גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

מדדי וול סטריט נחלשו ב-0.1%1; גיים סטופ זינקה בעוד 90%

הנפט העולמי התקדם והאמריקאי נחלש ● מניית יצרנית תחליפי הבשר ביונד מיט זינקה 18% בעקבות שיתוף פעולה עם ענקית המזון פפסיקו ● מדד דאקס עלה 1.7%, פוטסי 100 התקדם ב-0.2% וקאק 40 הוסיף 0.9% ● בנק UBS פרסם דוחות טובים לרבעון הרביעי של 2020

הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי
הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים 

 

23:00

יום המסחר בבורסות ניו יורק הסתיים בירידות קלות במדדים המובילים, לאחר מסחר הפכפך שרובו התנהל בשינויים קלים סביב רמות הפתיחה. המדדים המובילים נחלשו ב-0.1%.

מבין הישראליות, ננו דיימנשן איבדה 6.4%, גילת קפצה 4.5%, פריון זינקה 12.6% ופייבר צנחה 8.9%.

קרב ה"שורט סקוויז" המשיך גם היום ומניית גיים סטופ טסה ב-90% נוספים.

22:20

חוזה נפט מסוג ברנט למסירה במרץ עלה ב-0.1% וננעל במחיר 55.9 דולר לחבית.

21:45

נפט מסוג WTI נחלש ב-0.3%, 16 סנט, וננעל במחיר של 51.6 דולר לחבית. 

20:48

הזהב נחלש ב-0.2%, 4.3 דולרים, וננעל במחיר של 1,850.9 דולר לאונקיה.

20:00

המדדים המובילים בוול סטריט נעים סביב רמות הפתיחה בשינויים קלים.

התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב לעשר שנים ללא שינוי ברמה של 1.04%. הדולר נחלש מול סל המטבעות ב-0.2% ומול הין היפני ב-0.1% לשער של 103.7 ין לדולר. הליש"ט מתחזקת ב-0.4% לשער של 1.37 דולר לליש"ט והאירו מוסיף 0.2% לשער של 1.22 דולר לאירו. הנפט האמריקאי מסוג WTI נחלש ב-0.4% למחיר 52.6 דולרים לחבית ואילו נפט מסוג ברנט למסירה במרץ מתחזק ב-0.1% למחיר 55.9 דולר לחבית. הזהב נחלש ב-0.2% ונסחר ברמה של 1,850 דולר לאונקיה. 

19:00

בורסות אירופה ננעלו בעליות, לאחר שני ימי ירידות. בפרנקפורט מדד דאקס הוביל עם עלייה של 1.7%, בלונדון פוטסי 100 התקדם ב-0.2% ובפריז קאק 40 הוסיף 0.9%. מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.7%. 

בוול סטריט השתנתה המגמה והעליות הקודמות נמחקו. מדד דאו ג'ונס נע סביב רמת הפתיחה, מדד נאסד"ק ומדד S&P 500 נחלשים ב-0.2%.

17:35

שעה לאחר הפתיחה, המסחר בניו יורק מתנהל בעליות קלות, מדד נאסד"ק עולה ב-0.3% ומדדי דאו ג'ונס ו-S&P 500 מוסיפים 0.1%.

מניית ג'נרל אלקטריק  קופצת ביותר מ-6% לאחר דוחות חיוביים, טוויטר  מעט מאחוריה עם עלייה של 6%. בצמרת הדאו, ג'ונסון אנד ג'ונסון  שעולה בכמעט 3% לאחר הדוחות ומיקרוסופט  שעולה 1.5% לקראת הדוחות לאחר סיום המסחר. 

מבין הישראליות, פריון נטוורק  מזנקת 19%, מדיגוס  קופצת 6% ובצד השלילי ננו דיימנשן  מאבדת 3%.

התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב לעשר שנים עולה במעט לרמה של 1.043%. הדולר נחלש מול סל המטבעות ב-0.3% ומול הין היפני ב-0.1% לשער של 103.6 ין לדולר. הליש"ט מתחזקת ב-0.4% לשער של 1.374 דולר לליש"ט והאירו מוסיף 0.3% לשער של 1.217 דולר לאירו. הנפט האמריקאי מסוג WTI נחלש ב-0.1% למחיר 52.7 דולרים לחבית ואילו נפט מסוג ברנט למסירה במרץ מתחזק ב-0.2% למחיר 56 דולר לחבית. הזהב נחלש ב-0.1% ונסחר ברמה של 1,853 דולר לאונקיה. 

