תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

אורבן נדל"ן: מובילה בתמ"א 38 בת"א, ר"ג והרצליה/ מדד גלובס מדלן 2016

המדד, שיתוף פעולה בין "גלובס" ואתר מדלן, מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

המדד להתחדשות עירונית 2016
המדד להתחדשות עירונית 2016

כאשר דוד זהבי, מנכ"ל אורבן נדל"ן, רצה להיכנס לעולם ההתחדשות העירונית, הוא לקח בחשבון כי הדבר יבוא על חשבון שעות המשפחה המשותפות. "פניתי לאשתי ואמרתי לה שמדובר בתחום עם צמיחה מדהימה, בעל סיכוי לפרוץ קדימה.

תחום שלדעתי מהווה את הדבר הבא בעולם הנדל"ן, ולהבדיל מתחומים אחרים שצצים לרגע ונעלמים, ילווה אותנו לאורך זמן רב, שכן הוא מציע חלופה אמתית", הוא מספר.

זהבי ואשתו, שאף היא נעדרת מהבית רבות מפאת עיסוקה כמדענית, הבינו מיד כי הכניסה לתחום תשנה את לוחות הזמנים של המשפחה. "לשנינו היה ברור שמדובר על תחום המצריך הרבה מאוד תעצומות נפש. ענף כזה, אשר בשונה מהפרויקטים המסורתיים לא ניתן בו לקום בבוקר להגיע למשרד ב-9:00, לנהל בשלט רחוק את הפעילות וב-17:00 לסגור את המחשב, לכבות את האור וללכת הביתה", אומר זהבי. "מדובר על תחום מאוד תובעני ומסובך, בעל התנהלות יומיומית בכל מישור אפשרי, התרוצצויות במהלך היום בעיריות ובשטח, ובערב מפגשים עם דיירים".

אבל זהבי קיבל החלטה, וכנראה בחר נכון, כשכל העבודה הקשה השתלמה והשתכללה לכדי כ-75 פרויקטים בתחום של התחדשות עירונית, מתוכם 4 בניינים מאוכלסים, 15 בניינים אחרים בשלבי ביצוע, והשאר בשלבי רישוי שונים. הפרויקטים פרוסים בערי המרכז דוגמת תל אביב, רמת גן, גבעתיים, רמת השרון ובת ים, וכן בערי השרון בהן רעננה, כפר סבא והרצליה. "כל עיר היא מדינה בפני עצמה", מספר זהבי, "לכל רשות מוניציפאלית יש לגשת בצורה שונה, שכן לכל אחת דגשים שונים שחשובים לה, ומכאן שלכל אחת דרישות משלה. בכל רשות יש ניתוח שונה של עניין הזכויות, דגשים תכנוניים שונים, שעל מנת להכירם צריך התמחות של שנים, על אחת כמה וכמה בתחום ההתחדשות העירונית. היכרות כזו מונעת ממך לפזול לאזורים גיאוגרפיים רחוקים, כי אז אתה מאבד את הרגליים והידיים".

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית>>

צרו איתנו קשר *5988