גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

טיפאני הסכימה להימכר ל־LVNH במחיר נמוך יותר על רקע המגפה

בהסכם החדש ישלם התאגיד הצרפתי 131.50 דולר למניה של טיפאני, חיסכון של 430 מיליון דולר

חנות הדגל של טיפאני בשדרה החמישית בניו יורק. הימור על הבניין הישן צילום: רויטרס, Mike Segar
חנות הדגל של טיפאני בשדרה החמישית בניו יורק. הימור על הבניין הישן צילום: רויטרס, Mike Segar

טיפאני הסכימה לקבל מחיר נמוך יותר בהשתלטות עליה של LVMH, וסיימה בכך מחלוקת בין שתי חברות פריטי היוקרה שפרצה לאחר שמגפת הקורונה פגעה בעסקיהן.

החברות הגיעו להסכם חדש שלפיו תשלם LVMH (בית האופנה לואי ויטון עם חברת Moët Hennessy), סכום של 131.50 דולר למניה של טיפאני, יצרני התכשיטים האייקונית האמריקאית, לפי יודעי דבר. המחיר המקורי היה 135 דולר למניה, ומבחינת תאגיד מותגי היוקרה הצרפתי, זהו חיסכון של כ־430 מיליון דולר. ההסכם גם חוסך לשתי החברות התדיינות משפטית יקרה וגוזלת זמן שעמדה להתחיל בינואר.

מועצת המנהלים של טיפאני חתמה על התנאים החדשים בישיבה אתמול (ד'). לפי המסגרת החדשה, תיערך הצבעה חוזרת של בעלי המניות וסגירת העסקה תתאפשר אולי כבר בינואר.

טיפאני הסכטימה להימכר לתשלובת הצרכנים צרפתית־אירופית בסוף השנה שעברה בעסקה של כ־16.2 מיליארד דולר. LVMH, ש־75 מותגיה כוללים את לואי ויטון ובולגרי, ראתה הזדמנות בחידוש עסקי חברת התכשיטים, שהביקוש למוצריה נחלש. העסקה מחזקת את LVMH גם בסין, היכן שהביקוש למוצרי יוקרה עולה בהתמדה עם רמת החיים, ובשוק האמריקאי.

LVMH, עם שווי שוק של כ־200 מיליארד דולר, היא אחת החברות השוות ביותר באירופה, וגדולה מטיפאני פי כמה. יש לה היסטוריה ארוכה של עסקאות, כולל ההשתלטות המלאה על בית האופנה דיור ב־2017 בעסקת 13 מיליארד דולר.

אך רכישת טיפאני היא ההימור הגדול ביותר של LVMH בניצוחו של ברנאר ארנו, המיליארדר הצרפתי בעל השליטה שמכהן כמנכ"ל זה שלושה עשורים. כשהמגפה פרצה ברחבי העולם בתחילת השנה, טיפאני ורשתות קמעונאיות נוספות נאלצו לסגור חנויות והמכירות נפגעו.

המגפה פגעה בייחוד בביקוש למותגי יוקרה, שתלויים יותר במכירות בחנויות פיזיות ובתיירות. יועצים בחברת ביין צופים ירידה של 20%־35% במכירות תעשיית מוצרי היוקרה השנה.

LVMH הודיעה בספטמבר שהיא מבטלת את עסקת טיפאני, בנימוק החדש של מחלוקת סחר בין צרפת וממשל טראמפ. היא מסרה שקיבלה מכתב ממשרד החוץ הצרפתי שביקש ממנה לעכב את הרכישה. רבים ראו בכך טקטיקה להורדת המחיר. יו"ר טיפאני רורג'ר פארה אמר באותו זמן שאין בסיס בחוק הצרפתי שיכול להורות לחברה להפר הסכם מחייב תקף, ודיפלומט צרפתי אמר שמכתב כזה לא יהיה מחייב.