16:30

המדדים המובילים בוול סטריט פתחו את יום המסחר בעליות של כ-0.4%.

עונת הדוחות נמשכת: ג'נרל אלקטריק  קופצת לאחר שדיווחה על תזרים מזומנים חופשי טוב מהצפוי, שעמד ברבעון הרביעי של 2020 על 4.4 מיליארד דולר. ג'ונסון אנד ג'ונסון  דיווחה על הכנסות בסך 22.48 מיליארד דולר ברבעון האחרון של 2020, לעומת תחזיות של 21.67 מיליארד דולר. מיקרוסופט  תדווח היום לאחר סיום המסחר. 

16:10

החוזים על מדד דאו ג'ונס נסחרים בירידה של כ-0.1% ועל מדדי נאסד"ק ו-S&P 500 בעליות של 0.1%-0.2%.

מניית יצרנית תחליפי הבשר ביונד מיט  מזנקת בטרום מסחר. החברה הודיעה על שיתוף פעולה עם פפסיקו, במסגרתו ייצרו השתיים חטיפים ומשקאות מבוססים על תחליפים מן הצומח.

14:25

ראש ממשלת איטליה ג'וזפה קונטה הגיש היום את התפטרותו, אך כלי התקשורת במדינה מדווחים כי מדובר ב"מהלך טקטי" שנועד לקבל מחדש מנדט להרכבת הקואליציה במתכונת הקיימת או מורחבת בצירוף סיעה נוספת. קונטה שרד בשבוע שעבר שתי הצבעות אי-אמון, אחרי שמנהיג סיעה עצמאית בקואליציה שלו, מתיאו רנצי, פרש מהממשלה. קונטה הודיע מראש על כוונתו להתפטר היום. כעת צפוי קונטה, פרופ' למשפטים שמוביל את איטליה כבר שלוש שנים כראש ממשלה שאינו חבר במפלגה מסוימת, לקבל מנדט מחודש מנשיא איטליה להקים ממשלה חדשה. 

13:15

נמשכות העליות באירופה, בהובלת מדד הדאקס שמטפס בכ-1.4%. החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט יורדים בשעה זו בעד 0.3% .

חברת אודיוקודס  סיכמה  את הרבעון הרביעי של 2020  עם הכנסות של 58.7 מיליון דולר, צמיחה של 11.1%, והשנה כולה - עם הכנסות של כ-221 מיליון דולר, בהתאם לתחזית המוגבהת שמסרה החברה ברבעון הקודם.  לפי כללי החשבונאות המקובלים (GAAP), אודיוקודס רשמה ברבעון הרביעי רווח תפעולי של 12.1 מיליון דולר לעומת הפסד תפעולי ברבעון המקביל. 

11:10

בורסות אירופה נסחרות כעת במגמה חיובית, והמדדים המובילים מטפסים בשיעורים של עד 1%. 

מניית רולס רויס צונחת בכ-10% לאחר שהחברה עדכנה למטה את תחזית ההכנסות שלה ל-2021.

הסוחרים ממשיכים לעקוב אחרי ההתפתחויות הקשורות למאבק בקורונה. מקורות בממשלת גרמניה מסרו לכלי תקשורת במדינה כי החיסון לקורונה של חברת "אסטרה-זנקה" יעיל רק ב-8% מהמקרים בהגנה על מבוגרים מעל גיל 65, הרבה מתחת ל-62% היעילות שהחברה חזתה לכלל האוכלוסייה על סמך ניסויים קליניים. הדיווחים, שמבוססים על מקורות אנונימיים בקבינט הגרמני והתפרסמו במקביל ב"בילד" וב"הנדלסבלאט", הוכחשו על ידי החברה. ה"בילד" הגרמני דיווח מפי מקורות גרמניים כי ה-EMA עשוי לפסול השבוע את השימוש בחיסון בתושבי האיחוד מעל גיל 65.

10:10

יום המסחר בבורסות אירופה נפתח במגמה מעורבת. החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט יורדים בשעה זו בעד 0.5% .

בנק UBS  פרסם הבוקר דוחות טובים לרבעון הרביעי של 2020 ודיווח על רווח נקי של 1.71 מיליארד דולר, קפיצה של 137% לעומת הרבעון המקביל ב-2019. הנתון היה גבוה בכ-75% מצפי האנליסטים.

