גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

קווים לדמותו של שיאן שכר בבורסה: גבר עם תגמול הוני גבוה שלא תמיד קשור לביצועים

גם משבר הקורונה לא עצר את עליית שכר המנהלים הבכירים בחברות הנסחרות בבורסה, שרשם ב-2020 עלייה בשיעור דו-ספרתי - לרמה של יותר ממיליארד שקל ל-100 מנהלים ● רק שתי מנהלות השתלבו ברשימה הגברית, שבה בולט היקף התגמולים ההוניים שניתן לבכירים

עופרה שטראוס ואהוד ברק / צילום: שי יחזקאל, כדיה לוי
עופרה שטראוס ואהוד ברק / צילום: שי יחזקאל, כדיה לוי

אם היה מי שהניח שמשבר הקורונה והשפעותיו השליליות על הכלכלה המקומית יובילו לירידה בעלויות התגמול של המנהלים הבכירים של החברות הבורסאיות בת"א בסיכומה של שנת 2020 - הרי שהדוחות הכספיים שפורסמו בשבועות האחרונים מלמדים אחרת. כמגמה, עלויות התגמול של שיאני השכר בבורסה המקומית ממשיכים בכיוון אחד - מעלה.

לרשימת שיאני השכר המלאה לחצו כאן

זה 27 שנה שגלובס עוקב אחר תגמולי הבכירים בבורסה בת"א, ומהנתונים עולה כי גם בתקופת הדוחות השנתיים ל-2020, חרף המשבר העמוק בכלכלה וחוסר הוודאות הגדול, המשיכו התגמולים למנהלי החברות הבורסאיות לשבור שיאים. 

אחת הסיבות המרכזיות לכך היו תגמולים הוניים בהיקף גבוה משמעותית מאלו שניתנו בעבר, וחלק גדול מאותם תגמולים מיוחס לבכירי חברות שזה אך הנפיקו את מניותיהן לראשונה בבורסה בתל אביב.

מעבר לכך, משתייכים רוב בעלי השכר הגבוה בבורסה המקומית לחברות גדולות ומבוססות, שהציגו גם בשנה החולפת צמיחה בפעילותן ובמחירי המניות שלהן, למרות האתגרים שהציבה הקורונה בפני המשק. דוגמאות לכך מספקות בין היתר חברות מוטות טכנולוגיה כנייס, אלביט מערכות, חילן ומטריקס, וחברות נדל"ן ותשתיות כאלקטרה, קבוצת מבנה, שיכון ובינוי ואשטרום. 

 

לעומתם ניתן למצוא ברשימת השיאנים גם בכירים בחברות שהתקשו "לספק את הסחורה" בשנה החולפת, ובכל זאת שלחו כבדרך קבע נציגים לצמרת שיאני השכר. דוגמאות לכך מספקות קבוצת הנדל"ן הגלובלית גזית גלוב וחברות הסלולר והקנאביס הציבוריות.

בשונה משנים קודמות, הבכירים שמשכו את נתוני השכר מעלה בשנה החולפת הגיעו דווקא מחברות ישראליות, ולא מהחברות הדואליות (שנסחרות גם מעבר לים) כפי שקורה בדרך כלל. בצמרת השיאנים בולטים כמה שמות חדשים, רובם אלמונים עד לאחרונה מבחינת המשקיעים, וחלקם עדיין כאלה.

אותן "פנים חדשות" כבשו בסערה את טבלת השיאנים בעקבות הנפקת הון ראשונית שביצעו החברות שבניהולם - מהלך שהבטיח להם חבילת תגמול שמנה במיוחד, הכוללת בעיקרה תגמול הוני, וזאת עוד לפני שהמשקיעים בבורסה המקומית זכו ליהנות מביצועי החברה שהם מנהלים.

בראש אלה ניצבים שלושה מנהלים מחברת האנרגיה הירוקה נופר, שבזכות מתן חבילות הוניות מפנקות באופן קיצוני טרם ההנפקה, שברו את שיאי כל הזמנים של תגמולי מנהלים בתל אביב, עם תגמול מצרפי בסכום עתק של קרוב ל-290 מיליון שקל - רובו הגדול (יותר מ-230 מיליון שקל) במניות.

