תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

בקרוב: יעדי טיסה חדשים מסין לישראל

בשנת 2018 ביקרו בישראל 100 אלף סינים, והתקווה היא כי המספרים יגדלו במידה ניכרת בשנה הנוכחית • אחת החברות המשפיעות ביותר על הגידול מסין היא חברת התעופה הסינית Hainan

מדי חברת התעופה כיכבו בשבוע האופנה בפריז ב-2017/צילום: Hainan Airlines
מדי חברת התעופה כיכבו בשבוע האופנה בפריז ב-2017/צילום: Hainan Airlines

הכתבה בשיתוף משרד ירושלים ומורשת והרשות לפיתוח ירושלים

חברת התעופה Hainan היא אחת הגדולות בתחומה. כמה זה גדול בסינית? נכון לעכשיו מונה צי המטוסים המתקדם של החברה כ-400 מטוסים, והיא מפעילה כ-1,700 קווים מקומיים ובינלאומיים ומגיעה ל-220 יעדים מחוץ לגבולות סין. חברת התעופה הסינית נוסדה ב-1993 וקרויה על שם המחוז שבו הוקמה, הנחשב לאחד מאזורי הסחר המפותחים במדינה. זה שנתיים ברציפות נכללת החברה בין עשרת נותני השירות המובילים בעולם בתחום התעופה על פי מדד Skytrax היוקרתי. פתיחת הקווים לירושלים מבייג'ינג, שנגחאי ושנזן הופכת אותה לשותפה אסטרטגית ראשונה במעלה לישראל.

לדברי מנהל השיווק הבינלאומי של החברה, קסייהקום וואנג (Xiaocun Wang), שהשתתף כדובר מרכזי בכנס Made for China בירושלים: "באופן כללי, הפעילות נחשבת מוצלחת. פתחנו את קו בייג'ינג-ישראל ב-2016, ושנה לאחר מכן את הקו משנגחאי. השנה התחלנו להפעיל קו נוסף משנזן. פתיחת יעדי טיסה נוספים מערים סיניות לישראל תתרום להמשך הצמיחה המסתמנת".

קסייהקום וואנג (Xiaocun Wang) מנהל השיווק הבינלאומי של חברת Hainan/צילום: תמר מצפי
 קסייהקום וואנג (Xiaocun Wang) מנהל השיווק הבינלאומי של חברת Hainan/צילום: תמר מצפי

האם אתם מתכננים לפתוח יעדי טיסה חדשים מסין לישראל בשנה הקרובה?

"שלושת הקווים הקיימים יוצאים מערים עצומות בגודלן ובהן מתרכזים קהלי היעד המרכזיים. כרגע אנחנו מתמקדים ביצירת ביקוש גבוה לאלו הקיימים, ובמקביל נשארים תמיד עם אצבע על הדופק בקשר להוספת קווי טיסה לישראל".

עד כמה ישראל מהווה יעד פופולרי, לדעתך, בעיני התייר מסין?

"בהחלט פופולרית. לא משנה מאיזו זווית מסתכלים על זה, ישראל היא מדינה שונה מאוד מסין ולכן נתפסת בעינינו כמרתקת. התיירים הסינים מתחילים לגלות עניין ביעדים אקזוטיים ומיוחדים, ולמרות שישראל אינה מובילה את טבלאות הביקוש, יש לה פוטנציאל להפוך ליעד פופולרי מאוד. פתיחת נתיבי טיסה נוספים בהחלט תתרום לתהליך".

ישראל מתמודדת כדרך קבע עם סוגיות ביטחוניות מורכבות. כיצד לדעתך משפיע העניין על המוטיבציה להגיע לכאן?

"אני בהחלט חושב שחלק מהאנשים נרתעים מכך, אך לא כולם. על הדור הצעיר המרבה לנסוע הדבר משפיע משמעותית פחות. הם מסתובבים הרבה בעולם, הן בנסיעות עסקים והן בטיולים, ומכירים מצוין את מה שקורה בעולם כולו. כאמור, העניין ישפיע הרבה יותר על תיירים שיוצאים לראשונה מסין ואינם מעורים במצב".

מהם הצעדים שאמורה ממשלת ישראל לקדם כדי להפוך ליעד תיירותי מוביל בעיני התיירים הסינים?

"גופי התקשורת הרלוונטיים חייבים להשקיע בפרסום תוכן באפיקים המתאימים, ובמיוחד ברשתות החברתיות. המצב בישראל אינו מובן מספיק, וזוהי נקודה שיש לשפר. אחרי הכול, לא משנה עד כמה היעד והאטרקציות התיירותיות שבו מיוחדות, אם הוא נתפס כלא בטוח, אנשים יעדיפו להימנע מלהגיע אליו".

המטוסים של Hainan מככבים על מסלולי ההמראה/צילום: Hainan Airlines
 המטוסים של Hainan מככבים על מסלולי ההמראה/צילום: Hainan Airlines

10 עובדות על HAINAN AIRLINES:

● חברת התעופה זכתה לחמישה כוכבי איכות על ידי Skytrax, תוכנית האיכות הגלובלית בקרב חברות תעופה, ובכך הצטרפה למועדון יוקרתי ואקסקלוסיבי במיוחד.

● החברה נבחרה לטובה ביותר בסין בשנת 2015 על ידי Skytrax, אף על פי שהתחרתה ראש בראש עם שלוש חברות הנהנות מתמיכה ממשלתית משמעותית.

● הטיסה הארוכה ביותר של Hainan נמשכת 14 שעות ו-40 דקות - משדה התעופה בשנגחאי ועד לבוסטון, ארצות הברית. מטוס הדרימליינר (בואינג 787) הוא היחיד שיכול לבצע טיסה ארוכה שכזאת. 

● Hainan היא החברה המבצעת את הטיסה הפנימית הארוכה ביותר בסין - מהעיר חרבין בצפון מזרח המדינה לשדה התעופה באי האינאן: 3,477 קילומטרים אורכה.

● נשיא החברה, Chen Feng , שירת בעצמו נוסעים כאשר הקים את החברה בשנת 1993 והיה חלק מצוות הטיסה של החברה.

● מטה החברה בעיר Haikou בנוי בדמות בודהה.

● נכון לסוף שנת 2018, חברת התעופה עדיין לא חברה ברשת חברות תעופה ( Allience ) דוגמת SkyTeam או Star Alliance .

● חברת התעופה Hainan אירחה קונצרט בגובה 30 אלף רגל בלוס אנג'לס. הסולן בקונצרט שנערך ב-2016 היה לא אחר מהפסנתרן זוכה הגראמי - לאנג לאנג.

● החברה הציגה את מדי צוות האוויר שלה במסגרת שבוע האופנה בפריז בשנת את המדים עיצב לורנס קסו (Laurence X), הנחשב לאחד המעצבים המסקרנים בעולם האופנה.

● החברה משתמשת בדלק ביולוגי במרבית הטיסות שלה, ובכך היא נחשבת לאחת מחברות הטיסה הירוקות בסין ובעולם כולו! 

לכל כתבות המדור Made for China>>

צרו איתנו קשר *5988