08:00

בורסות אסיה יורדות בחדות הבוקר. שנחאי מאבדת 1.3%, הונג קונג יורדת ב-2%, הניקיי מאבד 0.8%. החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט יורדים בשעה זו בעד 0.5%. הנפט מאבד 0.8% לרמה של 52.4 דולר לחבית. הזהב ללא שינוי ברמה של 1,856.1 דולר לאונקייה.

אמש בוול סטריט מדד הנאסד"ק עלה ב-0.7% לרמת שיא כל הזמנים. מדד S&P 500 טיפס ב-0.4% והדאו ג'ונס השתרך מאחור כשהשיל 0.1% מערכו.

בישיבת הפד שמתחילה היום (הודעה מחר) לא צפויה להשתנות המדיניות הקיימת אך עשויים לצאת ממנה מסרים חשובים. הנגיד פאואל אומנם אמר לאחרונה כי אין טעם בשלב זה אפילו לדון בצמצום הרכישות, אך בשוק מצפים לקבל חיזוק מצד הוועדה המוניטארית, במיוחד נוכח הדיונים לאישור תוכנית תמריצים נוספת. לדברי אלכס ז'בזינסקי ממיטב דש, "עד לפני כמה שנים לא היה סיכוי לקבל תמיכת הפד בנסיבות דומות. אם הפד יטיל צל קטן של ספק בנכונותו להמשיך ולתמוך בשווקים, זה עלול לגרום לזעזוע, לא רק לשוק האג"ח אלא גם למניות".

חברת התרופות והחיסונים מודרנה הודיעה אמש כי בדקה את יעילות החיסון שלה נגד וירוסי הקורונה עם מוטציות בריטית ודרום אפריקאית, ומצאה אותו יעיל נגד מוטציות אלה. עם זאת, החיסון היה פחות יעיל נגד המוטציה הדרום אפריקאי מאשר נגד זו הסינית המוכרת לנו מתחילת המגיפה וזו הבריטית, אולם עדיין נראה חזק מספיק כדי לנטרל גם את הווירוס מהסוג הזה

עוד כתבות

קניון מלחה ירושלים / צילום: איל יצהר

H&O עוזבת את קניון מלחה לטובת הרחוב. מי יחליף אותה?

החנות צפויה להיסגר ב-15 במרץ ובמקומה תיפתח החנות השנייה בישראל של המותג COS ● בעלי קבוצת H&O מנהלים מגעים לפתיחת חנות גדולה יותר ברחוב בירושלים

רשת מזון יינות ביתן / צילום: איל יצהר

השלם קטן מסכום חלקיו: הפניקס רוצה לקנות את יינות ביתן במחיר סוף עונה

בשוק המזון מתקשים לעכל אפשרות שהפניקס תשתלט על רשת יינות ביתן במחיר שיש מי שכינו "נזיד עדשים" ● לסניפים עצמם יש ערך, אך המבנה הפיננסי שיצר המייסד נחום ביתן הכביד על הרשת

רפי ליפא וגל עמית, יועצי ההנפקה של הרץ  / צילום: תמר מצפי

חותמים בפשרה: פועלים אי.בי.אי תשלם 7 מיליון שקל בגין השת"פ ההיסטורי עם ליפא ועמית

כך תסתיים תביעה מ-2017 של בעל מניות, שטען כי שיתוף הפעולה עם צמד יועצי ההנפקות "העמיד את החברה בסיכון" ● מי שצפויות לשאת בתשלום הן חברות הביטוח, וחלקה של פועלים אי.בי.אי יסתכם בכ-110 אלף דולר בלבד

האם ניתן לחשוף את המידע הדיגיטלי של נפטר או שהוא זכאי להגנת הפרטיות / צילום: Shutterstock, oatawa

מי ישמור על פרטיות המת ומתי ניתן לחשוף מידע אודות הנפטר?