 

16% הוא שיעור הצמיחה בעלות העסקתם המצרפית של 100 שיאני השכר בתל אביב בסיכום 2020. סיכום נתוני השכר השנתיים נעשה טרם פרסום תנאי התגמול של בכירי טבע, ובנטרול תנאי התגמול של בכירי נייס, שלא נכללו בדירוג 2019 משום שפורסמו באיחור.

בנטרול עלות העסקת המנהלים משתי החברות הללו, שתופסים דרך קבע מקום בצמרת הדירוג, הסתכמה עלות העסקתם המצרפית של 100 שיאני השכר אשתקד ב-1.04 מיליארד שקל, לעומת היקף תגמולים מצרפי של כ-900 מיליון שקל של 100 השיאנים ב-2019.

עלות השכר המצרפי של 100 השיאנים ב-2020 כולל בכירי נייס מגיע ל-1.1 מיליארד שקל - ועל כרבע מסכום זה (286 מיליון שקל) אחראים שלושת מנהלי נופר - המנכ"ל נדב טנא, סמנכ"ל הכספים נעם פישר וסמנכ"ל פיתוח עסקי שחר גרשון.

552 מיליון שקל היה התגמול המנייתי מסך עלות העסקתם של מאה שיאני השכר אשתקד - סכום המהווה כמחצית מסך עלות העסקתם והגבוה בקרוב ל-50% מעלות התגמולים הללו ב-2019. 

מתוך סכום זה היו אחראים עשרת המנהלים בעלי השכר הגבוה ביותר אשתקד ליותר מ-60% מסך התגמולים המנייתיים - בסכום מצרפי המתקרב ל-350 מיליון שקל. כשני שלישים מסכום זה שייכים לשלושת מנהלי נופר, המוזכרים לעיל.

464 מיליון שקל הייתה עלות ההעסקה המצרפית של עשרת שיאני השכר אשתקד, סכום המשקף תגמול שנתי ממוצע של יותר מ-46 מיליון שקל לכל אחד מהם, ושל קרוב ל-4 מיליון שקל לחודש לכל אחד.

הדומיננטיות של המנהלים הישראלים בדירוג 2020 בולטת גם בנתוני עשיריית השיאנים, מהם המנהל הזר היחיד הוא מורי קסלר, מנכ"ל חברת התרופות פריגו. מבין הישראלים שהתברגו בעשירייה הראשונה, מי שהמשיכו את הרצף מ-2019 היו ברק עילם, מנכ"ל נייס, אייל לפידות, מנכ"ל שיכון ובינוי לשעבר, זוהר לוי, יו"ר סאמיט, ודודו זבידה, מנכ"ל מבנה. איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה, שומר על מקום בעשיריית שיאני השכר הישראלים כבר מ-2017.

 

6 הוא מספר המנהלים של חברות ביטוח ובנקים הנכללים במאיית השכר ב-2020. זאת, בדומה למספרם בשנים קודמות, מאז שנכנס לתוקף חוק שכר הבכירים בענף הפיננסים בשנת 2016, ודחק את מנהלי הגופים הללו הרחק מצמרת שיאני השכר, שבה שהו דרך קבע עד אז.

עם זאת, ענף הפיננסים סיפק בדירוג הנוכחי כמה שיאני שכר המועסקים בחברות בנות ואינם כפופים להגבלות החוק, ומרביתם הגיעו ב-2020 מקבוצת הפניקס, ובראשם איציק עוז, שנמנה עם 35 שיאני השכר אשתקד, עם תגמולים שחצו רף של 8 מיליון שקל.

עמיתיו של עוז בהפניקס ברשימת השיאנים היו רן גבעון (6.7 מיליון שקל), מוני פלר וסטו שפירא (5.7 מיליון שקל כל אחד), ונוסף עליהם התברגו לרשימת 100 השיאנים גם אבנר מנדלסון, מנכ"ל חברה בת של בנק לאומי (5.8 מיליון שקל), וזיו בירון, מנכ"ל חברה בת של דיסקונט (5.2 מיליון שקל).

