תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

אקו סיטי אס.אל יזמות ובניה בע"מ- מובילה בתמ"א 38 בארצי ותל אביב יפו לשנת 2017-2018 לפי דירוג המדד להתחדשות עירונית ו 100 dun's

המדד להתחדשות עירונית מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

המדד להתחדשות עירונית
המדד להתחדשות עירונית

תוכן שיווקי

חברת אקו סיטי היא בין החלוצות בהתחדשות עירונית והראשונה שהתמקדה בביצוע פרויקטים בתל אביב בתקופה המורכבת שבה הערימה העירייה מכשולים רבים על קבלת היתרים. "לפני עשור הבנו שכל פעילות הנדל"ן במרכז תל אביב תהיה בפרויקטים של התחדשות עירונית", אומרים השותפים המנהלים של אקו סיטי, אילי בר ודודו רשף. במהלך השנים ההתמקדות וההתמקצעות בתל אביב הביאו את אקו סיטי להוביל את ההתחדשות העירונית בעיר בפרויקטים של הריסה ובנייה של בניינים חדשים לצד תוספות על בניינים קיימים. "נתח השוק של אקו סיטי מוערך על ידינו כיום בהיקף של 7% עד 10% מסך הפעילות היזמית בתחום במרכז תל אביב. זהו תוצר של אסטרטגיה ארוכת שנים של התמקדות עיקשת, ואנחנו החברה היחידה שהשלימה עד כה 6 פרויקטים בעיר ונמצאת בו-זמנית בביצוע בפועל של 8 נוספים. בשנת 2018 נתחיל בבנייה של 10 פרויקטים חדשים, ואחד מהם, ברחוב ברנדייס 10 , יהיה בין הפרויקטים הראשונים של הריסה ובנייה שיוצאים לפועל בעיר. "לדעתנו, חברת התחדשות עירונית שמסוגלת להתמקד באזור פעילות מוגדר יוצרת ללקוחות ולעצמה יתרון משמעותי.

התחדשות עירונית דורשת היכרות מעמיקה של מנהל ההנדסה וההעדפות התכנוניות של העיר וכן הבנה אינטימית של מאפייני התושבים, המחירים, הביקושים ורוח השכונה. מלבד זאת, מגבלת ההיצע הקיימת בתל אביב הופכת אותה לעמידה בפני היצף היצע". השניים ידעו כבר בהתחלה שהעתיד לבוא עומד להיות מורכב. "ידענו שיהיה מאתגר. דרישות התכנון הגבוהות של עיריית תל אביב, בעלי הדירות בתל אביב שמתעקשים להתקשר רק עם חברה מנוסה ומקצועית והציפיות הגבוהות של רוכשי הדירות לקבל לידיהם דירות בגימור מושלם - כל אלה יוצרים חסמי כניסה משמעותיים לחברות שמנסות להיכנס לשוק התל-אביבי. במהלך העשור שבו פעלנו בעיר היו כבר חברות רבות שניסו לחדור לפעילות בתל אביב ויצאו ממנו די מהר, אבל אנחנו התמודדנו עם הקשיים בהרבה סבלנות ויצירתיות. כיום אתרי הבנייה הפעילים שלנו בעיר הם כרטיס הביקור הכי טוב שאפשר לבקש". מעבר להצלחה המוכחת בשטח, השניים מספרים שבמהלך השנים הם פיתחו שיטת עבודה ייחודית, שמתבססת על יכולות ליבה קריטיות בהתחדשות עירונית שמבוצעות In-House.

"כל היבטי הפרויקט כולם, מראשיתו ועד סופו, מבוצעים בידי צוות העובדים של החברה. יש לנו צוות ייזום שמתחיל בתהליך מול בעלי הדירות. אנחנו אף פעם לא קונים פרויקטים ’מבושלים‘ מקבלני חתימות. בשלב הבא מופעל צוות תכנון - כולל משרד אדריכלות פנימי - שמבצע תכנון מפורט עד ההיתר. מדובר בקונספט ייחודי וחדשני בארץ. כמעט תמיד יזמים מסתמכים על תכנון אדריכלי חיצוני ומאבדים שליטה על תהליכי התכנון, על לוחות הזמנים והפרטים הקטנים. ההחלטה לעבור לתכנון עצמי להיתר מוכיחה את עצמה כיעילה יותר באופן משמעותי הן מבחינת תהליך העבודה והן מבחינת התוצאה התכנונית", הם אומרים. לדבריהם, "בחברה פועלת גם מחלקת ניהול פרויקטים הכוללת מנהל פרויקט צמוד המלווה את כל שלבי התהליך ונמצא בקשר שוטף עם בעלי הדירות ואנשי המקצוע השונים. בשלב התכנון והביצוע כל תיאום התכנון, הפיקוח וניהול הביצוע מבוצע בידי הנדסאים המתמחים בתחום ההתחדשות העירונית. בנוסף, אנחנו גם הקבלן המבצע של כל הפרויקטים באמצעות חברת הבנייה שגראווי ליבוביץ שהיא שותפה בבעלות באקו סיטי, ומבצעים גם את תהליכי השיווק והמכירה בעצמנו באמצעות מחלקת מכירות". 

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית

צרו איתנו קשר *5988