תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

משרד יוסי אלישע קלדרון ושות' עורכי דין: מוביל בהתחדשות עירונית לשנת 2017

המדד להתחדשות עירונית מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

המדד להתחדשות עירונית
המדד להתחדשות עירונית

תוכן שיווקי

"נושא המיסוי נמצא בלב ליבה של עסקה בתחום ההתחדשות העירונית ומשפיע על ההיתכנות והכדאיות של מימוש הפרויקט. במסגרת זו בוחנים מה עלות מס הרכישה הצפויה ליזם, ומה עלות המע“מ הצפויה על שירותי הבנייה וחבות במס שבח החל על הדיירים (במקרים שבהם יש חריגה מתקרת הפטור). לעתים, בפרויקטים מורכבים וממושכים שבהם אי-הוודאות המיסויית גוברת, יבחר היזם לסגת מעסקה שלימים תתברר כעסקה טובה“, אומר עו“ד ורו“ח יוסי אלישע, מומחה בתחום המסים אשר ייסד את משרד יוסי אלישע קלדרון ושות‘ עם שותפו, ד“ר בני קלדרון, עורך דין וחשבונאי. השניים הם מבכירי תחום המיסוי בישראל ובעלי ניסיון רב-תחומי והיכרות מעמיקה עם מגוון רחב של סוגיות בתחום המיסוי.

יוסי אלישע קלדרון ושות‘ הוא משרד בוטיק מהמובילים בישראל בתחום המס, בעל התמחות ייחודית בתחום המיסוי בהתחדשות עירונית, שעם לקוחותיו נמנות כמה מהחברות המובילות במשק, בהן עשרות חברות המתמחות בייזום ובנייה של פרויקטים בהתחדשות עירונית. המשרד מעניק שירותי ייעוץ, ליווי וייצוג למגוון רחב של לקוחות בתחומי המיסוי בהיבטיו השונים. למשרד ניסיון נרחב בניהול סוגיות מיסוי מורכבות, הן במישור המקומי והן במישור הבינלאומי. המשרד מתמחה במיסוי חברות, מיסוי יחידים, מיסוי בינלאומי ומיסוי מקרקעין, כאמור עם התמחות מיוחדת בתחום ההתחדשות העירונית - תמ“א 38 ופינוי-בינוי, במס הכנסה ובמע“מ. כמו כן, למשרד התמחות בקבלת החלטות מקדמיות (פרה-רולינג) מרשויות המס, בתכנוני מס ובליטיגציית מס בבתי המשפט. לעורכי הדין במשרד מוניטין נרחב כמומחים מובילים בענייני מיסוי, והם אחראים ליצירת מספר רב של החלטות מיסוי ותקדימים משפטיים חשובים.

עו“ד ורו“ח יוסי אלישע מכהן גם כיו“ר פורום המסים (משותף) בלשכת עורכי הדין. במסגרת תפקידו מייצג עו“ד אלישע את לשכת עורכי הדין ואת לשכת יועצי המס בדיונים בחקיקת המס בוועדת הכספים בכנסת וכן מול מנהל רשות המסים והנהלת רשות המסים. בשנתיים האחרונות היה עו“ד אלישע שותף מרכזי לכמה תיקוני חקיקה משמעותיים שהיו בתחום המיסוי בהתחדשות עירונית (בהם תיקון 85 לחוק מיסוי מקרקעין, אשר הרחיב במידה ניכרת את מסגרת הפטור לדיירים בפרויקטים) ובהליכים לגיבוש הוראות ביצוע וחוזרים מקצועיים בתחום זה שמפורסמים על ידי רשות המסים. לאחרונה מונה עו“ד ורו“ח יוסי אלישע למגשר מומחה בתחום המיסוי ב“מרכז לגשבור“ שהחל לפעול בימים אלו (מיזם חדש שמאפשר פתרון סכסוכים מחוץ לכותלי בית המשפט באמצעות מומחים בהליך המשלב את יתרונות הליך הגישור והליך הבוררות יחדיו). 

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית

צרו איתנו קשר *5988