31 הוא מספר המנהלים שהגיעו לרשימת 100 שיאני השכר מחברות נדל"ן, על ענפיו השונים: נדל"ן מניב, בנייה, הנדסה, תשתיות ופרויקטים.

בורסת טכנולוגיה או לא, הדומיננטיות של מנהלי חברות הנדל"ן ממשיכה לבלוט גם בצמרת הגבוהה - עם ארבעה מנהלים מתוך עשיריית שיאני השכר הישראלים שמגיעים מחברות הענף - כולם נכללו בעשיריית שיאני השכר בבורסה גם ב-2019.

אלה כוללים את אייל לפידות, שנפרד אשתקד מקבוצת שיכון ובינוי עם תגמולים בסכום של 21.5 מיליון שקל, ואת זוהר לוי, בעל השליטה בסאמיט, צעד אחריו, עם סכום דומה (21.1 מיליון שקל), וכן את איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה (15.4 מיליון שקל) ודודו זבידה מנכ"ל מבנה (14.2 מיליון שקל).

2 בלבד היה מספר הנשים מבין 100 שיאני השכר, מספר הממשיך לשקף את מצבן העגום בכל הנוגע לתגמולים בחברות הנסחרות בבורסה המקומית, בדומה למגמה מהשנים האחרונות, עם נוכחות מצומצמת ודלילה ביותר בצמרת המתוגמלים בין החברות הנסחרות. כבר שנים ארוכות שהנציגות הנשית בין 100 שיאני השכר בבורסה היא חד-ספרתית, עם נציגות בודדות, וב-2020 נראה כי מגמה זו קבעה רמת שפל נוספת.

רק אחת מבין שתי המנהלות שהצליחו להתברג לרשימת 100 שיאני השכר היא ישראלית - עופרה שטראוס, יו"רית קבוצת המזון והמשקאות שבשליטת המשפחה. לפניה בת' גאספיש, סמנכ"לית הכספים של נייס, שעם תגמולים של יותר מ-10 מיליון שקל התברגה בין 25 שיאני השכר ל-2020.

50 מבין 100 שיאני השכר נושאים בתפקיד של מנכ"לי החברות שמהן הם מגיעים (או מנכ"לים לשעבר), בעוד שמספר שיאני השכר שהגיעו לרשימת ה-100 מתפקיד היו"ר מסתכם בכ-10.

מלבד שתי משרות אלה, שיאני השכר היו בדרך כלל מנהלי חברות בנות וסמנכ"לים (וסגנים ומשנים) למנכ"ל בתפקידים שונים (כספים, פיתוח עסקי, תפעול, טכנולוגיות ועוד).

שיאנים אחדים הם מנהלים שסיימו את תפקידם, מה שמייצר להם במקרים רבים פיצויי עזיבה חד-פעמיים גבוהים למדי ("מצנח זהב") בהתאם להסכם העסקתם. הדוגמה הבולטת לכך בשנה החולפת היא של אייל לפידות, שעזב את שו"ב, והתשלומים בקשר לסיום העסקתו התקרבו ל-7.5 מיליון שקל.

מענק מותנה תוצאות ותגמול הוני: ממה מורכב שכר הבכירים

חבילות התגמול של המנהלים ונושאי המשרה בחברות הבורסאיות כוללות שלושה רכיבים מרכזיים - שכר שוטף (או לחלופין דמי ניהול ודמי ייעוץ), מענקים שונים ותגמולים הוניים (הקצאת מניות ואופציות).

בעוד שרכיב השכר הוא קבוע (ובדרך כלל עולה כל כמה שנים), המענקים השנתיים הם רכיב משתנה המתחלק בדרך כלל לשניים - מענקים מותני תוצאות ומענקים בשיקול דעת הדירקטוריון. התגמול ההוני שניתן לבכירים מתפרס על פני שנים, ונועד ליצור זיקה בין התגמול לביצועי החברה.