כיום אין מחלוקת עקרונית על הקביעה שגם לאדם שנפטר קיימת זכות להגנה על פרטיותו, על אף שאין חוק שמסדיר זאת ● לשאלת חשיפת המידע הנוגע לאדם שהלך לעולמו קיימים שני היבטים: למי שייך המידע מבחינה קניינית והאם הבעלות עליו מקנה גם זכות להפר את פרטיות המנוח

ח"כ חיים כץ במליאת הכנסת בזמן הדיון על החוק / צילום: דוברות הכנסת

אושר: משרד הבריאות יוכל להעביר לרשויות המקומיות מידע על מי שלא התחסן נגד קורונה

הכנסת אישרה את החוק לפיו משרד הבריאות יורשה להעביר מידע על מי שלא התחסן לגופים שהוסמכו לכך ● זאת במטרה לאפשר לגופים אלה לעודד אנשים להתחסן, במסגרת פנייה אישית לאותו אדם

פינק אפרת - שופטת / צילום: דוברות בתי המשפט

עקב צורך דחוף בבתי המשפט: גנץ מינה את שמואל מלמד ואפרת פינק לבית המשפט המחוזי

מדובר ב"מינוי בפועל" לתקופה של שנה לאור צורך דחוף בשופטים לבתי המשפט המחוזיים, זאת בעקבות פנייתה של נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות

ניק קלג, סגן ראש ממשלת בריטניה לשעבר / צילום: Reuters, Stefan Rousseau

סגן נשיא בפייסבוק העולמית בטור מיוחד: "כלי התקשורת בוחרים לשתף אצלנו סיפורים, אנחנו לא גונבים מהם לרווחתנו"

הטענות שחזרו על עצמן בימים האחרונים הן שפייסבוק גונבת או משתמשת בעיתונות המקורית למען הרווח של החברה – טענות שהיו ועודן שגויות ● ניק קלג, סגן נשיא בפייסבוק העולמית, מגיב לראשונה בטור מיוחד לגלובס על פרשת פייסבוק והתכנים החדשותיים באוסטרליה

עו"ד אסי מסינג, היועץ המשפטי של משרד האוצר / צילום: דוברות משרד האוצר

"משרת ציבור מקצועי ומסור": היועמ"ש מגבה את מסינג מול כ"ץ

במכתב ששיגר מנדלבליט לכ"ץ היום הוא מבהיר כי הוא דוחה את כל טענות כ"ץ על כך שעו"ד מסינג פועל באופן לא ראוי ● "מסינג גילה זמינות, אחריות ועשה לילות כימים כדי לסייע בידי הממשלה לקדם את מדיניותה" ● כ"ץ: "מסינג הטעה את היועץ המשפטי לממשלה במכתב תגובתו"

מרב מיכאלי, יו"ר מפלגת העבודה / צילום: אוריה תדמור

שבח שטרן תקף את מרב מיכאלי: "בניסיון לנקות את שם קסטנר, ירקה בפרצופם של נרצחים"

ח"כ שבח שטרן האשים את ח"כ מרב מיכאלי בניסיונות לטהר את שם סבה, ישראל קסטנר ז"ל וטען כי "ההיסטוריה היא שתשפוט אותו" ● מיכאלי: "ההסתה שהביאה לרצח קסטנר היא אותה ההסתה שהביאה לרצח רבין וזו אותה ההסתה שמאיימת ומכרסמת ביסודות הדמוקרטיה הישראלית כאן ועכשיו"

יובל דגים, מנכ"ל אבן קיסר / צילום: יוסי מסה

אבן קיסר מסכמת את 2020 עם ירידה בהכנסות וברווח; צופה צמיחה ב-2021

אבן קיסר, המייצרת משטחי קוורץ המשמשים לאמבטיות ומטבחים, רשמה בשנת 2020 הכנסות של כ-486 מיליון דולר, ירידה של 10.9% בהשוואה ל-2019, זאת על אף שההכנסות ברבעון האחרון היו גבוהות ב-2.3% לעומת הרבעון המקביל, והסתכמו בכ-137 מיליון דולר

Tesla 3 Standad Range / צילום: Shutterstock

האם ניתן היה לחזות את הנפילה של טסלה אתמול? לפי ברקליס הכתובת הייתה על הקיר של רדיט

בבנק ההשקעות בחנו את הקשר בין ביצועי המניה וכמות תשומת הלב המקוונת שמקבלת יצרנית הרכב החשמלי בפלטפורמות מדיה חברתית ובפורומים של משקיעים ● כך, קפיצות גדולות במספר האזכורים של טסלה ב-WallStreetBets ניבאו בדיעבד עליות במניה כמה ימים לאחר מכן

