גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה חיובית בבורסה: אייסקיור קפצה ב-7.8%, שיח מדיקל ב-7%

בלידר שוקי הון ממליצים "קנייה" על שיכון ובינוי ● עונת הדוחות בניו יורק נפתחת ● סייברוואן חתמה על הסכם לשיתוף פעולה עם יצרנית המשאיות איווקו

הבורסה בתל אביב/ צילום: שלומי יוסף
הבורסה בתל אביב/ צילום: שלומי יוסף

 סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים 

 


16:05

המסחר בבורסת ת"א נסגר היום בעליות. ת"א-35 ות"א-125 הוסיפו כ-0.7% ות"א-90 עלה ב-0.9%. ת"א-ביטוח קפץ ב-1.5% ות"א-ביומד זינק ב-1.6%. ת"א-בנקים טיפס ב-0.7%.

מחזור המסחר הסתכם ב-768 מיליון שקל.

במדד ת"א-35 בלטו בעליות: אנרגי'קס שקפצה ב-5.8%, שיכון ובינוי שהוסיפה 3% ואלקטרה עלתה ב-2.7%. בנוסף בלטו במסחר גם אייסקיור שזינקה ב-7.8% ושיח מדיקל שהוסיפה 6.1%. אינטרקיור עלתה ב-6.6% ואנלייט הוסיפה 4.4% במחזור גבוה.

14:15

נמשכת המגמה החיובית בבורסה. מדד ת"א 35 מטפס בכ-0.6% ומדד ת"א 90 עולה בכ-0.7%. מחזור המסחר מסתכם בכ-564 מיליון שקל.

ירידות בולטות רושמות גיקס, נקסטפרם, אירודרום וטלרד.

12:00

בלידר שוקי הון פרסמו עדכון לסקירתם על מניית שיכון ובינוי . האנליסט רז דומב כותב כי "אנו מעריכים, כי שיכון ובינוי תמשיך להיות ממוצבת כאחת מהשחקניות המובילות בישראל, דבר אשר יאפשר לה להמשיך ולזכות בפרויקטים ומכרזים נוספים בעתיד ולשמור על נתח השוק שלה. צבר הפרויקטים הנוכחי של החברה, מאגר הנכסים והקרקעות שלה, הניסיון העשיר של החברה והנהלתה יסייעו לחברה לרשום תוצאות
חיוביות גם בעתיד. כאשר אנו מזהים פוטנציאל משמעותי במיוחד להצפת ערך בייזום בקרקעות ההיסטוריות של החברה וקידום פרויקטים בעיקר בתחום המגורים, קידום התחדשות עירונית והנפקת פעילות האנרגיה. הגשת כתב האישום בכפוף לשימוע עלולה להשפיע לרעה על פעילות החברה, אך בשלב זה אנו מעריכים, כי לא תהיה לדבר השפעה על הפעילות השוטפת של החברה. לאור האמור, אנו ממשיכים להמליץ על החברה בקנייה ומעלים את מחיר היעד ל-30 שקל למניה". 

לקראת המיזוג הצפוי של חברת ALD עם חברת הסייבר HUB Security , דיווחה הבוקר אי.אל.די.  על הסכם שלישי משותף לשתי החברות במסגרת הסינרגיה העסקית ביניהן שהיוותה את הבסיס לעסקת המיזוג. הפעם ההסכם הוא עם חברת בקוז האנגלית לאספקת פתרונות סייבר ומכירת כ- 150 שרתים מאובטחים על פני 3 שנים שישמשו מערכת תשלומים במדינות אפריקה וניגריה. החברה מעדכנת כי קיבלה הודעה על התחלת עבודות בהיקף כספי של 13.8 מיליון מתוך פרוייקט כולל המוערך ב-68 מיליון שקל, על פני 3 שנים.

11:00

מדד ת"א 35 מטפס בכ-0.6% ומדד ת"א 90 עולה בכ-0.7%. בשוק האג"ח רושמות הממשלתיות השקליות הארוכות עליות של כ-0.2%.

