תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

חברת בן דוד הרצל קבלן בנין (נתניה 2000) בע"מ - מובילה בתמ"א 38 בנתניה לשנת 2017-2018 לפי דירוג המדד להתחדשות עירונית ו100 dun's

המדד להתחדשות עירונית מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

המדד להתחדשות עירונית
המדד להתחדשות עירונית

תוכן שיווקי

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה של מחוז מרכז במנהל התכנון, החליטה לאחרונה על הפקדה של תוכנית- מתאר כוללנית לנתניה. התוכנית כוללת תוספת של כ-35 אלף יח"ד שעתידות לתת מענה ליותר מ-350 אלף איש, ומשקפת את נכונותה של עיריית נתניה לקדם פרויקטים מאסיביים של התחדשות עירונית. נתניה היא עיר שמיצבה עצמה מחדש בשנים האחרונות, והפכה לאטרקטיבית יותר הן לתושבים והן למשקיעים. העיר מצוידת ברצועת חוף מרהיבה, מוסדות חינוך איכותיים, אזור מסחרי שוקק ובנגישות גבוהה לערוצי תחבורה. השינוי בהתפתחות האורבנית בנתניה החל באזור התעשייה ובהקמת מבני מגורים חדשים, ורק בשנים האחרונות החל בעיר גל של התחדשות עירונית. חברת הרצל בן דוד הייתה הקבוצה היזמת הראשונה אשר זיהתה את הפוטנציאל העצום שטמון בהתחדשות עירונית. שומרי בן דוד, מבעלי החברה מספר:"התחלנו בשנת 2010 עם פרויקט בשכונת קרית נורדאו המאופיינת במצב סוציו-אקונומי נמוך, ומבחינתנו זה היה סוג של שליחות. הבנו שזה הסיכוי היחיד של הדיירים במקום לשפר את איכות חייהם. בעזרת מענקים שקיבלנו ממשרד הבינוי, במסגרת ‘שכונת שיקום’, יחד עם הביקוש הרב שנוצר, הצלחנו להקים את הפרויקט ולמכור במהירות את כל הדירות. הפרויקט הזה שינה את התפיסה בעיר לגבי התחדשות עירונית וגרם לנו ולעירייה להבין שניתן ליזום פרויקטים רווחיים בנתניה".

חברת הרצל בן דוד נוסדה בשנת 1970 על-ידי אבי המשפחה, והיא נקראת על שמו, ומנוהלת ע"י מירב בן דוד, בעלת תואר בהנדסת בניין, וע"י שומרי בן דוד, קבלן בניין וחבר בהנהלת ארגון בוני נתניה. במסגרת חברותו בהנהלה הוא הנציג המקצועי מטעם ארגון בוני נתניה בוועדת תכנון ובנייה ובוועדת תמ"א-38 בהתאחדות בוני הארץ. הקבוצה מעסיקה צוותי יועצים מהשורה הראשונה בארץ, על-פי תחומי עיסוקם אשר מלווים את החברה לאורך כל הדרך. בשנת 2010 חברת הרצל בן דוד שמה דגש על נושא התחדשות עירונית בנתניה, על כל תחומיה, ומתמחה ביזמות בנייה ובפיתוח מתחמי פינוי-בינוי ותמ״א-38 .כיום היא פועלת בכמה מתחמים בולטים בעיר. שלושה בניינים של תמ"א-38 כבר אוכלסו, ארבעה בניינים נכנסו לביצוע בחודש פברואר 2018 , ושבעה נוספים בשלבים מתקדמים, כאשר חמישה בניינים נבנים במסגרת תמ״א-38 חיזוק, ושניים במסגרת תמ״א-3.38.א׳ (הריסה ובנייה). בין הפרויקטים שלה נציין את לילינבלום 13 , שהסתיים בשנת 2012 ,פרוייקט תמ"א 38 מסחרי הראשון שנבנה בישראל ממבנה בן 3 קומות וכיום עומדים בו 5.4 קומות. 3 בניינים ברחוב ש"י עגנון בנתניה שלהם הוספנו קומות ודירות-גן. ההבדלים"לפני" ו"אחרי" כה מהותיים, שאנשים וביניהם הדיירים עצמם, מתקשים להאמין שאלה אותם בניינים". המיקוד הגיאוגרפי של קבוצת הרצל בן דוד מעניק לה יתרון משמעותי בזירה התחרותית."אנחנו קבוצת הנדל"ן הראשונה בנתניה שקיבלה היתר בנייה וטופס 4 בפרויקטים של התחדשות עירונית, וריכוז הפעילות בעיר תורם מאוד למקצועיות שלנו. 

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית

צרו איתנו קשר *5988