תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

משרד מוטי זייד, שמאי מקרקעין וכלכלנים בע"מ - מוביל בהתחדשות עירונית לשנת 2017

המדד להתחדשות עירונית מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

המדד להתחדשות עירונית
המדד להתחדשות עירונית

תוכן שיווקי

שנה, כולל עיסוק בייעוץ ובניתוח מאות עסקאות מקרקעין. בנוסף, הוא מנהל פרויקטים שמאיים וסקרים רבים בתחום הנדל"ן העסקי, התכנוני, החקלאי והאורבני, ויש לו ניסיון בשומות פיצויים ובהפקעות, בירידת ערך ובעסקאות פינוי-בינוי והתחדשות עירונית (תמ"א-38 ), שכוללות אלפי יחידות-דיור. מוטי זייד עובד בעיקר על פרויקטים גדולים, עם חברות ממשלתיות, משרדים ממשלתיים (כגון משרד הבינוי והשיכון) וכן עם חברות ציבוריות גדולות. כמו כן, הוא עוסק בפרויקטים פרטיים בהיקפים גדולים.

זייד מוכר במוסדות הממשלתיים הציבוריים והפרטיים ולדבריו, "עובדים בדרך-כלל מתחת לרדאר, אבל מי שצריך להכיר, מכיר ומוקיר". הפריסה הארצית של פעילותו - בצפון, במרכז ובדרום - נותנת לו יתרון רב. "יתרון נוסף יש לנו בכך שאנחנו מוכרים על-ידי מוסדות המדינה. ההכרה במקצועיות שלנו מקילה עלינו להשתלב בפרויקטים". מוטי זייד מופיע גם עשרות שנים כעד מומחה בבתי-משפט. על-פי אתר "תקדין", זייד נמצא בעשירייה המובילה של מגישי חוות-דעת לבתי-משפט כעד מומחה. התמחות מיוחדת: טבלאות איזון שמתבססות על איחוד וחלוקה אחת הפעולות הבסיסיות והחשובות שמבצע שמאי מקרקעין בעסקאות של התחדשות עירונית היא בניית טבלאות איזון.

לדברי מורן זייד, יש שני סוגים של טבלאות איזון, והוא ממחיש: 1. למשל, בפרויקט של 50 דירות קיימות ו-200 " מתוכננות (יחס של 1 ל-4), צריך לבנות את טבלאות האיזון בין הדיירים לבין עצמם ובינם לבין הקבלן. וזה יחסית פשוט. 2. התמחות בפני עצמה היא הכנת טבלאות איזון שמתבססות על תכנון, איחוד וחלוקה, בעיקר בשטחים גדולים עם הרבה בעלים. למשל, פרויקט של 100 דונם עם 100 בעלים. לאחר הפקעות לצורכי ציבור נותרים כ-60 דונם, וצריך לבצע את החלוקה והאיזון השוויוניים במצב החדש. ואם יש מרכז מסחרי בפרויקט, צריך לבדוק גם את היחסיות בין המגורים למסחר. 

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית

צרו איתנו קשר *5988