גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

הקורונה והקאנביס: נובולוג הרוויחה 9.7 מיליון שקל ברבעון השלישי

השפעת הקורונה ואיחוד פעילויות שנרכשו הגדילו את הכנסות חברת שירותי הבריאות והלוגיסטיקה הרפואית נובולוג ב-9% ברבעון השלישי והן הסתכמו ב-290 מיליון שקל ● נובולוג עשויה להיות חוליה בשרשרת הפצת החיסון לקורונה, אם כי עדיין לא הגיעה להסכמה עם משרד הבריאות או אחת החברות

עירן טאוס, מנכ"ל נובולוג / צילום: סיון פרג'
עירן טאוס, מנכ"ל נובולוג / צילום: סיון פרג'

הקורונה ממשיכה לעשות טוב לחברת שירותי הבריאות והלוגיסטיקה הרפואית נובולוג. החברה פרסמה היום (ג') את דוחותיה המעידים על רבעון נוסף של צמיחה בהכנסות. הכנסות החברה צמחו ב-9% והסתכמו בכ-290 מיליון שקל, הרווח הגולמי צמח ב-32%, ונובולוג רשמה רווח נקי של 9.7 מיליון שקל, לעומת הפסד של 3.7 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

החברה מייחסת את הגידול בהכנסות לגידול במכירות של כל אחת מן החטיבות שלה (כפי שיפורט בהמשך), בין היתר בזכות השפעת הקורונה, וכן לאיחוד של פעילויות שנרכשו -בעיקר חברת הבריאות הדיגיטלית אודורו החל מהרבעון הרביעי של 2019. הגידול ברווחיות הוא תוצר ישיר של גידול בכנסות ולכן שיפור ברווחיות הגולמית, אל מול יציבות יחסית בהוצאות השיווק וההנהלה, וקיטון מסוים בהוצאות המימון.

בהסתכלות על תשעת החודשים הראשונים של השנה, ההכנסות צמחו בכ-10% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. הרווח הגולמי צמח ב-29% והרווח התפעולי הוכפל. הרווח הנקי עמד על 32 מיליון שקל, לעומת רק 4.4 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

"רוכשים חברות ומצליחים להשביח אותן"

לדברי עירן טאוס, מנכ"ל החברה: "אנחנו רואים את המשך המגמה לפיה אנחנו רוכשים חברות ומצליחים להשביח אותן, כלומר ההצלחה היא בשיפור העסקים ולא רק בעצם הרכישה מבחינה פיננסית. הקורונה מצד אחד עוזרת לנו, ובתחומים אחרים היא מעלה את ההוצאות שלנו או פוגעת בנו. בסך הכול התרומה היא חיובית, אבל אנחנו מאמינים שהיינו רואים מגמה דומה ללא הקורונה. אנחנו מסתכלים קדימה על המשך צמיחה אורגנית ומעוניינים לחזק את הצמיחה האורגנית באמצעות רכישות".

פעילותה של החברה נחלקת לכמה חטיבות, המרכזית ביניהן מבחינת ותק והכנסות היא חטיבת הלוגיסטיקה, המספקת תרופות וציוד רפואי לבתי חולים ומרפאות בארץ. בשנים האחרונות הקימה נובולוג גם פעילות בתחום אשפוז הבית, לוגיסטיקה ואספקת ציוד לניסויים קליניים, לוגיסטיקה של קנאביס רפואי וכן בתחום הבריאות הדיגיטלית.

הקורונה הובילה לביקוש רב יותר של טיפולים רפואיים בבתי החולים ובבית, והפצת התרופות והציוד לאשפוזים הללו פיצתה ואף מעבר לכך על הירידה בביקוש לחלק מן הציוד הרפואי הנמכר לבתי חולים וקליניקות פרטיות לטיפול במחלות אחרות. בנוסף לאספקת המעטפת הלוגיסטית לאשפוזי בית, נובולוג סיפקה בתקופת הקורונה 500 מכונות הנשמה למשרד הביטחון, פרויקט שיסתיים ברבעון הרביעי של השנה, וכן ציוד מיגון לממשלת מדינת יוטה בארה"ב. בסך הכול צמחה חטיבת הדיגיטל בתשעת החודשים הראשונים של 2020 ב-6% לעומת התקופה המקבילה, ל-722 מיליון שקל. הרווח התפעולי מן החטיבה היה 24 מיליון שקל. לדברי טאוס, גם פעילות הפצת הקנאביס הרפואי תרמה להכנסות ולרווחיות.

