גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

כמו סיבוס, אבל לנסיעות: הכרטיס החדש של HopOn לעובדים

חברת הופאון מנסה לעודד את השימוש בתחבורה ציבורית ושיתופית דרך המעסיקים: מציעה לספק לעובדים שוברי שימוש בתחבורה, בסכום משתנה אותו בוחר כל מעסיק ● וגם: מה מתכוונת לעשות רונית רפאל עם הציוד של סטודיו C ● אירועים ומינויים

תחבורה ציבורית. לתמרץ את העובדים / צילום: כדיה לוי
תחבורה ציבורית. לתמרץ את העובדים / צילום: כדיה לוי

חברת הופאון (HopOn), המפעילה אפליקציות לתשלום ותכנון נסיעה בתחבורה, משיקה שירות חדש הפונה למעסיקים במשק וקורא להם לעודד את העובדים השונים לעבור לתחבורה הציבורית והשיתופית. הופאון מציעה למעסיקים לספק לעובדים שוברי שימוש בתחבורה, בסכום משתנה אותו בוחר כל מעסיק על-פי שיקוליו, בדומה לשוברי האוכל הפופולריים היום. את שוברי התחבורה יכולים העובדים השונים לממש באמצעות אפליקציית רב-פס במגוון אמצעי התחבורה הקיימים: בקווי האוטובוס, רכבת ישראל, שירות Bubble, ובקורקינטים השיתופיים של חברת WIND.

המעסיקים יוכלו להצטרף דרך אתר רב-פס לשירות, ובאמצעות ממשק המעסיקים להקים את רשימת העובדים הזכאים ומגדיר להם את הזכאות החודשית. אתר רב-פס מכיל גם מחשבון תעריפים ייחודי, המאפשר למעסיקים לבצע חישוב מדויק לעלויות הנסיעה הצפויות של כל עובד ועובד מביתו אל המשרד, וזאת בהתאם לכמות ימי העבודה הצפויה של העובד במהלך החודש. 

על-פי חוק ההסדרים המתגבש בימים אלה, בעוד מספר שנים תושט אגרת גודש על הכניסה והיציאה מתל אביב, מה שמייצר חשש בקרב מעסיקים רבים החוששים כי הדבר יגרור עלויות רבות נוספות מצד המעסיקים הרגילים לספוג את עלויות הנסיעה של עובדיהם ברכב. השירות החדש של הופאון קורא לאותם מעסיקים לפעול כבר היום ולתמרץ את עובדיהם להגיע לעבודה באמצעות הטבת חודשית לתחבורה הציבורית והשיתופית.

כיום הופאון משרתת מעל למיליון משתמשים מדי חודש באפליקציות המופעלות על-ידה. בחודש האחרון משתמשי אפליקציית רב-פס ביצעו כ-15 מיליון נסיעות בתחבורה הציבורית שהתשלום בגינן בוצע באמצעות החברה. בנוסף, על-פי נתוני משרד התחבורה, כ-40% מהמשתמשים שנרשמו לאחת מארבעת אפליקציות התחבורה החדשות (בהתאם לרפורמה שהושקה על-ידי משרד התחבורה בסוף שנת 2020) בחרו לבצע זאת באמצעות אפליקציית רב-פס של החברה.

אמיר רוזנצביג, מנכ"ל החברה: "האנחנו בהופאון עוסקים לילות כימים על-מנת להנגיש לציבור הנוסעים את כל פלטפורמות התחבורה הציבורית והשיתופית, במטרה לעודד את הציבור לזנוח את הרכב ולעבור לתחבורה נוחה ויעילה".

חדשות טובות

1. רונית רפאל תתרום את כל הציוד של רשת סטודיו C שנרכשה על-ידה. לאחר השלמת הקנייה של רשת סטודיו C מידי הכונס, הודיעה רונית רפאל כי תתרום את רוב הציוד הקיים בסניפי הרשת לעמותות או למוסדות שיזדקקו לכך ותחל בשיפוץ וחידוש הרשת. מדובר על מאות פרטי ציוד, ביניהם מחשבים , ציוד משרדי וציוד ספורט כמו משקלות מזרונים כדורים ועוד טלפונים כיסאות חדרי הלבשה. לדברי רפאל חלק מהסניפים ברשת מתוכננים להיפתח מחדש כבר בינואר 2022.

