תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

משרד פרימס, שילה, גבעון, מאיר: מוביל בהתחדשות עירונית לשנת 2017 לפי דירוג dun's 100

המדד להתחדשות עירונית מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

לוגו dun's100
לוגו dun's100

תוכן שיווקי

דברי עו"ד ניר יוסף, שותף במשרד פרימס, שילה, גבעון, מאיר ומרכז תחום התחדשות עירונית במשרד, כל פרויקט מעלה סוגיות ייחודיות המחייבות מקצועיות ומומחיות. כך למשל, בתחום התכנון והבנייה, במקרים רבים אנו מתמודדים בהצלחה עם מדיניות של רשויות התכנון, שאינה תואמת את הוראות החוק. בעת הצורך אנו גם מתמודדים עם המדיניות האמורה באמצעות הגשת עררים, עתירות מנהליות וכו‘. בתחום המיסוי מתעוררות לא אחת שאלות מורכבות; כך, לשם הדוגמה בלבד יש לשקול אם עדיף לבקש מרשויות המס פטורים לפי סעיף 49 ז‘ המשמשים בעיקר בעסקאות קומבינציה ולא לבקש מרשויות המס את הפטורים הרגילים המוקנים בעסקאות תמ"א 38 ובעסקאות פינוי-בינוי. לעתים אנו נתקלים בדיירים המחזיקים במספר דירות באותו מתחם אשר יכולים להשתמש בפטור הייחודי בגין דירה אחת בלבד. במקרים כאלו יש לבצע תכנון מס מיטבי כדי לצמצם ככל שניתן את מס השבח שיחול.

במקרים אחרים חלק מהמקרקעין ניתנו לרשויות המקומיות ללא תמורה לשם קבלת היתר בנייה; כאשר היזם מבקש לבצע פרויקט במקרקעין האמורים הוא מגלה שללא השבת המקרקעין שנלקחו בעבר מבעלי הקרקע המקוריים, לא ניתן לבצע את הפרויקט. במקרים אלה נדרש ידע נרחב בהפקעות מקרקעין ויכולת טיפול בעתירות מנהליות כלפי אותן רשויות להשבת המקרקעין שנלקחו במקרים מסוימים שלא כדין.

משרד פרימס, שילה, גבעון, מאיר נוסד בשנת 1981 , ומאז ביסס את מעמדו כמשרד מוביל, המספק ללקוחותיו מענה משפטי כולל בתחום המשפט האזרחי- מסחרי, ובפרט בתחום הנדל"ן. המשרד כולל גם מחלקת נדל"ן ומחלקת ליטיגציה. בראש מחלקת הנדל"ן עומד עו"ד יהושע גבעון, בעל ניסיון של 42 שנים בתחום המקרקעין, מומחה לתכנון ובניה ולמיסוי מקרקעין. לצדו של עו"ד גבעון שותפים עו"ד ניר יוסף (מרכז תחום ההתחדשות העירונית) ועורכת הדין שרון מאיר המתמחה גם היא בנושאים המפורטים לעיל. בראש מחלקת הליטיגציה עומדים עו"ד גד שילה, בעל נסיון של 42 שנים בתחום הליטיגציה ועו"ד אלי מאיר, בעל נסיון של 27 שנים בתחום הנ"ל. מחלקה זו עוסקת בין השאר בהגשת עתירות מנהליות ובנושאים הנוגעים למשפט המנהלי, לתכנון ובניה ולמיסוי מקרקעין.

השילוב של שתי המחלקות הנזכרות לעיל והידע הייחודי שנצבר בתחומי המיסוי, התכנון והבניה, והמשפט המנהלי מקנה ללקוחות המשרד, שירות משפטי מקצועי, יעיל ויצירתי, באופן שכלל השירותים הנדרשים לצורך ליווי פרוייקטים כאמור, ניתנים במשרד עצמו, ללא צורך בקבלת שירותים משלימים ממשרדים אחרים. 

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית

צרו איתנו קשר *5988