כל חברה הנסחרת בבורסה נדרשת לאשר מדיניות תגמול, המשרטטת את הקווים המנחים לדרך התגמול של נושאי המשרה והעובדים של אותה חברה ואת סכומי המקסימום שיכולים לקבל מנהליה, גם בשכרם, גם במענקים וגם בחבילות ההוניות המוקצות להם. הללו נבחנים גם ביחס לעלות השכר הממוצע והחציוני של שאר עובדי הקבוצה. 

בדרך כלל להגעתה של חברה חדשה לבורסה מתלווה גם שדרוג תנאי העסקת ראשיה שחברת נופר ואחרות הדגימו לאחרונה, עם חבילה הונית מפנקת במיוחד לבכירים.

במסמך מדיניות התגמול שלה לקראת ההנפקה, כותבת נופר כי מטרת מדיניות התגמול היא ליצור איזון בין שני אינטרסים של החברה: האחד, "לתגמל נושאי משרה העומדים ביעדי החברה, לאפשר לחברה לגייס ולשמר נושאי משרה איכותיים לטווח ארוך ולתת להם תמריץ על הצלחתם בהשגת יעדי החברה", והשני. "לאמץ נורמות שכר המבטיחות שמבנה התגמול מתיישב עם האסטרטגיה העסקית והכלל-ארגונית של החברה לאורך זמן, ואינו חורג ממדיניות התגמול שהדירקטוריון סבור כי היא תואמת את מטרות החברה ומאפשרת להשיגן".

עוד כתבות

קיבוץ שפיים / צילום: תמר מצפי

סערה בקיבוץ שפיים: שני חברים רכשו מפעל פלסטיק במיליונים. לא כולם מרוצים

שני חברי קיבוץ רכשו באופן פרטי מפעל פלסטיק שבעבר היה מועמד לרכישה בידי המפעל הקיבוצי והרוחות סוערות ● הרוכשים מכחישים ניגוד עניינים, ויש אפילו מי שמוצא קשר רופף לפרשה המיתולוגית שפילגה את הקיבוץ בעבר

ראש הממשלה בנימין נתניהו בהר מירון לאחר האסון / צילום: רמי שלוש

כך מייצרת ישראל כרוניקה של אסונות ידועים מראש

הדרישה להקים סוגים שונים של ועדות חקירה לאחר אסון הר מירון נראית טבעית וצודקת - גם בשמם של הנפגעים וגם כדי שנוכל ללמוד מהטעויות ● אלא שבדיקת גלובס מעלה כי בישראל אולי נוהגים לחקור אסונות, אבל לא ממהרים ללמוד מהם

נוף הטורבינות מקיבוץ מירב / צילום: עופר גולן

העתירות נדחו: בית המשפט התיר הקמת 16 טורבינות בעמק חרוד

תושבי עמק חרוד עתרו נגד הקמת הטורבינות, שיהיו בגובה של 200 מטרים, בטענה לפגיעה בערכי נוף וטבע ומורשת ● בית המשפט לעניינים מנהליים בנצרת קבע כי אין עילה להתערב בתוכניות המתאר ● עו"ד חיה ארז, שייצגה את העותרים: "ניצחון של שיקולי רווח קצרי טווח"

מיכאל (מימין) ודניאל זלקינד בעלי חברת אלקו / צילום: ישראל הדרי

הפאקמן של שוק ההון: האחים זלקינד קונים הכול, מרשת מזון, דרך תחבורה ועד נדל"ן ואנרגיה

לסל ההשקעות הגדוש של קבוצת אלקו התווספו ביממה האחרונה שתי רכישות גדולות נוספות: אלקטרה מוצרי צריכה תשקיע כ-200 מיליון שקל ברכישת השליטה ברשת יינות ביתן, ואילו החברה האחות אלקטרה מרחיבה בהשקעה דומה את פעילותה בתחום התחבורה הציבורית