2. מינואר 2020 ועד עתה העניק מיזם "מחשב לכל ילד" כ-27 אלף ערכות מחשב. המיזם פועל שנים רבות לצמצום הפערים הדיגיטליים והפערים בחינוך, משקיע מאמץ רב להרחבת פעילותו על-ידי הגדלת התמיכה המגיעה ממשרד ראש הממשלה, רשויות מוניציפליות ותורמים. בשנים 2020-2021 גדלה פעילות המיזם ביותר מפי שלושה, ובעקבות כך מתאפשרת חלוקת מחשבים לכ-35,000 משפחות. 

3. הקרן לידידות העניקה 4 מיליון שקל לחדר המיון הממוגן החדש בבית החולים הצרפתי בנצרת, שיקרא על שמו של הרב יחיאל אקשטיין. הסכום, שמהווה אחת התרומות הגדולות ביותר שקיבל בית החולים הצרפתי מאז היווסדו, מוענק עבור השלמת הבנייה של חדר המיון שייקרא על שמו של מייסד ונשיא הראשון של הקרן לידידות, ולטובת רכש כלל הציוד הנדרש להפעלתו.

4. חברת רואי החשבון ארנסט אנד יאנג וארגון "מתן - משקיעים בקהילה" מסכמים שבוע התנדבות בקהילה במסגרת פרויקט "יצאתם גדולים". התוכנית מתקיימת כבר למעלה מ-11 שנים ומאגדת בתוכה את מכלול הפעילויות למען קידום תרבות הנתינה ושיפור פני החברה בישראל. השנה התקיימה הפעילות תחת מגבלות הקורונה ונמשכה כ-3 ימים שהוקדשו לתרומה בקהילה.

הארגון החברתי "מתן - משקיעים בקהילה" מפתח שותפויות להשקעה בקהילה, מחבר בין עסקים וקהילה ומלווה עשרות חברות בעשייה הקהילתית שלהן. "מתן" מלווה מזה שנים את העשייה הקהילתית של ארנסט אנד יאנג. תרומה לקהילה מהווה חלק אינטגראלי מפעילות החברה ומהאסטרטגיה העסקית שלה כשפרויקט 'יצאתם גדולים' הוא פרויקט הדגל שלה.

עינת רובנשטיין, סמנכ"ל מתן: 'יצאתם גדולים' הוא אחד מהפרויקטים השנתיים המורכבים והמרגשים שפיתחנו במתן. ארנסט אנד יאנג מקפידים מזה יותר מעשור לקיים את הפרויקט, נערכים כבר חודשים לפני, ובמשך שבוע שלם, בתקופת החגים, כלל עובדי ארנסט אנד יאנג בישראל מתנדבים בעשרות מוקדים ובמגוון פרויקטים, לשפר את החיים של רבים.

5. 45 שנה לאחר תרומתם הראשונה של בני המשפחה לטכניון נרקמה לאחרונה, מתוך שיתוף-הפעולה הרב-דורי, יוזמה חדשה לקידום טכנולוגיות וחדשנות במזון, במטרה לשכלל את ההוראה ולקדם מחקרים ופיתוחים יישומיים בפקולטה להנדסת ביוטכנולוגיה ומזון. המבנה ששיכן עד כה את המרכז לתעשיות מזון בפקולטה, ייקרא מעתה "מרכז קרסו לחדשנות בטכנולוגיות מזון". התרומה תאפשר את חידוש המבנה, הרחבתו ושדרוג תשתיות המחקר. לצד הפעילות במבנה תוקם קרן מלגות לטובת מחקר מתקדם.

מצנח הזהב

יאיר רוזן מונה כמנכ"ל קבוצת ברימאג, המייבאת ומשווקת מוצרי חשמל ואלקטרוניקה. רוזן ייכנס לתפקידו החדש בתחילת חודש ינואר 2022. רוזן שימש בחמש השנים האחרונות כמנכ"ל חברת BSH ישראל, מתאגיד BSH הגלובלי, המחזיקה במותגים כמו: בוש, סימנס, קונסטרוקטה ועוד.