חטיבת שירותי הבריאות, אשר סיפקה בין היתר את שירותי אשפוז בית לחולים כרוניים בתקופת הקורונה, צמחה 66% לכ-85 מיליון שקל. הרווח התפעולי מחטיבה זו היה 12 מיליון שקל.

הקורונה דווקא פגעה בדיגיטל

גם פעילות הדיגיטל, אשר עדיין מהווה חלק קטן יחסית מעסקי החברה, המשיכה לצמוח, בעיקר על רקע תחילת שיווק של פלטפורמה של שירותי רפואה מרחוק. חלק מפעילות חטיבת הדיגיטל נפגע מן הקורונה, כמו למשל שירות הזמנת תורים לרופאים פרטיים, אך האיחוד של החברה הבת אדורו פיצה על כך בדוחות החברה, והכנסות החטיבה הזו עלו 77% לכ-16.6 מיליון שקל. רווחיות החטיבה הזו הייתה 3.8 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים של 2020.

במהלך הרבעון האחרון רכשה נובולוג את חברת Salus, המעניקה שירותי רפואה מותאמים אישית. פעילות זו תאוחד בדוחות הבאים. לדברי טאוס: "החברה מעניקה שירותי פרימיום של רפואה מותאמת אישית, עם אוריינטציה גבוהה לשירות בבית. הם פיתחו פעילות מאוד יפה של טיפול בחולי קורונה בבית באמצעות פרוטוקול מאוד ייחודי. אנחנו בשלבים מאוחרים של הטמעה של הפרוטוקול הזה בשיתוף פעולה עם אחת הקופות".

בנוסף, השיקה נובולוג השנה דרך חטיבת שירותי הבריאות שלה את פעילות "רפואה" זמינה דרך מכבי. "אנחנו עושים שינוי דרמטי בתחום של רופא עד הבית. התחלנו בפיילוט של מחוז השרון, במסגרתו במקום רופא עד הבית מגיע פרמדיק עם חיבור מקוון לרופא בחדר המיון של איכילוב. הגישה הזו מפחיתה את אשפוזי הסרק ומשפרת את הדימוי של שירות הרפואה מרחוק ללקוחות הסופיים. זה מאוד רלוונטי בקורונה".

נובולוג עשויה להיות חוליה בשרשרת הפצת החיסון לקורונה, אם כי עדיין לא הגיעה להסכמה עם משרד הבריאות או אחת החברות. לחברה ניסיון בהפצת חיסונים מסוגים אחרים. "אנחנו מאמינים שהפצה של חיסונים היא התמחות".

החברה אישררה את התחזית שלה ל-2021, ל-EBITDA (רווח לפני ריבית, מיסים, פחת והפחתות) של 100 מיליון שקל ורווחיות תפעולית של 64 מיליון שקל.

עוד כתבות

הבורסה לניירות ערך בתל אביב / צילום: שלומי יוסף, גלובס

פעילות אקזוטית ממשיכה לזרום לשלדים בורסאיים: סייבר, רכב חשמלי וחקלאות ורטיקלית

בעלי שליטה בחברות דלות פעילות מנצלים את הביקוש להשקעה בחברות טכנולוגיה כדי למזג לתוכן פעילויות בהליך מהיר - מהלך שלכל הפחות מסייע לזינוק במניה

גיורא ארדינסט / צילום: אייל טואג

6 שותפים חדשים מצטרפים למשרד ארדינסט

המשרד צירף את ליאור אתגר, אפרת ציבולסקי, נועה בר, יובל נעים, איריס קושל והדס ארנברג

אמיר ירון נגיד בנק ישראל / צילום: יונתן בלום

בנק ישראל יוצא נגד התוכנית הכלכלית: "חלוקה באופן אוניברסלי ולא מובחן איננה יעילה"