גבי אשכנזי / צילום: אורון בן חקון

אשכנזי: צעדיה הקיצוניים של איראן מחייבים תגובה בינלאומית מיידית

ביקורת חריפה של שר החוץ גבי אשכנזי על איראן ואיתות לאמריקאים על עמדת ישראל בסוגיה: אשכנזי פרסם הודעה, ולפיה איראן ממשיכה לאגור אורניום מועשר, לרמות ולהסתיר את חתירתה לנשק גרעיני, ועתה מרסקת את שאריות הפיקוח של סבא"א

גדעון סער, יו"ר "התקווה החדשה" / צילום: עאטה עוויסאת

אם יזכה להקים ממשלה, גדעון סער ימנה שר אוצר מקצועי

יו"ר מפלגת "התקווה החדשה" גדעון סער אמר במפגש עם חברי מועצת איגוד לשכות המסחר כי בכוונתו למנות שר אוצר מקצועי, לא פוליטי, שיוכל להתרכז בשיקום המשק

דג מת שנפלט לחוף בהרצליה במהלך אסון הזפת / צילום: עומר סלע

הפארסה שלא נגמרת: משרדי הבריאות והחקלאות נזכרו לעצור שיווק דגים למאכל בעקבות אירוע הזפת

גלובס פנה כבר ביום ראשון למשרדי הבריאות והחקלאות בניסיון לברר האם האסון האקולוגי משליך גם על מאכל דגים והאם ניתנו הוראות מיוחדות לדייגים ● כעת, נזכרו לעדכן את ההנחיות

הונאה, תרמית, זיוף, עוקץ, / שאטרסטוק

כתב אישום נגד ניר עזרא בגין הונאה והתחזות לאדם אחר

לדברי הפרקליטות, במעשיו של עזרא הוא קיבל לידיו במרמה שוברים, ביטקוין וכספים בשווי אלפי שקלים

אלון מאסק / צילום: Shutterstock, john smith williams

כך הפכה טסלה לאחת החברות המוערכות ביותר במדד S&P

יצרנית כלי הרכב החשמליים היא אחת החברות המוערכות ביותר במדד S&P 500 כיום ● איך היא הגיעה לשם בדרך שונה מענקיות טכנולוגיה אחרות ומה ההבדל בין אופן הצמיחה שלה לשלהן ב-5 גרפים

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט עוזי פוגלמן / צילום: דוברות הכנסת עדינה ולמן

יו"ר ועדת הבחירות מצפה כי היועמ"ש לא יאפשר למנוע מאזרחים להצביע

יו"ר ועדת הבחירות, השופט עוזי פוגלמן, פנה ליועמ"ש, אביחי מנדלבליט, בנוגע לסגירת השמיים והחשש כי ישראלים לא יוכלו לממש את זכותם להצביע: "בטוחני שמקבלי ההחלטות יתנו דעתם למשקלה של זכות יסוד זו"

דיזנגוף סנטר אחרי הסגר האחרון / צילום: כדיה לוי

האינפלציה מרימה ראש: האם ישראל תצטרף למגמה העולמית של עליות מחירים

האינדיקטורים הכלכליים בארץ ובעולם מצביעים על התאוששות מהירה יחסית מהמשבר ועל עלייה בציפיות לאינפלציה ● בעולם כבר מרגישים עליות מחירים, בארץ נראה שרשתות השיווק יתקשו להעלות מחירים בשיעור חד

שלט דירה למכירה / צילום: תמר מצפי

אחוז המשכנתאות הדחויות הגיע לשפל מאז פרוץ הקורונה

הפסקת מתווה הדחיות של הבנק המרכזי בשיתוף עם הבנקים למשכנתאות, גרמה לירידה גדולה בכמות המשכנתאות שנמצאות בסטטוס של דחייה ● על אף הירידה בהיקף לקיחת משכנתאות על ידי זוכי מחיר למשתכן, נמשכה בחודש ינואר התופעה של לקיחת משכנתאות בשיעורים גבוהים משווי הנכסים

נתב"ג בימי קורונה / צילום: מיכל רז חיימוביץ'

כ-20 נוסעים שנחתו בנתב"ג, חלקם זרים, נתפסו עם אישורים מזויפים

מדובר בנוסעים שהגיעו מארה"ב בטיסת יונייטד שנחתה אחר הצהריים שנתפסו לאחר שהציגו אישורי מזויפים של ועדת החריגים ● יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת, יעקב מרגי, דרש להתייחס בחומרה למקרים הללו, כשהוא התכוון למעצר ולהגשת כתבי אישום