טיפאני  תבעה את LVMH בבית משפט בדלאוור כדי לאכוף את ההסכם או לקבל פיצויים. LVMH הגישה תביעת נגד, בטענה שעסקי טיפאני נפגעו עד כדי כך מהמגפה, שהסכם הרכישה כבר אינו תקף.

עדיין לא ברור אם המהלכים של LVMH היו טובים מבחינתה, בשביל חיסכון של 430 מיליון דולר, מפני שבהשתלטות הבאה שלה, חברת היעד עלולה להסס מחשש שגם היא תקבל יחס דומה.

בעלי מניות טיפאני המשיכו לקבל את הדיבידנד הרבעוני, 58 סנט למניה, והם יקבלו עוד דיבידנד. LVMH מתחה ביקורת על החלטת טיפאני להמשיך לשלם את הדיבידנד למרות הפסדיה במהלך המגפה.

חברת ההשקעות סיקמור פרטנרז תבעה את החברה האם של ויקטורי'ס סיקרטס, L Brands, באפריל, בטענה שהיא הפרה את תנאי הסכם המיזוג שלהן על ידי סגירת חנויות, שיגור עובדים לחל"ת ופיגור בתשלומי שכירות. L Brands הגישה תביעה נגדית, ושני הצדדים החליטו לבסוף לבטל את המיזוג.

חברת הקניונים סיימון פרופרטי גרופ הגישה תביעה כדי לבטל עסקה של 3.6 מיליארד דולר לקניית חברת קניונים יריבה, טאובמן סנטרס. שתי החברות יילכו למשפט בבית דין מחוזי במישיגן בחודש הבא.

עוד כתבות

רחוב קורצ’אק 5–7, קרית אונו / צילום: זיתוני הדמיות אדריכליות

"יש פה אנשים מבוגרים שכבר קשה להם לעלות ארבע קומות ברגל"

הדיירים ברחוב קורצ'אק 5-7 בקרית אונו בחרו קבלן שכבר בנה בכמה מקומות בעיר: "הלכנו לראות בעיניים את הדירות"

בנק ישראל בירושלים / צילום: אורית דיל

בנק ישראל מתערב בשוק המט"ח על רקע נפילה דרמטית בדולר מול השקל

לאחר שהדולר הידרדר לטריטוריה של 3.256 שקלים - בנק ישראל מתערב בשוק המט"ח בהיקף משמעותי של מאות מיליונים ● הרמה הנוכחית של הדולר מול השקל הינה הרמה בה השיק לראשונה בנק ישראל בזמנו את תוכנית הרכישות מט"ח

בני גנץ  / צילום: אלעד מלכה

כחול לבן מגבירה את הלחץ על הליכוד עם קידום שני חוקים חדשים

בכוונת כחול לבן לקדם בשבוע הבא את הסדרת התעמולה ברשתות החברתיות ואת הגבלת תקציב הבחירות ● בליכוד מתנגדים לשניהם

נמרוד שפר / צילום: איל יצהר

רגע לפני שהוא ממריא עם כרטיס בכיוון אחד נמרוד שפר חושף: למה עזב את תע"א אחרי שנתיים בלבד

נמרוד שפר מספר בראיון ראשון על היחסים הבעייתיים בינו לבין דירקטוריון התעשייה האווירית, בראשות היו"ר הדומיננטי הראל לוקר ● עכשיו הוא יוצא לחופשה מבלי להתחייב על מועד חזרה, וגם אין לו תכנון לגבי העתיד ● "ברגע שיש יו"ר פעיל הגבולות מתחילים להיטשטש"

חומרים משני תודעה ככלי לשיפור כישורי ניהול / צילום: Shutterstock | א.ס.א.פ קריאייטיב

מנהלים בכירים חושפים: אנחנו משתמשים בחומרים משני תודעה כדי להיות טובים יותר

יותר ויותר מנהלים בכירים משתמשים בחומרים משני תודעה ככלי לשיפור כישורי הניהול שלהם ● "יש פתיחות לדבר על זה, כבר יש גוורדיה שלמה של מטפלים שעוסקת בזה. זה עידן הפסיכדליה"