בבנק ישראל מלינים כי עקרונות התכנית הכלכלית הועברו לבנק ישראל זמן קצר לפני פרסומה, וכי דרושים נתונים על מנת לבחון את הנחיצות שלה ● בנק ישראל: "חלוקת משאבים ציבוריים צריכים להתבצע על פי יעילות כלכלית וקריטריון הפגיעה ממשבר הקורונה"

נתניהו. מנסה לתת מענה למתקפות שיספוג במהלך קמפיין הבחירות על "הקורונה הכלכלית" בישראל / צילום: אמיל סלמן-הארץ

הקמפיין של נתניהו הציג תוכנית כלכלית, בניסיון לחפות על נקודות החולשה שלו

מגפת הקורונה העלתה את הנושא הכלכלי לראש סדר העדיפות הציבורי, ואתמול התייצב ראש הממשלה והציג תוכנית חדשה ● נראה שנתניהו ממש מחכה שהיועץ המשפטי לממשלה יעצור את התוכנית, בטענה ל"כלכלת בחירות", כדי שיהיה לו את מי להאשים במצב

בורסת הונג קונג / צילום: Kin Cheung, AP

ירידות באסיה: הונג קונג מאבדת 2%, שנחאי יורדת 1.3%

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט יורדים בשעה זו בעד 0.5% ● הנפט מאבד 0.8% לרמה של 52.4 דולר לחבית

בית בלוס אנג'לס / צילום: Shutterstock

מכרטיסים לאוסקר עד סרטונים ותרומות: הדרכים היצירתיות של רוכשי דירות להתבלט בתור

כששוק הדיור בארה"ב בשיא של עשור, הרוכשים מנסים לחשוב על דרכים יצירתיות לגרום להצעות שלהם ללכוד את תשומת-הלב של בעלי הנכסים

חוקרת בודקת מבחנות דם כחלק מהניסוי בחיסון של מודרנה לנגיף הקורונה / צילום: Taimy Alvarez, AP

מודרנה: החיסון שלנו מגן נגד הקורונה הבריטית והדרום אפריקאית

ההגנה נגד הווריאנט הדרום אפריקאי נמוכה מאשר מול ויראנטים קודמים ● מודרנה תצא גם לניסוי קליני לבדוק את ההגנה של החיסון שלה נגד הווריאנטים החדשים

אדם סינגולדה, מנכ"ל וממייסדי טאבולה / צילום: כפיר זיו

טאבולה מגיעה לבורסת ניו יורק בשווי של 2.6 מיליארד דולר וחושפת הכנסות של 1.2 מיליארד דולר ב-2020

חברת המלצות התוכן של אדם סינגולדה תמוזג לחברת SPAC שמוביל יונתן קולבר, ותגייס במהלך 545 מיליון דולר ● סינגולדה: "בתוך 10 שנים אני רואה את טאבולה צומחת לכוח שממליץ על הכול – מסחר מקוון, משחקים, אפליקציות - בכל מקום ובכל מכשיר"

דוד צרויה / צילום: קרן גפני

פלטפורמת ההשקעות Plus500 מקימה מרכז פיתוח בתל אביב

חברת הפינטק הישראלית, שמניותיה נסחרות בבורסת לונדון, מעוניינת לגייס עשרות מהנדסי תוכנה למרכז הפיתוח הטכנולוגי, שיצטרפו אל 160 עובדיה בישראל ● עפ"י Plus500, המסחר בחוזי הפרשים בפלטפורמה שלה צמח להיקפי שיא בשנה שעברה

עו"ד אמיר חן / צילום: פישר בכר

מחצית מהשותפים במשרד פישר בכר - נשים

המשרד מצרף אל שורותיו שבעה שותפים ושותפות ● עם הצטרפותם, ימנה המשרד 69 שותפים, מתוכם 34 שותפות

נתב"ג בימי קורונה / צילום: כדיה לוי, גלובס

חייבים לטוס לחו"ל? רק אם יש לכם 10,000 דולר לשעת טיסה

סגירת השמיים איננה הרמטית לחלוטין ● מי שירצה בכל זאת לטוס יצטרך להגיש בקשה לועדת חריגים ● אם בקשתו תאושר הוא יוכל לצאת או להיכנס לישראל ● בהיעדר טיסות מסחריות הדרך היחידה לעשות זאת היא להצטרף לטיסת מטען, או לחכור מטוס פרטי

