תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

מעוז דניאל: מתמחה בפינוי בינוי / מדד גלובס מדלן 2016

המדד, שיתוף פעולה בין "גלובס" ואתר מדלן, מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

המדד להתחדשות עירונית 2016
המדד להתחדשות עירונית 2016

"קיים היום טרנד של ראשי רשויות מקומיות, לצאת בקול רם בתקשורת נגד תמ"א ‭ 38/3 ‬ בפרט, ונגד התחדשות עירונית בכלל. אני מאמינה, שאם היו מציעים להם להרוס את הבניינים הישנים המתפוררים, ולבנות במקומם שטחי עסקים ומסחר מודרניים וחדישים, הם היו קופצים על הרעיון. לצערי, אותם ראשי רשויות נוטים לשכוח, כי אנשים רוצים לגור בערים טובות, יפות ומבוססות". כך אומרת רחל מלכה, מנכ"לית ובעלי חברת היזמות והביצוע מעוז דניאל. לדברי מלכה, לעומת המתנגדים להתחדשות, ישנן נקודות אור דוגמת עיריית בת-ים, שראשיה השכילו להבין את החשיבות הלאומית והחברתית בפרויקטים הללו, ומקדמים זאת מול היזמים השונים.

"ההתחדשות העירונית היא מנוף לפיתוח מאסיבי של שכונות וערים. זו הדרך היחידה לאנשים המתגוררים בדירות ישנות ומתפוררות, למנף את רכושם ולקבל דירה חדשה בעלת שווי כפול, עם ממ"ד, מעלית, חניה וחיזוק מפני רעידות-אדמה, לצד שטחים ירוקים ותשתיות חדשות. ואת כל זה הם מקבלים בלי להוציא אגורה מכיסם".

כיצד ניתן לפתור את קשיי היזמים מול הרשויות המקומיות שמקשות עליהם?

המנכ"לית מלכה: "הפתרון היחיד שיגרום לשינוי כולל בתחום הוא החלטה ממשלתית גורפת לעניין תמ"א ‭ ,38/3‬ החלטה הקובעת מפתח אחד, חד וברור, ללא שינויים מזדמנים. כמו כן, יש לחדד את תקן ‭ 21‬ להתחדשות עירונית, ולוודא שהרשויות, הוועדה המקומית, הדיירים והיזם, יפעלו על פיו, בדרך של יצירת תמורות ברורות לכולם במכפיל ראוי עם דוח כלכלי ודאי".

חברת מעוז דניאל היא חברה משפחתית שאותה הקימו לפני ‭ 30‬ שנה פיני ורחל מלכה. בתחילת דרכה היא הוקמה כחברת ביצוע לבנייה, והגיעה בהמשך להישג המרשים של קבלן-מבצע ג‭5- ‬ (הדירוג הגבוה ביותר). מהר מאוד בסמוך להקמתה עברה החברה לעסוק גם ביזמות. החברה מתייחדת הן בקשר האישי והקרוב עם בעלי הקרקע ורוכשי הדירות, והן בנכונות להוביל מהלכים שייטיבו עם הפרויקט, אף שהם עשויים לעיתים לצמצם את רוויח הפרויקט.

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית>>

צרו איתנו קשר *5988