Ggroup מקבוצת בלושינסקי אחזקות – מגזין הנדל"ן
לוגו ג'גרופ לוגו גלובס
לכתבה הקודמתנוף עירוני חדש: מגדלי בוטיק למשרדים והיתרונות שהם מעניקים לכתבה הבאהפינת הסבה וסנייק בר אופנתי: איך מתכננים סביבת עבודה משותפת?

המגמות העכשוויות בעיצוב חללים למגדלי יוקרה

הדירות במגדלים מצטיינות בעיצוב ייחודי, מפרט טכני עשיר ושימוש בחומרי גלם משובחים ▪ הדגש כיום הוא על חיפויים ואריחים ייחודיים, שמבליטים את קווי המתאר של החלל ושומרים על ניקיון עיצובי בטוויסט מודרני
קורן דור - 13.03.2017, 17:35

נושאים הקשורים לכתבה

עסקת השבוע
הלובי
הלובי במגדל W PRIME במגדלי צמרת תל אביב. מעצבת: מיכל האן/ צילום: עמית גרון

הכתבה בשיתוף PARQUETEAM

המגדלים הפכו לאלטרנטיבת חיים בולטת בערים הגדולות בארץ ובעולם. דיירי המגדלים נהנים מאיכות חיים במרחב מושקע, בעל מפרט טכני עשיר, בו כל פרט נבחר בקפידה לרבות חומרי גלם משובחים. אלה משתלבים בהרמוניה עם התפאורה האורבנית הנשקפת מבעד למעטפת השקופה ולחלונות המסך, שמכניסים את אור השמש הטבעי והנוף האורבני פנימה.

 

הדגש כיום הוא על חיפויים ואריחים ייחודיים, שמבליטים את קווי המתאר של החלל ושומרים על ניקיון עיצובי בטוויסט מודרני. לדברי שי אדר, שותף בחברת PARQUETEAM, המתמחה בייבוא מותגים מובילים בתחום החיפויים ובעלת ניסיון בפרויקטים יוקרתיים, הנטייה העדכנית היא לחבר דירות במגדלים ובכך ליהנות מדירות גדולות, המשתרעות על שטחים של 200-500 מ"ר, בעיקר בקומות הגבוהות. מכאן גם הביקוש הרב לחומרי גמר יוקרתיים, שידגישו את הרקע ויתמזגו עם העיצוב המינימליסטי הכולל של המגדל. לדבריו, ההשראה לדירות מגיעה בזיקה ישירה לעיצוב הלובי, המהווה מודל לעיצוב מודרני ומושקע בחומרים איכותיים."יזמים שוכרים מעצבי על לעיצוב חללי הלובי הראשיים והקומתיים ומשקיעים משאבים רבים בשטחים הציבוריים, אזור חדרי הכושר והספא. יש ביקוש לחומרים העמידים בשחיקה מוגברת, בקו עיצוב נקי, אותו ממשיכות הדירות במגדל".

דירה במגדל פרישמן-דיזנגוף תל אביב. אדריכל: מורן פלמוני. צילום: איתי סיקולסקי
דירה במגדל פרישמן-דיזנגוף תל אביב. אדריכל: מורן פלמוני. צילום: איתי סיקולסקי

בין החומרים בדירות ובחללי הלובי, ניתן לראות שימוש ביציקות טראצו, ריצופי פורצלן בפלטות גדולות, פרקטים מעץ שהודות לפיתוחים טכנולוגיים משנים את חזותם בהתאם לעיצוב המבוקש, חיפויי אבן ושיש ובעיקר חיפויי רזינה המעניקים בסיס ייחודי לעיצוב, ולתחושה מרעננת ומפתיעה בחלל. המרחב מושפע ממשחק מעניין בין חומרים, והרעיון הוא ליצור מהם משהו אחר ואינדיבידואלי באמצעות גוונים, טקסטורה ועיבודים מיוחדים. הגוונים עצמם שומרים על פשטות וניקיון. הם נעים על סקאלה של גוונים בהירים מודרניים עם נגיעות חמימות שמשרות רוגע, כמו לבן בז', אפרפר ושחור דרמטי דומיננטי, שמעניק טוויסט ועוצמתיות לדירות במגדלים.

מגמה מובהקת נוספת היא מינימום חיבורים וייצור רצף של אחידות טוטאלית בחיפויים ובאריחים. זאת ניתן להשיג באמצעות אריחי פורצלן עם מחברים מינימליים, או באמצעות רזינה שהיא חומר גמיש, נטול "תפרי התפשטות", עמו ניתן לייצר שילובי גוונים מרהיבים. אדריכלים רבים בוחרים ברזינה, כרקע אפרפר למשל, להבלטת הבוהק של הכלים הסניטריים הלבנים, כיוון שהוא נחשב לחומר עמיד מאוד לחללים רטובים ובעל מראה חדשני.

פרויקט מלון דירות וולדורף אסטוריה,ירושלים. אדריכלים: דון גולדשטיין וג'פרי ברדפילד. צילום: יואב גרין
פרויקט מלון דירות וולדורף אסטוריה,ירושלים. אדריכלים: דון גולדשטיין וג'פרי ברדפילד. צילום: יואב גרין

לפי אדר, דוגמאות החיפויים העכשוויות מושפעות מסדרות צורניות של בתי עיצוב High End. כך למשל בית העיצוב Margaritelli, שעובד עם מעצבי על איטלקיים, כמו פטריסיה אורקולה ודניאל לאגו, שובר את הקו השגרתי של סטריפים מעץ. "הצורניות של החומר מייצרת משטח מיוחד המשפיע על עיצוב החלל כולו" לדברי אדר. המעצבים מקבלים הזדמנות "להמציא אריחים" בטקסטורות ובמודולים מפתיעים. התוצאה היא רצפה Custom Made, שהיא כמו יצירת אמנות מופתית במהדורה מוגבלת.

דוגמאות לשימוש הייחודי בפרקטים ובחיפויים של חברת PARQUETEAM בפרויקטים חובקי עולם, ניתן למצוא במגדל המוזיאון בניו יורק שהוקם מעל מוזיאון MoMA, במגדל Burj Khalifa בדובאי, בפרויקט היוקרה City Life במילאנו. בארץ ניתן למצוא אותם בפרויקט הדירות וולדורף אסטוריה ירושלים, במגדלים כמו אקירוב, Yoo, רוטשילד, W Prime ועוד.

לאתר >> 

לפרטים נוספים>>

בגובה העיניים לטורי דעה נוספים

המובחרים

NEXT-URBAN -לוגו / צילום: יח"צ
מול ים - לוגו / צילום: יח"צ