אחסון פונקציונליים, כמו ארונות שנפתחים בטאץ', מדפים נשלפים ומשטחי עבודה נוחים, לוקחת בחשבון את חווית האירוח בתוך המטבח עצמו. "המטבח מתוכנן בצורה כזו שמארחים יוכלו לבשל לעיני האורחים", מסבירים מעצבי סמל. האי שמחליף בהדרגתיות את פינת האוכל הוא אי מבשל, אך גם אי המיועד לאירוח וכולל אבזור עדכני, מכיריים ותנורים דרך מעמדים ומקררים בילד אין ליין ועד גופי תאורה החושפים את יופיים של חומרי הגלם. "מה שהוסתר בעבר, כמו למשל התנור, הופך לגלוי ובאסתטיקה נקייה, שמאפשרת תפעול ובו זמנית סטריליות אידיאלית לאירוח".

דגם אגוז ונירוסטה. סמט אדריכלים. צילום: עודד סמדר
דגם אגוז ונירוסטה. סמט אדריכלים. צילום: עודד סמדר

החגיגה מתחילה במטבח

החוויה הקולינרית הביתית באה לידי ביטוי בהפיכת המטבח למקצועי, בהשראת מטבחים תעשייתיים בעלי מוצרי חשמל איכותיים - טוחני אשפה על השיש, קולטים שנשלפים מהמשטח, ומקררים אינטגרליים המתפקדים כפריט עיצובי מרשים. כל זה, מסבירים בסמל, במטרה לשמור על קו מינימליסטי לטובת האירוח. בעיצוב המטבח, כל פרט נבחר בקפידה, כמו גופי התאורה שמייצרים אווירה מיוחדת והריצוף שמהווה רקע למטבח. הציוד המשלים שנבחר מהווה תוספת לשדרוג חזות ותפעול המטבח - ברזים מסוגננים, פרזולים דקורטיביים, כיורים בסגנונות שונים ושיש עשיר- כל אלו משיגים ביחד מראה ותחושה של מטבח נעים לאירוח אינטימי ואף מרובה משתתפים.

לאתר מטבחי סמל>>

בגובה העיניים לטורי דעה נוספים

המובחרים

NEXT-URBAN -לוגו / צילום: יח"צ
מול ים - לוגו / צילום: יח"צ