תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

יסקי מור סיון אדריכלים: מוביל בהתחדשות עירונית / מדד גלובס מדלן 2016

המדד, שיתוף פעולה בין "גלובס" ואתר מדלן, מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

המדד להתחדשות עירונית 2016
המדד להתחדשות עירונית 2016

"שיקום בניינים ושכונות ישנות עבר טרנספורמציה במשך השנים", מציין ד"ר קובי יסקי, שותף בכיר במשרד. "תחילה קודמו תוכניות שהציעו תוספת זכויות לצורך הרחבת דירות ותוכניות לביצוע שיפוצים במסגרת 'שיקום שכונות', וכן היו תוכניות של פינוי-בינוי, בעיקרן לצורך פינוי מתחמים של בנייה לא מוסדרת (למשל פרויקט של מגדלי צמרת ברח' פנקס בתל-אביב, במסגרתו פונו ‭ 120‬משפחות והוקמו שלושה מגדלים).

"במהלך שנות האלפיים קודמה תוכנית המתאר הארצית תמ"א ‭ ,38‬אשר העניקה זכויות בנייה במטרה לחזק בניינים ישנים, כך שיוכלו לעמוד בפני רעידות אדמה. בשנים האחרונות התפתחה ההבנה כי חיזוק בניינים ע"י תוספת קומות לבניינים קיימים פותר בעיה אחת אך יוצר רבות אחרות: פעולת החיזוק עצמה אינה אופטימלית, הבניינים נותרים בדרך כלל עם מערכות ישנות, אין פתרון אמיתי לחניה הנדרשת, נוצרת קרבה לא סבירה בין בניינים, ויותר מכל - אין מענה לתשתיות ולדרישות הציבוריות", מציין יסקי.

"לכן ההתייחסות הרווחת היום היא ל'התחדשות עירונית', דהיינו לצורך להסתכל בראייה תכנונית רחבה על הצורך של מרכזי עיר ושל שכונות ישנות לעבור תהליך של התחדשות, הן ברמת הבניין הבודד והן בראייה של שכונות שלמות, אשר נדרשות להתאים עצמן להיבטים השונים של העלייה ברמת החיים".

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית>>

צרו איתנו קשר *5988