גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

"משרת ציבור מקצועי ומסור": היועמ"ש מגבה את מסינג מול כ"ץ

במכתב ששיגר מנדלבליט לשר האוצר, הוא מבהיר כי הוא דוחה את כל טענות כ"ץ על כך שיועמ"ש האוצר עו"ד אסי מסינג פועל באופן לא ראוי ● "מסינג גילה זמינות, אחריות ועשה לילות כימים כדי לסייע בידי הממשלה לקדם את מדיניותה" ● כ"ץ: "מסינג הטעה את היועץ המשפטי לממשלה במכתב תגובתו"

עו"ד אסי מסינג, היועץ המשפטי של משרד האוצר / צילום: דוברות משרד האוצר
עו"ד אסי מסינג, היועץ המשפטי של משרד האוצר / צילום: דוברות משרד האוצר

המריבות בין שר האוצר, ישראל כ"ץ, ליועץ המשפטי של משרדו, עו"ד אסי מסינג, נמשכות, וכעת היועץ המשפטי לממשלה מגבה את היועץ המשפטי של האוצר. במכתב ששיגר מנדלבליט לכ"ץ היום הוא מבהיר כי הוא דוחה את כל טענותיו על כך שעו"ד מסינג פועל באופן לא ראוי, מנסה לסכל תכניות כלכליות שכ"ץ מנסה לקדם ו"מהלך אימים" על פקידי האוצר כפי שטען כ"ץ במכתבו למנדלבליט לפני מספר ימים.

"עורך הדין מסינג הוא משרת ציבור מקצועי ומסור", כותב מנדלבליט לכ"ץ ומוסיף: "מהיכורתי עמו, עבודתו נעשית בצורה עניינית ומקצועית תוך שיתוף פעולה מלא עם גורמי המקצוע והגורמים המשפטיים במשרד ומחוץ לו".

עוד כותב מנדלבליט לכ"ץ, כי "מסירותו של עו"ד מסינג באה לידי ביטוי ביתר שאת בתקופה הקשה הפוקדת אותנו עקב משבר התפרצות נגיף הקורונה - בתקופה זו הוא גילה זמינות, אחריות ועשה לילות כימים כדי לסייע בידי הממשלה לקדם את מדיניותה; ויעידו על כך כלל דברי החקיקה וההחלטות שיצאו תחת ידה של הלשכה המשפטית במשרד האוצר בתקופה זו".

מכתבו של מנדלבליט שוגר אל כ"ץ על רקע החמרת הקרע והמחלוקות בין כ"ץ למסינג בתקופה האחרונה, כאשר בין היתר תקף כ"ץ את מסינג בראיונות בתקשורת בימים האחרונים וגם במסגרת מכתב ששיגר למנדלבליט לפני מספר ימים.

 "מאז הצגת עקרונות התכנית נתקלתי בתופעה קשה"

בשבועות האחרונות מתנהלים חילופי מכתבים בין מנדלבליט לכ"ץ על רקע התכנית הכלכלית שכ"ץ מנסה לקדם, ואשר מנדלבליט הבהיר כי היא חייבת לקבל אישור של משרדו בטרם תוצג לממשלה. במכתב האחרון ששיגר מנדלבליט לכ"ץ בעניין הוא טען כי מלבד שני נושאים, עד כה טרם הוצגו לגורמים המקצועיים בלשכת היועץ המשפטי לממשלה פרטי התוכנית הכלכלית החדשה של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כ"ץ.

זאת, חרף דרישה מפורשת מצד היועץ המשפטי לממשלה כי החומרים יועברו לאישורו בטרם יעלו להחלטת הממשלה. זמן קצר לאחר קבלת מכתבו של מנדלבליט, שיגר כ"ץ את עקרונות התכנית הכלכלית אל מנדלבליט בצירוף טענות על כך שהיועץ המשפטי של משרד האוצר, עו"ד מסינג, "מהלך אימים" על פקידי האוצר המגבשים את התכנית ומתנגד קטגורית לכל חלקיה.

