תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

משרד עירוניות: מוביל בהתחדשות עירונית / מדד גלובס מדלן 2016

המדד, שיתוף פעולה בין "גלובס" ואתר מדלן, מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

המדד להתחדשות עירונית 2016
המדד להתחדשות עירונית 2016

משאב הקרקעות בישראל הולך ואוזל, ולכן יש לתכננו בצורה אופטימלית בראייה רחבה וארוכת טווח. מתוך אידיאולוגיה זו הוקם משרד האדריכלות "עירוניות". עבודת הליבה של המשרד הינה תכנון מציאות מתחדשת ומקיימת בסביבה פיזית מודרנית, העונה על צורכי ההווה תוך מחשבה והתחשבות בדורות הבאים. זו באה לידי ביטוי באופן מוחשי ומובהק בפרויקטים של התחדשות עירונית לדעת השותפים, אדריכל גלעד כהנא, אדריכלית ריקי קיסר ואדריכלית שולי קרבלניק.

עוד בטרם החל פתרון ההתחדשות העירונית להפוך למקובל גם במחוזותינו אנו, צבר גלעד חלק ניכר מניסיונו באנגליה, שם נטל חלק בפרויקטים של התחדשות עירונית בממלכה הבריטית. "ההבדל הגדול ביותר בין הליך הפינוי-בינוי בישראל לבין מקבילו באנגליה, הוא בכך שאצל האחרונה, עיקר המאמץ הוא בהפיכת מגדלים למבני רכבת מודרניים, בעוד שבישראל המגמה היא הפוכה", הוא אומר, "וההתמקדות היא דווקא בלהפוך את אותם מבני רכבת, קרי שיכונים, למגדלים רבי קומות".

לונדון של שנות החמישים, לאחר מלחמת העולם השנייה, הייתה עיר הרוסה לגמרי. בשל כך בנו מהר, לגובה ובזול, וברבות הימים המגדלים הללו הפכו בתודעה הבריטית ל'סלאמס'. "לכן, כאשר בונים מחדש עושים זאת כמו שהאנגלים אוהבים - בנייה של מבנים טוריים בצורת דומינו. לעומת זאת, בשנותיה הראשונות של המדינה בנו שיכוני רכבות, כך שאצלנו הם אלו שקיבלו קונוטציה של 'סלאמס' ישראלי, וכעת בתכנון מחדש דוגלים בבנייה לגובה שהפכה לסטטוס של יוקרה", אומר גלעד.

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית>>

צרו איתנו קשר *5988