את דרכו המקצועית בענף החשמל, החל רוזן בשנת 2006 בתוך קונצרן BSH לאחר לימודיו, שם צמח והתקדם במגוון תפקידי מפתח בישראל ובגרמניה, בין היתר כמנהל פיתוח עסקי באזור אירופה, סמנכ"ל השיווק של BSH בישראל ובשנת 2016 מונה כמנכ"ל BSH ישראל.

רוזן (44) בוגר BA במנהל עסקים ושיווק מהמרכז הבינתחומי בהרצליה, הוא בעל ניסיון עשיר במוצרי צריכה וניהול מערכות. במהלך כהונתו כמנכ"ל BSH ישראל, החברה הגיעה להישגי שיא בתוצאות ובנתחי שוק, עברה מהפכת שירות דיגיטלית, נכנסה לקטגוריות חדשות בהן לא פעלה בעבר וכן זכתה ב-Brand Award האירופאי של בוש העולמית, מבין כל מדינות אירופה.

עוד כתבות

מדטרוניק. היסטוריה של השקעות בתחום הסוכרת בישראל / צילום: Shutterstock, JHVEPhoto

משאבות אינסולין ב-300 מיליון דולר: מדטרוניק במו"מ לרכישת טריפל ג'אמפ

מדטרוניק כבר השקיעה 20 מיליון דולר בחברה של גיא שנער ודב מורן, שמפתחת משאבות אינסולין כמדבקה ● מתכוונת לשלב את הטכנולוגיה ב"לבלב מלאכותי" שהיא מפתחת

דליפת דלק בקצא''א בקו החברה במועצה האזורית חוף אשקלון, מוקדם יותר השנה / צילום: המשרד להגנת הסביבה

עיריית אשקלון נאבקת בקצא"א - וגם מקבלת ממנה תרומות

זה נשמע לכם סותר, אבל זה לא: עיריית אשקלון נלחמת בחברת קצא"א ביחד עם ארגוני הסביבה, ובמקביל מקבלת ממנה סיוע ● בעירייה טוענים שלא סיכמו עם החברה על אף תרומה, אבל בקצא"א דווקא אומרים בגאווה: "החברה פועלת בשיתוף פעולה עם עיריית אשקלון על מנת לסייע לעיר ולתושביה"

קרן טרנר / צילום: רמי זרנגר

מחלקים מחדש את השלל של פייסבוק ונטפליקס ומנכ"לית האוצר שעברה להייטק

136 מדינות הסכימו על רפורמה שתאפשר חלוקה צודקת יותר של רווחיהן של ענקיות הטכנולוגיה והתרופות. איך ישראל תושפע מזה? ● קרן טרנר, מנכ"לית משרד האוצר לשעבר, מצטרפת לקרן השקעות הייטק וינטג', וגם: ראש מחלקת מחקר טכנולוגיה ב-Bank Of America, טל ליאני: "חברות הטכנולוגיה הישראליות לא מבינות שהמשקיע חשוב" ● השבוע שהיה בהייטק

הקניון בקלנסווה עולה בלהבות

שריפה גדולה פרצה בקניון בקלנסווה: המבנה נהרס כליל

קניון Z סנטר בקלנסווה פונה מכל המבקרים בשל שריפת ענק שפרצה בצוהריים ● האש עדיין משתוללת, ועל פי דיווחים מהמקום חלק מהמבנה אף קרס ● בשלב זה, לא דווח על לכודים או פצועים

שי מישל, מנהל הפעילות בישראל של מרלין ונצ'רס / צילום: איל יצהר

מנהל קרן ההשקעות שגדל בטורקיה ובקושי ידע קרוא וכתוב בעברית

שי מישל גדל אחרת לגמרי ממי שהייתם מדמיינים שיהפוך למנהל קרן השקעות ● הוא נולד בבת ים, גדל בטורקיה, חווה עם משפחתו משבר כלכלי קשה והתגייס בגיל 23 ● היום הוא כבר במקום אחר לגמרי

