ניו יורק רוצה להיות אמסטרדם: אישרה שימוש בסמים קלים

מושל ניו יורק, אנדרו קואומו, חתם על צו המאשר לגליזציה של קנאביס במדינה ומעתה מבוגרים מגיל 21 יוכלו לרכוש ולהשתמש בקנאביס לצרכי פנאי • החידוש: ניתן לעשן או לאדות קנאביס בציבור, היכן שהעישון מותר • מכירה חוקית תתחיל בעוד כשנה וחצי, לאחר שיאושרו כל התקנות

עלי קנאביס מאוירים על חלון ראווה בניו יורק. המדינה ה-16 בארה"ב שמאשרת לגליזציה / צילום: Reuters, Carlo Allegri
עלי קנאביס מאוירים על חלון ראווה בניו יורק. המדינה ה-16 בארה"ב שמאשרת לגליזציה / צילום: Reuters, Carlo Allegri

בשורת לגליזציית הקנאביס מגיעה לניו יורק. מבוגרים מגיל 21 יוכלו לרכוש ולהשתמש בקנאביס, גם בציבור, תחת צו לגליזציה עליו חתם אמש (ד') מושל המדינה אנדרו קואומו. מכירות חוקיות של קנאביס לצריכת פנאי יחלו בעוד כשנה וחצי, לאחר שכל הרגולציות בנוגע למכר יאושרו.

החוק עבר לאחר שנים ארוכות של מאבקים והפך את ניו יורק למדינה ה-16 בארה"ב שמאשרת לגליזציה של קנאביס. למעשה, ניו יורק הפכה למדינה השנייה בגודלה בארה"ב שאישרה שימוש בקנאביס לצרכי פנאי. הראשונה היא קליפורניה.

המהלך הזה יספק למשתמשי קנאביס הגנה חוקית בבתי המשפט, מקומות העבודות, אוניברסיטאות ועוד. במדינה מציינים גם כי התכנון הוא לספק מחצית מרשיונות השימוש לאוכלוסיות מחולשות ובתת-ייצוג. בנוסף, המשטרה לא תוכל להשתמש בריח של קנאביס כחשד סביר ותירוץ לחיפוש ברכבים של משתמשים.

חלק מהעבירות הקשורות לקנאביס יחלו להימחק באופן רטרואקטיבי והמשטרה לא תעצור יותר בני אדם שבבעלותם עד ל-85 גרם של קנאביס. החידוש הגדול בלגליזציה בניו יורק הוא שניתן יהיה לעשן או לאדות קנאביס בציבור, במקומות בהם העישון מותר.

העיתון "Marijuana Business Daily" מעריך כי ניו יורק תוכל להיות שוק הקנאביס הגדול ביותר בחוף המזרחי של ארה"ב, עם פוטנציאל שוק של 2.3 מיליארד דולר במכירות שנתיות, כבר החל משנת הפעילות הרביעית. המושל קואומו אף ציין כי הכנסות המסים מקנאביס עשויות להגיע ל-300 מיליון דולר, יריביו הפוליטיים מהמפלגה הרפובליקנית מפקפקים בסכום.

צרו איתנו קשר *5988