כ"ץ שלל במכתב את טענותיו של מנדלבליט כאילו הוא לא הציג את התכנית בפני גורמי המקצוע במשרד האוצר, וטען כי מסינג מנסה לסכל את התכנית. "לקראת הצגת עקרונות תוכנית הסיוע החדשה, אותה הצגתי יחד עם רה"מ בנימין נתניהו, קיימתי דיונים רבים בסעיפי התוכנית המוצעים בהשתתפות אנשי מקצוע במשרד האוצר, חלקם בהשתתפות רה"מ, ודעותיהם נשמעו בקשב רב", כתב כ"ץ למנדלבליט. "בסיום הדיונים רה"מ ואני גיבשנו את עקרונות הסיוע הנדרשים בעת הזאת לבעלי העסקים, למובטלים, ולמשפחות ולילדים עד העשירון השביעי ולתחומים חשובים בהאצת וצמיחת המשק וזאת מתוקף האחריות המוטלת עלינו".

לטענת כ"ץ, "מאז הצגת עקרונות התכנית נתקלתי בתופעה קשה, כאשר היועץ המשפטי במשרד האוצר, בהמשך ישיר להתנהגותו החד צדדית והעוינת עליה התרעתי בפניך כבר בעבר, הביע בדיון שקיימתי התנגדותו הקטגורית לתכנית ואף הילך אימים על הפקידות הרלוונטית באוצר ואסר עליה ליטול חלק בדיונים לגיבוש המתווה המפורט להפיכת עקרונות התכנית לתכנית מגובשת ומפורטת לקראת קידומה והצגתה בפני שרי הממשלה".

כ"ץ מציין כי למרות הקשיים הללו שהערים היועץ המשפטי של המשרד כטענתו, הוא גיבש את התכנית ומצרף את המתווה למכתבו לעיונו של היועץ המשפטי לממשלה, תוך שהוא מוסיף עקיצה לכיוונו של מנדלבליט. "אני מצפה כי המערכת המשפטית עליה אתה מופקד תאפשר קידום מהיר של התכניות כדי לסייע לצמיחת והאצת המשק הישראלי, הסיוע לעסקים וחזרת המובטלים לעבודה במהירות, בשעת משבר קשה זו. לטעמי", כותב כ"ץ, "אין בעניין הבחירות כדי לעכב את קידום הצעדים המוצעים בתוכנית משום שגם הקורונה והשפעותיה וגם הצעדים הכלכליים הנדרשים להתמודדות עם ההיבט הכלכלי של המגפה מחייבים תגובה מיידית ואינם יכולים להידחות עד לסיום הבחירות והקמת ממשלה חדשה ותקציב מדינה חדש".

 "עו"ד מסינג פועל לפי אמות המידה הנדרשות והמחמירות החלות על עובדי מדינה"

הטענות של כ"ץ נגד מסינג אינן חדשות, ומזה חודשים ארוכים שקיים סכסוך בין השניים שהולך ומחריף. בין היתר התקומם כ"ץ על כך שמסינג כתב חוות דעת נחרצת שפוסלת את המינוי של עודד שמיר למנכ"ל המשרד - מינוי שניסה שר האוצר ישראל כ"ץ לקדם. בעקבות חוות הדעת נחסם המינוי. בעבר העלה כ"ץ טענות גם על כך שמסינג מדליף מידע לעיתונים.

הפעם מסינג לא נותר חייב, ושיגר למנדלבליט התייחסות כתובה ומפורטת בנוגע לטענות שהעלה כ"ץ במכתבו.