הזיהום בחופי אשדוד. אלפי ליטרים של שמן הוזרמו לים / צילום: פרד ארזואן, המשרד להגנת הסביבה

המשרד להגנת הסביבה הטיל על חברת החשמל קנס של 1.6 מיליון שקל

בעקבות תקלה בחודש יולי 2018, הזרימה חברת החשמל אלפי ליטרים של שמן לים באשדוד, בניגוד להיתר ההזרמה שבו מחזיקה החברה ● "המשרד להגנת הסביבה רואה בחומרה רבה התנהלות לקויה ואי עמידה בהנחיותיו - שבמקרה זה הובילו לנזק סביבתי", אמר סמנכ"ל בכיר לפיקוח ואכיפה במשרד, יצחק (בנדה) בן דוד

פרויקט תמ''א ברמת גן. פגיעה משמעותית / צילום: תמר מצפי

האם אפשר לבטל הסכם תמ"א אחרי עשור למרות שהקבלן לא היה אחראי לעיכוב?

קביעת בית המשפט כי היזם לבדו נושא באחריות לכל עיכוב בפרויקט התחדשות עירונית, מתעלמת משיקולים זרים שיכולים להיות לדיירים

דירות / צילום: Shutterstock

ישראל מול ארה"ב ובריטניה: מי מובילה בעליית מחירי הדיור

מדד מחירי הדירות האחרון שפורסם הוא השני ברציפות השנה שבו מחירי הדירות עולים ביותר מאחוז ● איך ישראל עומדת יחסית לעולם, ואילו מחוזות מושכים את מחירי הדירות למעלה בחודשיים האחרונים?

רובע תלפיות העתידי / הדמיה: מולכו אדריכלים

אפריקה ישראל חתמה על עסקת קומבינציה עם בעלי מתחם דינמומטר בירושלים

במסגרת העסקה החברה תקדם תכנון תב"ע לפרויקט מעורב שימושים של מסחר, תעסוקה ומגורים בגובה של עד 30 קומות ● החברה אומדת את ההשקעה בפרויקט ב-100 מיליון שקל

מאגר הגז תמר / צילום: Associated Press, מארק ישראל סלם

מצמצמים שכבה בפירמידת השליטה: אקויטל בוחנת מיזוג עם החברה הבת נפטא

דירקטוריון אקויטל, שבשליטת חיים צוף, קובי מימון ומשפחת לבנת, פנה לדירקטוריון נפטא בהצעה לניהול משא ומתן על מיזוג, למשל בדרך של מיזוג משולש הופכי ● אם המיזוג יושלם בהצלחה, מניות נפטא ימחקו מהמסחר בבורסה

בניין הפדרל ריזרב בוושינגטון / צילום: Shutterstock, Orhan Cam

האם ציפיות האינפלציה של הפד נשענות על קנה רצוץ? חוקר בבנק שחושב כך, הניע דיון ער על הכלכלה

ביקורת מתוך שורות הפדרל ריזרב עצמו מאשימה כלכלנים בכך שהם מניחים הנחות המתאימות לתיאוריות שלהם

מטעמים במסעדה שולה / צילום: עפרת רענן

מתחברים לשורשים: סופריטו בקר בבישול ארוך, קובה או מרק עוף

במסגרת הגל העולמי של אוכל שחוזר לשורשים ומשמר מתכונים מסורתיים, יש בארץ שפע הזדמנויות להתחבר אל האורפאלי, האידישאי והספניולי הפנימי

ישיבת הממשלה הקודמת, לפני שבוע / צילום: אלכס קולומויסקי-ידיעות אחרונות

היום בישיבת הממשלה: דיון בתוכנית לקליטת עולים במקצועות ההייטק והרפואה

הממשלה תתכנס היום לישיבתה השבועית, כשברקע המתיחות בין בנט, לפיד וגנץ ● על הפרק: קליטת עלייה, סיוע חיילים במבצע ההתחסנות הלאומי וגם דיון על חוות דגים בנמל אשדוד

מבקשי עבודה פלסטינים ממתינים להיכנס לאיזור התעשייה בברקן, 2018 / צילום: Reuters, Mohamad Torokman Mustafa

