תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

משרד מרקמן את טומשין משרד עורכי דין ונוטריון: מוביל בהתחדשות עירונית לשנת 2017 לפי דירוג dun's 100

המדד להתחדשות עירונית מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

לוגו dun's100
לוגו dun's100

תוכן שיווקי

תחום ההתחדשות העירונית בישראל מתמודד עם מספר אינטרסים מנוגדים: (א) הרצון לשיפור הדיור ולהעלאת ערך הדירה מצד בעלי הדירות; (ב) הרצון של היזם להשיא את הרווחים מן הפרויקט; (ג) אינטרס הרשות המקומית לשיפור פני העיר, גביית מיסים והצורך לספק שירותים לתושבים הנוספים; (ד) אינטרס המדינה והדיירים לחיזוק בתים מפני רעידות-אדמה". כך אומר עו"ד איתי קורש, מנהל מחלקת מקרקעין במשרד עורכי-הדין "מרקמן את טומשין".

לדברי עו"ד קורש, ניסיונו העשיר של המשרד בייצוג שני צדי המתרס בפרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית, תרם רבות למיפוי האתגרים ודרכי פעולה אפשריות. "הנוסחה היא שילוב האינטרסים של שני הצדדים תוך מציאת האיזון הנכון ביותר. העובדה שההתחדשות העירונית טרם מימשה את הפוטנציאל שלה, טמונה בריבוי הגורמים והצדדים, בעלי אינטרסים מנוגדים, החייבים להגיע להסכמה". "מצד אחד, קיימים הדיירים שאינם יודעים להעריך את היקף השווי, העלות והפוטנציאל הגלום במימוש הפרויקט, ומהצד השני, היזם, שעליו להגיע להסכמה עם מספר רב של דיירים בעלי רצונות ודרישות לעיתים שונות ומנוגדות. ריבוי הגורמים והאינטרסים ניצבים כמקלות בגלגלי הפרויקט, ומכאן החשיבות של עורך-דין מנוסה, אשר מעבר לתפקידיו המשפטיים גרידא, עליו להיות מומחה לניהול מו"מ, לגישור ולפישור, תוך הבנת הסיכויים והסיכונים של הפרויקט".

כיצד משרדכם מתמודד עם האתגרים והסיכונים? "מחלקת המקרקעין במשרד מרקמן את טומשין מציבה לנגד עיניה את ההגנה על זכויות הצדדים בשלב המו"מ, במהלך הבנייה, ואף בשלב רישום הזכויות לאחר סיום עבודות הבנייה. משרדנו מקפיד על יצירת מנגנוני איזון שנועדו להבטיח את מימוש הפרויקט במהירות האפשרית לשביעות רצון הדיירים, ואת אורך הנשימה הפיננסי של היזם על-מנת לשמור על רמת רווחיות נאותה. מציאת נקודת האיזון הנכונה היא המפתח לפרויקט מצליח". "עריכת חוזים חד-צדדים המבטיחים רק את זכויותיו של צד אחד להסכם, יביאו בסופו של דבר לכישלון המו"מ, במקרה הטוב, ולקריסת הפרויקט תוך כדי בנייתו במקרה הגרוע. כיוון שפרויקט התחדשות הוא מורכב ונמשך זמן רב, יש לשמור כל העת על האיזון הראוי תוך מתן פתרון בעיות וקשיים הצצים במהלכו. הדבר נעשה על-ידי קשב רציף, זמינות ונגישות תמידיים לפתרון בעיות ולמענה על שאלות. העובדה שהדייר והיזם מקבלים מענה מהיר ומקצועי לפניותיהם יוצרת מצב שבו הדברים נעשים ’יד ביד' בהירתמות ובנכונות מלאה, כערובה להצלחה". 

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית

צרו איתנו קשר *5988