תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

מטרופוליס (פ.א.א) 2011 יזמות אורבנית בע"מ - מובילה בפינוי בינוי לשנת 2017 לפי דירוג 100 dun's ומדלן

המדד להתחדשות עירונית מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

המדד להתחדשות עירונית
המדד להתחדשות עירונית

תוכן שיווקי

תחום ההתחדשות העירונית צמח מאוד בעשור האחרון, אולם מעט חברות השכילו לנצל את הניסיון והידע שלהן כדי להפוך את הפרויקטים להתחדשות עירונית במלוא מובן המילה. חידוש המשפיע על הסביבה, האוכלוסיה ומיתוג השכונה, וזאת בשונה מפרויקטים המסתכלים על הבניין הבודד בלבד. חברת מטרופליס, המתמחה בייזום ופיתוח פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית, נמנית על החברות המובילות בישראל בתחום. מנכ"ל מטרופוליס, אודי בלום מסביר כי "במהלך השנים פיתחנו במטרופוליס התמחות ומודלים ייחודיים למתחמי התחדשות עירונית. התפיסה מתבססת על פיתוח מתחמי מגורים תוך ראייה והשקעה בכלל השכונה. המטרה היא להביא לחידושה ומיתוגה של מחדש של השכונה. פרויקט גרין פארק, הפינוי בינוי הגדול ביותר שאוכלס עד כה בתל אביב, הוא דוגמה לכך".

פרויקט גרין פארק בניהולה של מטרופוליס, אשר הוקם בשותפות עם החברות SGS ואלקטרה השקעות, הביא לשינוי מהפכני בתודעה ובמיתוג שכונת נווה שרת כולה. בזכות השינוי שהוביל הפרויקט זכה הפרויקט בפרס האפי היוקרתי לשנת 2015. מטרופוליס שמה לה למטרה ליצור רמת מצויינות מקצועית בתחום איכות הבנייה כהחלטה אסטרטגית, וזאת כדי לספק ללקוחותיה חווית מגורים איכותית ולהוביל סטנדרטים קשיחים בתחום איכות הבנייה והשירות בישראל.

איתנות פיננסית, נסיון מעמיק וצבר בניה נרחב מטרופוליס מקדמת כיום ביצוע, תכנון ורישוי של למעלה מ-25 פרויקטים במתחמי פינוי-בינוי ותמ"א 2/38, כאשר עיקר פעילות החברה בתל אביב. בשנים הקרובות, צפויה החברה לעסוק בהקמתן של למעלה מ-2,400 יח"ד במרכז הארץ, 1,750 יח"ד מתוכם בתל אביב, 285 יח"ד בגבעתיים, 300 יח"ד בהרצליה, והיתר ברמת גן, פתח תקווה ועוד. החברה נהנית מאיתנות פיננסית אדירה אשר מאפשרת לה להתמודד בהצלחה על פרויקטים בהיקפים גדולים.

75% ממניות מטרופוליס מוחזקות בבעלות קבוצת אלייד, שהיא אחת מחברות האחזקה הגדולות והיציבות במשק הישראלי. אלייד מחזיקה בין היתר בצ’מפיון מוטורס, אשטרום, מנהרות הכרמל, אמקול, UPS , ועוד. 25% ממניות מטרופוליס מוחזקות בבעלות קבוצת אלדר, המתמחה בשיווק והשקעות בנדל"ן. חברת מטרופוליס אשר הוקמה בשנת 2011 מנוהלת על ידי רו"ח אודי בלום, תוך הקפדה על ערכי הניהול שנבנו בקבוצת אלייד, המתבססים על ניהול ישר, שקיפות, צניעות ויושרה מקצועית ואישית. בתקופת הווסדה, תחום ההתחדשות העירונית היה בחיתוליו, אך מייסדי החברה זיהו את הפוטנציאל הגלום בענף והחליטו להקים חברה ייעודית שתתמחה בתחום. הזיהוי המוקדם אפשר למנהלי החברה לצבור ניסיון וידע רב ובמקביל, לקדם פרויקטים ברמה התכנונית והביצועית, שאת תוצאותיהם רואים כבר היום. 

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית

צרו איתנו קשר *5988