אריאל שרון./ צילום: תמר מצפי

העליון לא הכיר בהבטחת המיליארדים של אריאל שרון לסמי שמעון

על פי טענת עזבונו של שמעון, הוא החליט לרכוש את חברת יכין חקל שעסקה בפרדסנות, בגלל הבטחה של שרון כשר הבינוי והשיכון, שאיפשרה לו להפשיר את הקרקעות של רמ"י לבנייה ולהשאירן ברשותו ● ואולם לא נמצאו להבטחה סימוכין ובית המשפט קבע כי ניתנה בחוסר סמכות

ירוחם - בתים / צילום: איל יצהר

מחליף ללפלר: הממשלה תדון במינויו של עודד פלוס כיו"ר הוועדה המחוזית דרום

מאז הקמת הממשלה ה-35, בחודש מאי 2020 אין למחוז דרום יושב ראש קבוע ● היושב ראש האחרון של הוועדה המחוזית דרום היה דוד לפלר, שעבר עם הקמת הממשלה החדשה לתפקיד מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה

מתנדב בניסוי החיסון לקורונה של חברת מודרנה / צילום: Taimy Alvarez, AP

ישראל חתמה הסכם משופר עם מודרנה - נקבל 6 מיליון מנות חיסון

יחד עם ההסכם מול פייזר, ובהנחה שלא יתגלו בעיות לא צפויות, עשויים להגיע לישראל במהלך 2021 מנות חיסון עבור 7 מיליון מתחסנים, מעבר לכמות המבוגרים במדינה ● על הרקע הזה, יורד הסיכוי שייעשה שימוש ב-10 מיליון מנות החיסון שנרכשו מאסטרה זניקה

שר המשפטים אמיר אוחנה במסיבת עיתונאים שבה תקף את הפרקליטות / צילום: רפי קוץ

בג"ץ: חובה על הממשלה למנות "במהירות הראויה" מפכ"ל קבוע

בג"ץ קבע: "חובת הממשלה והגורמים המוסמכים לפעול לאיוש משרת המפכ"ל", זאת שנתיים לאחר שהסתיימה כהונתו של המפכ"ל הקודם רב-ניצב רוני אלשיך

ג'רמי לוין, יו"ר BIO / צילום: Reuters, Nir Elias

חברת אוביד של ג'רמי לוין נכשלה בניסוי שלב 3 בתסמונת אנגלמן

החברה ממשיכה לפתח את המוצר להתוויות נוספות ● לוין: "אני עושה את זה לזכרו של דוד שלי, שהיה בעל מגבלה ונאלץ להישאר בדרום אפריקה כשברחנו ממנה"

אליזבת הולמס / צילום: Reuters, Stephen Lam

כך יתנהל המשפט של אליזבת הולמס, היזמת שרימתה את העולם

הולמס עומדת למשפט בעוון הונאה, רמה והפרת אמונים בעת שעמדה בראש החברה שהקימה, תרנוס ● המשפט יתנהל בפני מושבעים שחובשים מסכות פנים שקופות ושומרים על מרחק זה מזה

חנויות האפליקציות של גוגל ואפל./ צילום:  Shutterstock א.ס.א.פ קריאייטיב

ההשקעות בזמן הקורונה מעידות: שוק חברות ה-API נמצא בנסיקה

עסקים רבים האיצו את הנוכחות בדיגיטל מאז פרוץ המגפה ● המרוויחות הן חברות שמאפשרות למפתחים להתחבר לפיתוחים קיימים, לחסוך זמן ולעבוד ביעילות

"ההשוואה ל-WeWork לגיטימית, אבל לנו יש מרכיב טכנולוגי מאוד חזק"