5 דברים לפני פתיחת המסחר / עיצוב: טלי בוגדנובסקי , גלובס

5 דברים שכדאי לדעת לפני פתיחת המסחר בבורסה בת"א

המניות דואליות יכבידו בפתיחה ●  מודרנה מעדכנת על יעילות החיסון על המוטציות ● הודעת הריבית של הפד תפורסם מחר ● עונת הדוחות לרבעון הרביעי: אודיוקודס במוקד ● גלובס עושה סדר לפני המסחר

ערוץ דיסקברי, אחד מתוך רבים המגיעים למיליוני בתי אב בעולם / צילום: אתר החברה

האם דיסקברי תסייע לרשת 13 להגדיל את ההכנסות מפרסום?

העסקה שבמסגרתה תחזיק דיסקברי 21% ממניות רשת 13 ותזרים 50 מיליון שקל, לצד הזרמה זהה של בעל השליטה, מעלה מספר שאלות ● מה מרוויח כל צד, ומה תיתן לרשת הפרידה מאנדמול?

הפרסומת והטלה "הטרי". שברה שיאים של צפייה אורגנית / צילום: יוטיוב

העבירו את המסר: הפרסומת של ויגן פרנדלי תשודר באנגליה

וגם: מסעדה של אסף גרניט צפויה להיפתח במלון גלי כנרת בטבריה

יניב הרוש, בעלי תל יצחק קיטשן אנד גארדן / צילום: מיקאל כהן

"הלקוחות אספו כסף כדי לשלם לי את הקנס, אבל אני יזם, ואת הסיכונים אני לוקח בעצמי. תרמתי את זה"

בן 40, נשוי ואב לשלושה, בעלי תל יצחק קיטשן אנד גארדן ● גלובס שם את הסיוע לעסקים קטנים ולעצמאים במרכז 

יובל שטייניץ / צילום: איל יצהר

האם מדינות באירופה מנעו מאזרחיהן לחזור מבריטניה?

יכול להיות שמדינות דמוקרטיות אסרו על אזרחים לחזור הביתה? זה קרה, אבל רק לכמה ימים ● המשרוקית של גלובס

 

הפגנה מחוץ לבית המשפט העליון בדרישה לפתוח בחקירה פלילית נגד בנימין נתניהו בפרשת הצוללות / צילום: רפי קוץ

בג“ץ ביקש הבהרות על חלקו של נתניהו בפרשת המניות: "איך זה קשור לתפקידו?"

בג"ץ דן בעתירות לפתיחת חקירה נגד רה"מ בפרשת הצוללות ובפרשת מכירת המניות שרכש מבן דודו ● השופטים הקשו על העותרים בנוגע לטענת ההתיישנות על פרשת המניות ולמידת הקשר שלה לצוללות

סין חזרה לשגרה ומשכה השקעות זרות בעוד העולם עדיין מתמודד חולי ומוות, סגרים ועסקים קורסים / צילום: Associated Press, Mark Schiefelbein

סין תפסה את מקומה של ארה"ב כיעד המרכזי להשקעות זרות

זרימת ההון לארה"ב ירדה כמעט בחצי, בעוד שהקורונה גררה את הכלכלה מטה ב-2020

אילוסטרציה - בורסה ת"א / צילום: שלומי יוסף

נעילה מעורבת בת"א; אי.אל.די קפצה ב-80%, גילת ב-25%

מסחר מעורב בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב ● נתב"ג נסגר הלילה ● כלכלני הפועלים: הרכישות של בנק ישראל תומכות בהיחלשות של השקל בשנת 2021 ● בנק ישראל על התוכנית של האוצר: "לוקה ללא הבחנה - לא יעילה"

הרמטכ"ל אביב כוכבי / צילום: דובר צה"ל

המשנה ליועמ"ש: הגדלות הרמטכ"ל לפנסיות אנשי הקבע - לא חוקיות

בחוות-הדעת, שנשלחה במסגרת הליך המתנהל נגד המדינה בבג"ץ, נקבע כי "החוק הקיים אינו מסמיך את הממשלה להעניק הגדלות באופן גורף לכלל המשרתים, כפי שמשתקף מן הפרשנות שנהגה עד כה ע"י רשויות הצבא"