מניית אייסקיור מדיקל  לא עוצרת, משלימה עלייה של 183% בחודש, ומרכזת מחזור ער.

שותפות ביו מיט פודטק  קופצת בכ-14% לאור חתימה על מזכר הבנות (לא מחייב) להקמת חברה משותפת (שתהיה בשליטת השותפות) עם צד ג' שתעסוק בפיתוח, ייצוק ושיווק של בשר דג מתורבת.

ד"ר גיל בפמן, הכלכלן הראשי של לאומי, ודודי רזניק, אסטרטג הריביות של לאומי שוקי הון, מתייחסים בסקירתם השבועית לשוק האג"ח ומציינים כי "בנק ישראל צפוי להמשיך ברכישות אג"ח ממשלתי ומט"ח בחודשים הקרובים ואף מעבר לכך. בתרחיש זה נראה כי התשואות הקצרות צפויות להיוותר ברמת השפל לצד יציבות הצפויה בחלק הבינוני - ארוך של העקום. יציבות בתשואות הארוכות בארה"ב עשויה לתרום לירידת תשואות מסוימת בחלק הארוך של העקום המקומי, אם כי לא ירידה מהותית. נראה שמגמת העלייה של ציפיות האינפלציה הגיעה למיצוי, בעיקר בכל הקשור לטווח הבינוני - ארוך של העקום. לאור זאת, מומלצת השקעה בעיקר בצמודי מדד קצרים ובשקלים הלא צמודים בטווח בינוני".

ביחס לשוק האג"ח הקונצרני מציינים בפמן ורזניק כי "רמת המרווחים המשיכה לרדת בשבוע שעבר ולמעשה חזרה לרמות טרום משבר הקורונה. המשך מגמת פתיחת המשק לצד המגמה החיובית בשוק המניות המקומי תומכת בהמשך המגמה החיובית גם באפיק הקונצרני. בנוסף, נמשכת מגמת הירידה החדה בגיוסי חוב של חברות, מגמה התומכת אף היא בהמשך עליות השערים בשוק המשני". 

10:00

יום המסחר בבורסה נפתח בעליות קלות, כשמדד ת"א 35 מטפס בכ-0.3% ומדד ת"א 90 עולה בכ-0.5%. 

עליות בולטות רושמות קרור, קנון  , סייברוואן ואודיוקודס. 

סייברוואן  דיווחה הבוקר כי חתמה על הסכם לשיתוף פעולה עם יצרנית המשאיות איווקו. 

חברת הקנאביס שיח מדיקל  מדווחת על חתימת הסכם מסגרת לייצוא קנאביס רפואי ללקוח באוסטרליה בהיקף של 2 טון עד סוף 2022. בחברה מעריכים את היקף ההסכם בעשרות מיליוני שקלים. לפני כחודש סיפקה שיח תפרחות קנאביס בהיקף של 120 ק"ג ללקוח האוסטרלי, לאור הצלחת מוצרי החברה בשוק האוסטרלי, הלקוח ביקש להוסיף את אחד הזנים הוותיקים והמוצלחים של שיח בעשור האחרון "תכלת" ובימים אלו החברה קיבלה את אישורי הייצוא ל- 180 ק"ג נוספים אשר עתידים להישלח בשבועות הקרובים. 

07:55

5 דברים שכדאי לדעת לקראת פתיחת המסחר בבורסה בת"א

1. צפי לפתיחה חיובית

שבוע המסחר בבורסה צפוי להיפתח במגמה חיובית, לאחר שבוול סטריט נרשמו עליות ביום שישי האחרון. שבוע המסחר בת"א יהיה מקוצר ויסתיים ביום שלישי, לרגל יום הזכרון ויום העצמאות.

בתל אביב ננעל יום המסחר האחרון בשבוע שעבר בעליות. מדד ת"א 35 טיפס ב-0.2%, מדד ת"א 90 עלה ב-0.7% ומדד הבנקים הוסיף 0.66% לערכו. 