חיסון לקורונה של חברת פייזר / צילום: Shutterstock, Small365

קנדה אישרה את החיסון של פייזר לשימוש בילדים בגיל 12-15

משרד הבריאות הקנדי הודיע כי הוא משוכנע שהשימוש בחיסון בקבוצת גיל זאת הוא בטוח ויעיל ● המדינה רכשה עשרות מיליוני חיסונים נגד קורונה מתוצרת פייזר עד כה, אך זוכה לביקורת על קצב ההתקדמות של מבצע החיסונים

האי סנטוריני ביוון. נוסעים רבים לא קיבלו את כספם גם אחרי יותר מ־90 יום / צילום: Associated Press, Kristi Eaton

קבלו ביטול: אם החופשה לא התקיימה בגלל המגפה, לא תמיד הצרכן ייצא צודק

משבר הקורונה, שפגע אנושות בענף התיירות, גרם לכך שיותר ויותר מחלוקות בין צרכנים לבין חברות תעופה ותיירות מגיעות לבית המשפט ● הגישה השיפוטית מהלכת בשטח האפור ומבקשת למצוא איזון בין זכויות הלקוח לבין הקשיים הכלכליים של העסקים

הנהלת פרוספרה / צילום: הדס פרץ

חברת האגריטק הישראלית פרוספרה נרכשת ב-300 מיליון דולר

הרוכשת היא חברת ואלמונט תעשיות, הנסחרת לפי שווי של 5.3 מיליארד דולר בניו יורק ● פרוספרה עוסקת בתחומי בינה מלאכותית לחקלאות

אנטנה סלולרית/ צילום: תמר מצפי

משרד התקשורת שוקל הארכה של סגירת רשתות סלולר דור 2 עד 2027

בתוכנית המקורית המשרד התכוון לסגור את רשתות דור 2-3 עד סוף 2025 ● בעקבות פניות שקיבל כי הדבר לא אפשרי לאור היישומים הרבים הפועלים בדור ה-2 הוחלט לדחות הסגירה בשנתיים ● רשת דור 3 תיסגר כמתוכנן

שדה דב לאחר הפינוי. הכתר של שיווקי הקרקעות בשנה הקרובה / צילום: משרד הביטחון

המחירים מזנקים, המשכנתאות בשיא: תוכנית שיווק הקרקעות של המדינה נחשפת

אחרי שנת שפל בשיווקים יוצאת רמ"י בתוכנית שיווקי קרקעות שנתית ● במחוז המרכז ישווק מספר הקרקעות הרב ביותר ● מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון: "עשור לאחר המחאה החברתית, עלינו לפעול כעת על מנת שלא נצעד אל עבר משבר דיור נוסף"

רביב צולר / צילום: שלומי יוסף

דוחות חזקים לאיי.סי.אל: קפיצה של 125% ברווח הנקי ברבעון

החברה דיווחה הבוקר כי הכנסותיה ברבעון הראשון של 2021 הסתכמו ב-1.51 מיליארד דולר, צמיחה של 14% לעומת הרבעון המקביל אשתקד ● תחלק דיבידנד של כ-67 מיליון דולר

איתן סטיבה / צילום: אוריה תדמור

העסקים באפריקה וההרפתקה בחלל: איתן סטיבה מציג אסטרונאוט מזן חדש

בגיל 63, אחרי שזכה לתהילה כטייס בחיל האוויר, צבר הון מפעילות שנויה במחלוקת ביבשת אפריקה והפך ליזם אימפקט, איתן סטיבה בדרך לחלל עם 44 ניסויים ישראליים ● בראיון לגלובס הוא מסביר מה גרם לו להיענות לאתגר, איך הוא מתמודד עם הפחד וגם מדוע בחר באפריקה כיבשת המרכזית לעסקיו

הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי

עליות קלות בבורסות אירופה; "הכל מוכן להתאוששות חזקה"

סטפן מונייה, מנהל ההשקעות הראשי של הבנק השוויצרי לומבר אודייר: "אנו נותרים בהמלצה מתונה של משקל יתר לשוק המניות האמריקאי וצופים רמות של 4,500 נקודות ל-S&P 500 בסוף השנה"