מנדלבליט אימץ את ההתייחסות של מסינג, והבהיר לכ"ץ במכתב התשובה כי הוא תומך במסינג באופן מלא. בין היתר כתב מנדלבליט לכ"ץ: "עו"ד מסינג פועל לפי אמות המידה הנדרשות והמחמירות החלות על עובדי מדינה, בפרט בתפקיד החשוב והרכיש בו הוא נושא ודרכו אינה הדרך המתוארת במכתבך - לא לעניין יחסי העבודה עם הדרגים המקצועיים במשרד ולא לעניין הוצאת מידע רגיש".

מנדלבליט מציין כי הוא מעדיף את גרסתו של מסינג בנוגע לעובדות שהתרחשו בעת הניסיון של כ"ץ לקדם את התכנית הכלכלית, וכותב "עו"ד מסינג אינו פועל חלילה 'לסכל' את מדיניותך - ההיפך הוא הנכון. הצגת הקשיים המשפטיים הכרוכים בקידומה של הצעה כזו או אחרת בוודאי שאינה בבחינת "סיכול", אלא היא חובתו של יועץ משפטי במערך הייעוץ המשפטי לממשלה".

תגובת שר האוצר: "שר האוצר ישראל כ״ץ עומד מאחורי כל מילה שאמר על התנהלות היועץ המשפטי של האוצר אסי מסינג. מסינג הטעה את היועץ המשפטי לממשלה במכתב תגובתו".

עוד כתבות

צילום: טל סיון זיפורין

"את הדברים שלמדתי על מנהיגות מאחי דני שנהרג, אני לוקחת איתי לעבודה"

אריאלה שיפנבאור וייס, מנכ"לית חטיבת המלוחים של שטראוס, עלתה ארצה בגיל 4 חודשים ועד גיל 10 סבלה מלקות דיבור קשה שעם שאריותיה מתמודדת עד היום ● למרות זאת, בכל שנה, בין יום השואה ליום הזכרון היא נושאת הרצאה על ניהול ומנהיגות באמצעות סיפורו של אחיה, טייס חיל האוויר, שנהרג לפני עשור: "כך אני מנציחה אותו"

משה ברקת / צילום: רפי קוץ

החל הליך מינוי הדירקטוריון בכלל ביטוח: פורסם קול קורא להגשת מועמדויות

לאחר שבתחילת השנה חודש דירקטוריון החברה האם הציבורית של קבוצת הביטוח היחידה שאין בה גרעין שליטה, הוועדה לבחירת דירקטורים במבטח ללא שולט תקבל מועמדויות עד 29 באפריל ● "מספר הדירקטורים הנדרש הוא עד 7 דירקטורים רגילים ודירקטור בלתי תלוי אחד"

הטכנולוגיה שהניעה את החזון הציוני / צילום: Shutterstock

הפודקאסט של הרצל: הכירו את הטכנולוגיה שהניעה את החזון הציוני

איך השפיעה המצאת הקיטור על חזונו של הרצל, מדוע התנגד א.ד. גורדון לקידמה ומה היה יחסו של בן גוריון למדע ● ד"ר אסף שמיס מאוניברסיטת חיפה חוקר את האופן שבו אבות הציונות התייחסו לטכנולוגיה וטוען שהיום בישראל לא דנים מספיק על המשמעות שלה

דרושה רגולציה בשוק הנגזרים / צילום: Shutterstock, Lord King

הדולר קופץ: "שער 3.3 שקל-דולר הפך להיות 'הנורמלי החדש'"

השקל נחלש מול האירו והדולר ● בלאומי מעריכים כי בהנחה שהתערבות בנק ישראל בשוק המט"ח תימשך מעבר לתוכנית הרכישות שנקבעה ל-2021, רמה זו תלווה אותנו השנה

דורון כהן וניצן אריה, בעלי סטודיו סי / צילום: עומרי לוי

רשת סטודיו סי תיכנס לראשונה למודל של זכיינות

רשת מכוני החיטוב שמיועדת לנשים בלבד ועברה לפני שנתיים לבעלות חדשה סגרה 5 סניפים מאז פרוץ הקורונה ● ברשת נערכים לפתיחה של חמישה סניפים עד סוף השנה