2. שיאים חדשים בניו יורק

כאמור, וול סטריט נעלה את יום המסחר האחרון בעליות. מדד הדאו ג'ונס עלה ב-0.9% לשיא חדש, ה-S&P 500 ננעל בעלייה של כ-0.8% לשיא חדש של 4,128 נק', והנאסד"ק סגר את היום בעליות של 0.5%. 

3. פערים מעורבים בדואליות

המניות הדואליות חזרו מוול סטריט עם פערים מעורבים. טבע  עם פער שלילי של כ-1.5%, נובה  1.8%, אלוט 4.7% ופריון 2.6% כך שהן צפויות לרדת היום. מנגד, אורמת  עם פער חיובי של 1.6% , אנלייבקס 4.2% וגילת 2.7%. 

4. עונת הדוחות בוול סטריט נפתחת

השבוע תיפתח עונת הדוחות לרבעון הראשון של 2021 בוול סטריט, כשהבנקים ובנקי ההשקעות הגדולים ידווחו. בין השאר יפרסמו תוצאות סיטיגרופ, גולדמן זאקס ובנק אוף אמריקה (בימים חמישי ושישי).

5. הביטקוין על סף 60,000 דולר

ולסיום, הביטקוין שב ונסחר על סף רמת 60,000 דולר. זאת, לאחר שבשבוע שעבר ירד לרמה של כ-56,400 דולר. 

התשואה על אג"ח ממשל אמריקאי ל-10 שנים עומדת ברמה של כ-1.66% וחוזה על אונקיית זהב סגר את השבוע ברמה של 1,744 דולר.

עוד כתבות

נתניהו ואולמרט / צילום: שלומי יוסף, אלכס קולומויסקי-ידיעות אחרונות

מתי קמות ועדות חקירה, מי נלחם בהן ומה למדנו מנתניהו ואולמרט

איך קמה ועדת חקירה ממלכתית בישראל? בעשורים האחרונים - לא בתמיכת ראש הממשלה

ג'ו ביידן / צילום: Shutterstock

ביידן הודיע על תמיכה בוויתור על הגנות הפטנטים והקניין הרוחני של חיסונים שיוצרו בארה"ב

ממשל ביידן תומך בהצעה של ארגון הסחר העולמי להאיץ את ייצור החיסון בכל העולם ● מניות חברות התרופות ירדו מיד לאחר ההודעה

איתן סטיבה / צילום: אוריה תדמור

העסקים באפריקה וההרפתקה בחלל: איתן סטיבה מציג אסטרונאוט מזן חדש

בגיל 63, אחרי שזכה לתהילה כטייס בחיל האוויר, צבר הון מפעילות שנויה במחלוקת ביבשת אפריקה והפך ליזם אימפקט, איתן סטיבה בדרך לחלל עם 44 ניסויים ישראליים ● בראיון לגלובס הוא מסביר מה גרם לו להיענות לאתגר, איך הוא מתמודד עם הפחד וגם מדוע בחר באפריקה כיבשת המרכזית לעסקיו

אלון מאסק / צילום: Associated Press, Jae C. Hong

מסלול התנגשות: מלחמתו של אלון מאסק ברגולטורים

המייסד של טסלה ו־SpaceX מחרחר ריבים עם כמה סוכנויות ממשלתיות – ולרוב יוצא כאשר ידו על העליונה ● ובעוד שהרגולטורים טוענים כי החברה מפרה את הכללים ומסכנת בני אדם, מאסק אומר שהרגולטורים מעכבים את הקדמה

משה תנך, מייסד משותף ומנכ"ל הסטארט-אפ Neureality / צילום: ניוריאליטי

ניוריאליטי הישראלית משיקה את השבב ששם את ה-AI במרכז

אחרי שהבין שחדשנות קיצונית לא אפשרית בחברות הגדולות, משה תנ"ך חבר לבכירים לשעבר במובילאיי, הבאנה, אינטל, מלאנוקס, איזיצ'יפ, יבמ ועוד ● היום ניוריאליטי השיקה את האבטיפוס לשבב שמבטיח מהפכה ● תנ"ך לא מתבייש לומר: היעד הוא להירכש ע"י אחת מענקיות הענן

