איך הביג דאטה ישנה את חיינו, ומה הקשר לאינטרנט של הדברים?

אירוע IOT על הבר של "גלובס" בשיתוף פלאפון יעסוק בממשק ההדוק שבין הביג דאטה לבין האינטרנט של הדברים - IoT ■ במפגש ייקחו חלק רן גוראון, מנכ"ל פלאפון; ד"ר אסף עדי, מנהל IOT במעבדת המחקר של IBM; ואילן סיגל, סמנכ"ל השיווק בפלאפון

 

ד"ר אסף עדי, רן גוראון/ צילום :יח"צ IBM, יונתן בלום.
ד"ר אסף עדי, רן גוראון/ צילום :יח"צ IBM, יונתן בלום.

אנו מייצרים בשנים האחרונות כמויות עצומות של מידע. היקפי הביג דאטה, שרק הולכים וגדלים, נובעים בעיקרם מהגידול בשימוש במובייל ומהתפתחות האינטרנט של הדברים (IOTׂׂ).

תחום הביג דאטה משולב בצורה הדוקה עם טכנולוגיות ה-IoT (האינטרנט של הדברים). הסביבה שבה אנחנו חיים משתנה בהדרגה ככל שיותר חפצים הופכים ל"חכמים" ומחוברים לאינטרנט. הרמזורים יכולים לתקשר עם המכונית בכביש, הצרכן יכול להפעיל את הדוד החשמלי גם מהמשרד ויום אחד המקרר יידע לדבר עם המוצרים, להבין מתי מוצר מסוים עומד להיגמר, לתקשר עם אתר של רשת קמעונאית ולהזמין מצרכים שונים ללא מגע יד אדם.

על פי התחזיות, היקף הסמארטפונים בעולם יגדל מ-4 מיליארד בשנת 2016 לכ-6 מיליארד עד שנת 2020; 90% מהמידע בעולם נוצר רק בשנתיים האחרונות והתנועה ברשת האינטרנט הגלובלית כבר חצתה את רף המיליארד טרהבייט.

ניתוח מתקדם של היקפי המידע יוכל להפיק תוצרים ותובנות עבור גופים ציבוריים וחברות ויאפשר לזהות מגמות, להסיק מסקנות עסקיות ולייעל הליכים תפעוליים ושירותיים.

המפגש הקרוב של IOT על הבר של גלובס בשיתוף פלאפון יעסוק בנושא זה - בשילוב ההדוק בין הביג דאטה לאינטרנט של הדברים. באירוע ידונו ההשלכות של טכנולוגיות ה-IoT והביג דאטה על חיינו. כיצד הביג דאטה משנה את המודל העסקי של ארגוני ענק דוגמת חברת רולס רויס ומאידך - איך משתמשת מקדונלדס במידע זה כדי לאפשר ללקוחות להמציא משקאות חדשים?

במפגש תתקיים שיחה עם ד"ר אסף עדי, מנהל בכיר IOT במעבדת המחקר של IBM, מומחה לביג דאטה, בהנחיית עידן רבי, עורך מדור ההיי-טק של "גלובס". ד"ר עדי בעל יותר מ-15 שנות ניסיון בתפקידים ופרויקטים מגוונים במעבדות המחקר של IBM בחיפה, מנהל קבוצות החוקרות ומפתחות פתרונות ארגוניים העושים שימוש בחפצים המחוברים לאינטרנט, פרסם 10 מאמרים ורשום על 16 פטנטים.

עוד באירוע רן גוראון, מנכ"ל פלאפון, ידבר על ביג דאטה כתחום חדשני אשר מתפתח בעולם בצעדי ענק, ומשלב טכנולוגיות מתקדמות ומידע בהיקפים חסרי תקדים, וכיצד הדבר ישפיע על ניהול תהליכים ומגמות בעתיד.

בהמשך הערב יערך פאנל בנושא טכנולוגיות ביג דאטה בהשתתפות אנשי חברות סטארט-אפ מקומיות הפועלת בתחום, בהנחיית אילן סיגל, סמנכ"ל השיווק של פלאפון.

אירוע "IOT על הבר" יתקיים ביום שלישי, 25 באפריל, בשעה 18:30 ב"Speakeasy", רוטשילד 24 תל-אביב.

הכניסה ללא תשלום, בהרשמה מראש. פתיחת דלתות בשעה 18:00.

להרשמה הקליקו כאן

צרו איתנו קשר *5988