הקרוסאובר החשמלי החדש של מרצדס / צילום: יח"צ

מרצדס מחזירה מלחמה לטסלה ומשיקה את הקרוסאובר החשמלי החדש

משיקה בארץ קרוסאובר חשמלי מתקדם עם טווח של עד 426 ק"מ ב-289 אלף שקל כולל עמדת הטענה

רן גוראון, מנכ"ל בזק בינלאומי, פלאפון ויס / צילום: שלומי יוסף

חודשיים אחרי הוט: גם yes מעלה את מחיר חבילות הספורט

מתחילת מאי ישלמו לקוחות החברה 79.9 שקל על חבילה הכוללת את ארבעת ערוצי הספורט ● זהו העדכון הראשון במחירי החבילה ש-yes מבצעת לאחר כשנה וחצי, וזאת על רקע עלייה מתמשכת של מאות אחוזים במחירי זכויות שידורי הספורט בשנים האחרונות

ניר שוויקי / צילום: ענבל מרמרי

ניר שוויקי מצטרף לעתירה לבג"ץ נגד עיכוב המינויים בתקשורת

בשלוש העתירות הקודמות נמנע שוויקי מלעתור בעצמו נגד הדחיות במינויו, אולם ככל הנראה האירוע בישיבת הממשלה, בה הוצג דוח שאמור היה לפגוע באמינותו המקצועית, גרם לו לרדת מהגדר

משמר החופים של איחוד האמירויות / צילום: Associated Press, Jon Gambrell

דיווח: ספינה בבעלות רמי אונגר הותקפה ליד חופי איחוד האמירויות

רשת החדשות הלבנונית אל-מיאדין המזוהה עם חיזבאללה, מדווחת כי ספינה ישראלית העונה לשם Hyperion ומזוהה עם החברה הישראלית PCC, הותקפה שלשום ליד חופי איחוד האמירויות ● בשלב זה, לא ידוע מהו היקף הנזק של התקיפה ● זוהי הפעם השלישית שבה ספינה ישראלית מותקפת באזור

סוחרים בוול סטריט / צילום: רויטרס

הנחיה חדשה של ה-SEC מאיימת על הטרנד החם של וול סטריט: "עשרות חברות יידרשו לתקן דוחות כספיים"

הרשות לניירות ערך האמריקאית פרסמה הנחיה חדשה שעוסקת בטיפול החשבונאי בדוחות של חברות ה-SPAC ● בפירמת EY ישראל מסבירים כי "המשמעות המיידית עבור עשרות רבות של חברות אשר השלימו הנפקה או נמצאות בתהליך הינה תיקון הדוחות הכספיים, מהלך שעשוי לעכב את ההנפקה"

אתר בנייה באשקלון. 799 דירות נמכרו בין דצמבר לפברואר / צילום: Shutterstock, Yuri Dondish

הישראלים מסתערים על הדירות החדשות: זו העיר שהובילה את המכירות

גאות בשוק הדירות החדשות: בין דצמבר 2020 לפברואר 2021 נמכרו 11.25 אלף אלף דירות חדשות ● אשקלון היא מובילת המכירות של הדירות החדשות; אחריה ת"א, רמת גן, ירושלים וראשל"צ ● דירות חדשות שנמכרות במחיר למשתכן תורמות לעליית נתוני המכירות

מנהלים זוכרים / צילום: באדיבות המשפחה

מנהלים זוכרים: זו הזווית האישית שלי ליום הזיכרון

האח שנפטר במהלך קורס טיס, החבר שנשא את הפציעה הקשה שנים ארוכות עד מותו, וחבר הילדות שהנצחתו טלטלה ומשפיעה עד היום ● מנהלים מספרים על הזווית המיוחדת שלהם ליום הזיכרון