מייסדי פבריק הגיעו מרקע טכנולוגי, אך החליטו לקפוץ ראש אל תוך עולם נדל"ני ומסורתי כדי לבנות רשתות אספקה לקמעונאיות, בין השאר בעזרת מחסנים מבוססי רובוטיקה • הקורונה הקפיצה את הביקוש, אך המנכ"ל אלרם גורן אומר: "אם לא נקים מאות מתקנים בתוך 3-4 שנים, לא נהיה רלוונטיים"

אדם עם מסכה עובר ליד בניין בורסת ניו יורק / צילום: Mark Lennihan, AP

קשיי אספקה של פייזר הכבידו על וול סטריט בנעילה; למונייד הישראלית זינקה ב-20%

הסרטים החדשים של וורנר ברוס שמתוכננים לצאת ב-2021 יושקו במקביל לאולמות הקולנוע גם ברשת HBO ● דרישות האבטלה השבועיות בארה"ב ירדו לעומת השבוע שעבר ● מספר המתים כתוצאה מנגיף הקורונה בארה"ב עלה לשיא יומי

מכ"מ של חברת ראדא / צילום: צבא ארה"ב

הרדאר של יוסי בן שלום וברק דותן לא טעה: ראדא ברמות שיא

4.5 שנים אחרי שנכנסה להשקעה בחברה הביטחונית, הרווח של DBSI מגיע לכמעט פי 6 על השקעתה ● חברת ההשקעות הפרטית של בן שלום ודותן עומדת בפני אקזיט עם מכירת טלדור - שבה היא מחזיקה - לוואן, תמורת 250 מיליון שקל

ישראייר. שנתיים על המדף / צילום: Shutterstock

המאבק על ישראייר חוצה גבולות: חברה אוסטרלית ובנק מקנדה הגישו הצעה לרכישתה תמורת 180 מיליון שקל

בנק ההשקעות הקנדי wadish capital והחברה האוסטרלית Amrock aviation הגישו הצעה משותפת לרכישת ישראייר בחלוקה של 51% ו-49% בהתאמה ● מציעות לרכוש 100% מישראייר As is בתמורה ל-170 מיליון שקל במזומן, 7 מיליון שקל כבונוס לעובדים, וויתור על החוב של איי.די.בי

קרלסברג לומה, קסם ישראלי / צילום: יח"צ

הגרסה הישראלית של בירה קרלסברג מתעלה על המקור מדנמרק

קרלסברג לומה: התוצאה היא לא פחות מחגיגה, ואפילו במחיר משתלם

מנהטן. הבתים המבוקשים ביותר הם אלה שלא זקוקים לשיפוץ / צילום: Shutterstock

ניו יורק: מכירות בתים צמודי קרקע עולות בעקבות משבר הקורונה

הקונים מחפשים חלל נרחב ושקט, ובתים פרטיים נמכרים יותר טוב מדירות בבניינים ובבתים משותפים

בנימין נתניהו / צילום: שמוליק גרוסמן, דוברות הכנסת

כאוס של בחירות: יריבים מתחברים, אחים תוקפים והבוחרים הערבים מחוזרים

שום דבר לא סופי בכנסת הזאת. גם לא ההחלטה ללכת לבחירות ● לנתניהו יש את הקלף הביטחוני שמדביק קואליציות ולגנץ לא כדאי בחירות עכשיו ● פוליטיקאים בדימוס שוקלים לחזור, רמטכ"לים בדימוס רוצים להיכנס והח”כים הנוכחיים לא רוצים להיפרד מהכיסא

פיזור הכנסת - מנסור עבאס / צילום: אלכס קולומויסקי-ידיעות אחרונות

מדוע מנסור עבאס מוציא את השמאל הישראלי מדעתו?

ההחלטה של ח"כ מנסור עבאס לנהל משא ומתן עם רה"מ בנימין נתניהו מייצרת לא רק דרמה פוליטית, אלא גם דרמה משפטית ● היא מחזירה את הציבור הערבי לדרוש את זכויותיו מהכנסת ולא מהעליון, ועל הדרך גורמת להתמתנות של הציבור הערבי ● אז למה יש מי שמתנגד למהלך?