משה כחלון / צילום: רפי קוץ

מצטרף לתחום האשראי החוץ בנקאי: הג'וב החדש של משה כחלון

משה כחלון מצטרף לחברת האשראי החוץ בנקאי יונט קרדיט ויהיה יו"ר הדירקטוריון של החברה

בורסת וול סטריט בניו יורק / צילום: תמר מצפי

נעילה מעורבת בוול סטריט: Dow עולה ב-100 נקודות

מטבע הדוגקוין לא עוצר ומזנק בעוד 11% לרמה של 61 סנט ● סייברארק צונחת לאחר הדוחות

מנכ"ל סלקום אבי גבאי / צילום: כדיה לוי

הרשות להגנת הצרכן מבקשת להטיל קנס של כמיליון שקל על סלקום

לפי טענת הרשות, סלקום הציגה מחיר מסוים לעסקה ובפועל גבתה עליה יותר; הבטיחה אביזרים ללא תשלום ובפועל גבתה עליהם תשלום, ומקרים מסוימים גבתה תשלום על שירות של הוזמן על ידי הלקוחות ● סלקום: "מדובר בדוח ישן אשר לא אפיין בעבר ואינו מאפיין את פעילות החברה כיום"

החללית של SpaceX לפני השיגור המוצלח / צילום: Associated Press

בפעם הראשונה: חברת SpaceX הצליחה להנחית את אב הטיפוס של Starship במסגרת ניסוי

לאחר ארבעה ניסיונות שנגמרו בפיצוץ בשלבי הנחיתה, חברת החלל האמריקאית בבעלותו של אילן מאסק רושמת הישג מרשים, לאחר שהצליחה להנחית חזרה בכדור הארץ את החללית שפיתחה ● SN15 הפך לאב הטיפוס הראשון של הסטארשיפ ששרד את הניסוי

אחריות תאגידית / צילום: Shutterstock

עלייה במספר החברות המפרסמות דוחות אחריות תאגידית

המשרד לנושאים אסטרטגיים, המפעיל את תוכנית "אימפקט ניישן" לעידוד פרסום של דוחות אחריות תאגידית, הודיע על עלייה של 60% בשנה במספר החברות המפרסמות דוחות מסוג זה ● למרות הנתון המעודד, מספר החברות הישראליות בתחום עדיין נמוך ועומד על 80 בלבד

אילוסטרציה - שלט בנין בורסה נ"ע ת"א רחוב אחוזת בית / צילום: שלומי יוסף

אקזיט בהנפקת גמא: בעלי מניות ימכרו לציבור מניות במאות מיליוני שקלים

במסגרת ההנפקה תהפוך הפניקס לבעלת השליטה בחברת השירותים הפיננסיים, השואפת לשווי של 900 מיליון שקל - מיליארד שקל "לפני הכסף" בהנפקתה ● הפניקס רכשה את מניותיה בגמא בשנת 2008 לפי שווי של 130 מיליון שקל לגמא

חקלאי חותך קקאו בחוף השנהב. במדינות רבות פועלי קטיף מוחזקים בתנאי עבדות / צילום: Reuters

75% מהישראלים מוכנים לשלם יותר על מוצרי סחר הוגן, אך רבים לא מכירים אותם

בשנים האחרונות נרשמת דרישה גוברת בקרב הצרכנים בעולם למוצרי סחר הוגן, כלומר כאלה שיוצרו בתנאי עבודה הולמים תוך שמירה על הסביבה ● לרגל יום הסחר ההוגן בחן גלובס בשיתוף גיאוקרטוגרפיה עד כמה הישראלים מודעים לנושא ● הממצאים מצביעים על מציאות עגומה

אור יהודה / צילום: איל יצהר

קרקע חקלאית מחוץ לעיר: מחירי שיא במכרזים באור יהודה

המחירים בשלושת המכרזים שערכה רמ"י באור יהודה נעו בין 1.22 מיליון שקל ל-1.34 מיליון שקל ● מחירי הקרקעות מגלמים מחירי דירות ממוצעים של 2.3-2.5 מיליון שקל