נפתלי בנט / צילום: אורון בן חקון

לקראת ממשלת ימין? נתניהו הציע לבנט את תיקי כחול לבן

לגלובס נודע כי ראש הממשלה בנימין נתניהו הציע ליו"ר ימינה נפתלי בנט את התיקים הבכירים שמחזיקים בידיהם כיום אנשי כחול לבן, ביניהם משרדי הביטחון והחוץ ● בתוך כך, הליכוד וימינה פועלות כדי לשכנע את יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' להסכים לממשלה בתמיכת רע"ם

רונן מטרי עו"ד / צילום: שלומי יוסף

ביהמ"ש נתן צו פירוק לעמותת ועדת הרבנים לענייני תקשורת

הוועדה שולטת בתוכן המועבר בטלפונים כשרים ונקלעה לעימותים רבים בעקבות חסימות מספרים שנתפסו בעיניה כמספקים תוכן שלא אושר ע"י הרבנים ● בעקבות ליקויים שהתגלו בעבודתה הוחלט למנות את עו"ד רונן מטרי כמפרק

וויל סמית' וזוגתו ג'יידה פינקט סמית'

במחאה על חוק ההצבעה בג'ורג'יה: וויל סמית' ביטל צילומי סרט במדינה

הביטול הוא חלק מגל שהתנגדות לחקיקה שפעילי זכויות אדם טוענים שתפגע בעיקר בגישה של קהילות שחורות להצביע

רובע העסקים של אבו דאבי / צילום: Shutterstock, Mo Azizi

סניף תל אביבי ראשון למשרד ההשקעות של אבו דאבי

משרד ההשקעות של אבו דאבי (ADIO) מרכז גופי השקעה בקנה מידה עצום, מהווה פלטפורמה של תכנון אסטרטגי כלכלי לבירת האמירויות ומשמש כמרכז העצבים העסקי המרכזי של אבו דאבי ● שגריר האמירויות בישראל: "המשרד יסייע לחברות ישראליות לנווט בשוק הכלכלי של האיחוד"

דירות בבנייה / צילום: רפי קוץ, גלובס

אזורים ודלק ישראל ישתפו פעולה בהקמת מתחמי דירות בארץ

במסגרת ההסכם המתגבש, תאתר דלק הזדמנויות לשינוי ייעוד מקרקעין עליהם ממוקמות תחנות דלק שלה, ותציע אותן לאזורים לצורך הקמת פרויקט

בריאן ארמסטרונג, מייסד ומנכ"ל קוינבייס / צילום: מתוך סרטון יוטיוב של Coinbase

הערכת השווי הגבוהה של קוינבייס עשויה להישחק כששווקי הקריפטו יבשילו

ענקית המטבעות הדיגיטליים, המנהלת את בורסת הביטקוין הגדולה בארה"ב, מתכוונת להיות מונפקת בנאסד"ק היום

יו"ר הדירקטוריון לשעבר רונן אשכנזי / צילום: שחר תמיר

קריסת דורי בנייה: היו"ר והדירקטורים ייאלצו להתייצב לחקירת הנאמן למרות התנגדותם

ביהמ"ש דחה את בקשת יו"ר הדירקטורין לשעבר רונן אשכנזי ודירקטורים לשעבר שלא להתייצב לחקירת נסיבות הקריסה ● בנוסף, נדחתה בקשתם לאשר את הסדר הפשרה שהושג בייצוגית של בעלי המניות, בטענה להטעיית משקיעים

משה קפלינסקי - מנכ"ל המלט נשר / צילום: יונתן בלום

משה קפלינסקי יחליף את עובדיה עלי כיו"ר דירקטוריון קבוצת בזן

עובדיה עלי ששימש בתפקיד במשך כשש שנים, יסיים את תפקידו בפועל במהלך הרבעון השני של השנה ● עלי יעמוד בראש ועדת איתור לבחירת מנכ"ל חדש