המאבק בארגוני הפשע בחברה הערבית לא יצליח בלי טיפול בבעיות הכלכליות

מנכ"ל האוצר יתערב במצוקת האשראי, וצוות ממשלתי יבחן את הטיפול במכרזים ברשויות הערביות ● וגם: גורמים מדיניים וביטחוניים שוקלים לחדש את מתן היתרי העבודה בישראל לתושבי עזה, כדי לעודד שקט

ביטקוין. רשות ניירות הערך בארצות הברית טרם אישרה רשמית את הקרן / צילום: Shutterstock

קרן הסל הראשונה בארה"ב שמבוססת על חוזים עתידיים לביטקוין צפויה להתחיל להיסחר בשבוע הבא

קרן הסל של "ProShares Bitcoin Strategy", המבוססת על חשיפה לחוזים עתידיים של ביטקוין, תתחיל כנראה להיסחר בשבוע הבא ● רשות ניירות הערך האמריקאית טרם אישרה רשמית את הקרן, ואולי גם לעולם לא תודיע על אישורה באופן פומבי ● בינתיים, עוד חברות נמצאות בתהליך לרישום קרנות סל בתחום

הזמר במסכה / צילום: ערן לוי

"הישרדות" נגד "הזמר במסכה": מי ניצח בקרב הענקים על הרייטינג?

אמש שודרו פרקי הפתיחה של שתי תוכניות הריאליטי "הישרדות" ו"הזמר במסכה": השקת "הישרדות" ברשת 13 רשמה רייטינג ממוצע של 20%, לעומת 19.4% שרשמה "הזמר במסכה" בקשת 12 ● מדובר בשתי תוכניות עתירות השקעה; האם הן יצליחו לשמור לאורך זמן על רייטינג שיצדיק אותה?

טליה הראל בז'רנו / צילום: איל יצהר

לשלוף פק"ל קפה בירדן ולבחור מנהלים טובים ממנה: ההמלצות של מנכ"לית כנפיים של קרמבו

מה הספר שמכתיב את החזון שלה, איזו אפליקציה מכירה אותה טוב מדי, ובאיזו מסעדה היא לא מפסיקה לחייך? ● 5 המלצות של מנכ"לית כנפיים של קרמבו, טליה הראל בז'רנו

פודקאסט / צילום: Shutterstock

אחד המייסדים של לינקדאין רוצה ללמד אתכם איך עושים קסמים

המנחה של הפודקאסט "Masters of scale" ריד הופמן מתחיל כל פרק ברעיון כללי, פילוסופיה עסקית, צמיחה וכל מה שנמצא בסביבת עמק הסיליקון ● כיאה למייסד לינקדאין, הופמן משתמש בקשריו כדי לדבר עם המנהלים הכי גדולים, מצוקרברג ועד ריד הייסטינגס ● אל תצפו לסמול טוק שטחי ולשאלות היכרות עם הסברים ארוכים על איך הכול התחיל ● ביקורת פודקאסטים

הסיפורים הבולטים של סוף השבוע / עיצוב: גלובס

הסיפורים הבולטים של הסופ"ש: עלייתו ונפילתו של אלדד פרי וכתב האישום החריף של הבלוגר מאיראן

"האיראן שלכם מוגדרת על ידי מו"מ קטנוני בנושא הגרעין. שלנו גרועה בהרבה", כותב חוסיין רונאגי, בלוגר ופעיל מאיראן ● יפתח יעקב, היזם שהוביל את הגיוס של מובילאיי, בביקורת קשה על ההייטק בישראל ● איך הפכו הקיבוצים לתעשייה ששווה מיליארדים, ועוד ארבעה סיפורים מהסופ"ש

אורן פרץ / צילום: תמונה פרטית

"אני לא מחפשת לשרוד, אני לא אוהבת את המשפט הזה, אני אוהבת לשגשג"

אורן פרץ ● נשואה ואם לארבעה ● בעלת עסק למכירת בגדי ילדים ● "חצי מהעסקים בשדרות שקיבלו עזרה מהמדינה, היום מתבקשים להחזיר אותה" ● גלובס שם את הסיוע לעסקים קטנים ולעצמאים במרכז