הפגנת נכי צה"ל בירושלים / צילום: אבירם ולדמן

חילוקי דעות בין משרד הביטחון לארגון נכי צה"ל לגבי עלות תוכנית הסיוע

בעוד שבמשרד הביטחון טוענים כי עלות תוכנית "נפש אחת" עומד על כ-350 מיליון שקל, בארגוני הנכים טוענים כי העלות האמיתית גבוהה פי שלושה ● 900 נכי צה"ל וקרוביהם הפגינו היום מול כנסת ישראל וכעת הנציגים נפגשים עם שר האוצר

משה כחלון / צילום: רפי קוץ

מצטרף לתחום האשראי החוץ בנקאי: הג'וב החדש של משה כחלון

משה כחלון מצטרף לחברת האשראי החוץ בנקאי יונט קרדיט ויהיה יו"ר הדירקטוריון של החברה

קיבוץ שפיים / צילום: תמר מצפי

סערה בקיבוץ שפיים: שני חברים רכשו מפעל פלסטיק במיליונים. לא כולם מרוצים

שני חברי קיבוץ רכשו באופן פרטי מפעל פלסטיק שבעבר היה מועמד לרכישה בידי המפעל הקיבוצי והרוחות סוערות ● הרוכשים מכחישים ניגוד עניינים, ויש אפילו מי שמוצא קשר רופף לפרשה המיתולוגית שפילגה את הקיבוץ בעבר

רמי לוי תקשורת / צילום: איל יצהר

קנס של 75 אלף שקל למנכ"ל רמי לוי תקשורת אופיר אטיאס

בית המשפט גזר על אטיאס את הקנס ומאסר על תנאי, לאחר שהורשע בשימוש במאגר מידע בניגוד לחוק ● על החברה הוטל קנס של 600 אלף שקל ופיצוי לנפגעים בגובה 200 אלף שקל ● איטאס הורשע לפי הודעתו, בשימוש בנתוני החברה על לקוחותיה לצרכים אישיים ועסקיים

בנימין נתניהו / צילום: אלכס קולומויסקי-ידיעות אחרונות

לפיד קיבל את המנדט; נתניהו: "בנט מנסה להטעות את הציבור"

לאחר שנשיא המדינה העניק ליאיר לפיד את המנדט להקמת ממשלה, ולאחר שנפתלי בנט הודיע כי הוא ימשיך במאמצים להקמת ממשלת אחדות, תקף נתניהו את בנט ● לדבריו, "בנט ושקד נשבעו בפני הציבור שהם לא ילכו לממשלה כזאת עם לפיד, מרצ והעבודה"

טוויטר / צילום: שאטרסטוק

על מנת למגר שיח שנאה: טוויטר תאפשר למשתמשים להתחרט על תגובות פוגעות

ענקית האינטרנט טוויטר משחררת היום (ד') תכונה חדשה לדוברי האנגלית שתציע למשתמשים לבחור במילים אחרות לפני שהם מצייצים, מהחשש לפגיעה באחרים ● על פי נתוני החברה, 34% מהמשתמשים בבדיקות, שינו את התגובה שלהם או החליטו שלא לשלוח אותה כלל

שדה דב לאחר הפינוי. הכתר של שיווקי הקרקעות בשנה הקרובה / צילום: משרד הביטחון

המחירים מזנקים, המשכנתאות בשיא: תוכנית שיווק הקרקעות של המדינה נחשפת

אחרי שנת שפל בשיווקים יוצאת רמ"י בתוכנית שיווקי קרקעות שנתית ● במחוז המרכז ישווק מספר הקרקעות הרב ביותר ● מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון: "עשור לאחר המחאה החברתית, עלינו לפעול כעת על מנת שלא נצעד אל עבר משבר דיור נוסף"

עדי סאלאב / צילום: שני קאופמן

"הבנתי שאני לא יכולה לנהל אורח חיים דתי ולרקוד ריקוד מעורב. בניתי מודל של ריקודים לנשים בלבד"

עדי סלאב (29) נשואה פלוס שלושה ילדים מנווה דניאל ● עדי סאלאב ריקודים לטיניים ● "פתחתי שיעורי ריקוד בזום. בניתי שיעור שהוא ממש כמו שיעור פרטי - רק בשלט רחוק" ● גלובס שם את הסיוע לעסקים קטנים ולעצמאים במרכז

הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי

עליות קלות בבורסות אירופה; "הכל מוכן להתאוששות חזקה"

סטפן מונייה, מנהל ההשקעות הראשי של הבנק השוויצרי לומבר אודייר: "אנו נותרים בהמלצה מתונה של משקל יתר לשוק המניות האמריקאי וצופים רמות של 4,500 נקודות ל-S&P 500 בסוף השנה"

האי סנטוריני ביוון. נוסעים רבים לא קיבלו את כספם גם אחרי יותר מ־90 יום / צילום: Associated Press, Kristi Eaton

קבלו ביטול: אם החופשה לא התקיימה בגלל המגפה, לא תמיד הצרכן ייצא צודק

משבר הקורונה, שפגע אנושות בענף התיירות, גרם לכך שיותר ויותר מחלוקות בין צרכנים לבין חברות תעופה ותיירות מגיעות לבית המשפט ● הגישה השיפוטית מהלכת בשטח האפור ומבקשת למצוא איזון בין זכויות הלקוח לבין הקשיים הכלכליים של העסקים

מנכ"ל סלקום אבי גבאי / צילום: כדיה לוי

הרשות להגנת הצרכן מבקשת להטיל קנס של כמיליון שקל על סלקום

לפי טענת הרשות, סלקום הציגה מחיר מסוים לעסקה ובפועל גבתה עליה יותר; הבטיחה אביזרים ללא תשלום ובפועל גבתה עליהם תשלום, ומקרים מסוימים גבתה תשלום על שירות של הוזמן על ידי הלקוחות ● סלקום: "מדובר בדוח ישן אשר לא אפיין בעבר ואינו מאפיין את פעילות החברה כיום"

עמדת בדיקה בנתב"ג. / צילום: Shutterstock

"התנהלותו של משרד הבריאות מעוררת שאלות באשר למנהל תקין": הקרב על המעבדות בנתב"ג עולה מדרגה

לאור כוונת משרד הבריאות לאתר ספק להפעלת מערך הבדיקות לנוסעים הנכנסים בנתב"ג במקום לאפשר לזוכה במכרז, חברת פנגיה, להפעיל את המערך - מתקרבת החברה להגשת תביעה נגד המשרד

החללית של SpaceX לפני השיגור המוצלח / צילום: Associated Press

בפעם הראשונה: חברת SpaceX הצליחה להנחית את אב הטיפוס של Starship במסגרת ניסוי

לאחר ארבעה ניסיונות שנגמרו בפיצוץ בשלבי הנחיתה, חברת החלל האמריקאית בבעלותו של אילן מאסק רושמת הישג מרשים, לאחר שהצליחה להנחית חזרה בכדור הארץ את החללית שפיתחה ● SN15 הפך לאב הטיפוס הראשון של הסטארשיפ ששרד את הניסוי

ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון ואשתו מרינה ווילר / צילום: Jae C. Hong, AP

בחירות מקומיות בבריטניה בצל החשדות לשוחד בשיפוץ מעון ראש הממשלה

הבחירות המקומיות בבריטניה יתקיימו היום (ה') בצל החשדות לאי-סדרים כספיים בפרשת שיפוץ מעון ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון ● השאלה העיקרית היא באילו באילו מקומות יצליחו להחליף נציגי הלייבור את הנציגים השמרנים

חיסון לקורונה של חברת פייזר / צילום: Shutterstock, Small365

קנדה אישרה את החיסון של פייזר לשימוש בילדים בגיל 12-15

משרד הבריאות הקנדי הודיע כי הוא משוכנע שהשימוש בחיסון בקבוצת גיל זאת הוא בטוח ויעיל ● המדינה רכשה עשרות מיליוני חיסונים נגד קורונה מתוצרת פייזר עד כה, אך זוכה לביקורת על קצב ההתקדמות של מבצע החיסונים